Skocz do zawartości

Rafgre

Forumowicz
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rafgre

  1. straty mam nadzieje że minimalne.Dom nowy, ocieplony 15 styropianem, dach wełną 30cm i okna 3szybowe. W tym roku będzie szło trochę więcej bo ten bojler większy.
  2. teraz palę z temp. ustawioną na 58st, dmuchawą 48 , i przerwą 16s. Węgiel spala się można już zadowalająco(dziś były tylko dwa niewielkie spieki ). Ale muszę jeszcze przetestować tą temperaturę bo nie możliwe jest aby piec w ciągu 4 dni zarósł ok 7mm na ściankach i płomieniówkach. Na pełnym zasobniku tj.ok 180kg paliłem 6 dni . Wyszło 30 kg na dobę przy ogrzewaniu jakiś 240m2 i 130m2 podłogówki. Jak myślicie to dobry wynik? Ja oczywiście chciałbym aby było mniej. :lol:
  3. A powiedz mi jeszcze jedno .W sobotę czyściłem piec z sadzy, założyłem katalizatory i dziś widzę że piec jak zarastał sadza tak zarasta. Czym to może być spowodowane?
  4. Zmniejszyłem nadmuch na 70 i klapka ok 40% otwarcia. Najlepsze jest w tym to że w tamtym roku paliłem tym samym ekogroszku (zostało mi z tamtego roku) i przy ustawieniach dmuchawy 104 i przerwy 12s , było idealnie . A w tym roku walka
  5. Zrobiłem zdjęcie tych spieków. Zaraz idę do kotłowni zmienić parametry.czyli mam zmniejszyć nadmuch
  6. Witam, dokonałem korekty dmuchawy. Ustawiłem ją na 80, klapka licuje z obudową(otwarcie ok 30-40%). Poniżej link http://rafgre.wrzuta.pl/film/8B0jtMuMbQN/klimosz_ling_duo http://rafgre.wrzuta.pl/obraz/376DD9jQuRn/klimosz_ling_duo Efekt jest taki że jak dmuchawa była na 100 to jak robiły się spieki to można było je rozbić haczykiem, po korekcie na 80 robią się takie spieki że nie można ich rozbić-są bardzo zbite jakby były stopione. Dziś jeszcze wydłużyłem czas przerwy do 18s , może to coś pomorze. Na mój rozum wygląda to tak jakby węgiel nie zdążył się spalić. Taki monolit tworzy się już w retorcie. Na ustawieniu 16s. przerwy piec od 56st do 59st uzyskiwał temp. w ciągu 8,5min.
  7. Zmniejszyłem dmuchawę do 80 i założyłem katalizatory zobaczymy co się będzie działo.
  8. Koledzy poniżej podaje linki do filmu z palenia. Dodam tylko że zmniejszyłem dmuchawę do 100 i klapkę z licowałem z obudową . Pierwszy jest z retorty a drugi z górnego paleniska http://rafgre.wrzuta.pl/film/4H81sSugvel/mov20120113_001 http://rafgre.wrzuta.pl/film/2GUbTFZqbZ3/mov20120113_002
  9. U mnie czasu podawania nie zmienia się . Jest ustawiony na sztywno na 5s. Osiąganie temp. zadanej to jest od 56 do 58 st. Po uzyskaniu temp. zadanej , piec buja się tak do 61st. I w stanie podtrzymania piec chodzi o 35-40 min. Spróbuję dziś zmniejszyć dmuchawę może coś pomoże na te spieki.
  10. Obecne ustawienia to: temp.58 przerwa 15s dmuch.108 klapka otwarta 50% Cwu 43 Piec po spadku temp. do 56st . aby uzyskać zadane 58 potrzebuję ok 5-6 min. Sterownik to 3000 premium(zakres dmuchawy jest do 250). Zaworu zwrotnego nie mam założonego.Bojler nie został zmieniony. Bojler mam pod solary (nie założone jeszcze) i piec na lato został podłączony pod obydwie wężownice(aby mieć bufor). Ekogroszek jest suchy, ale w popielniku jest masakra. Bardzo dużo spieków , a bardzo mało popiołu. Dziś może spróbuję pomierzyć te spaliny jakimś domowym sposobem.
  11. W poprzednim sezonie piec też chodził bez katalizatorów. Z próbuję jeszcze zrobić taki manewr że zamknę bojler i zobaczę ile wynosi spalanie , bo jak na razie to to jest makabryczne. Przez 16 godzin pracy -grzejniki i bojler i 8 sam bojler spalanie oscyluje na poziomie 40kg. szok
  12. Kolego właśnie dla tego zdjąłem te katalizatory bo piec aby osiągnąć zadaną temp. potrzebował ok 20 min. a teraz od 5 do 6 minut i
  13. Piec wyczyszczony i uszczelniony przed 2 tygodniami. Czyli żeby nie było spieków to trzeba zmniejszyć nadmuch czy zwiększyć , aby temperatura spalania była wyższa. A czy u was powrót również jest taki gorący. Dolnych katalizatorów nie zakładałem bo nie do końca rozumiem ich zastosowanie.
  14. Koledzy , drugi sezon użytkuje Ling duo 35. W tamtym roku piec ustawiony był podobnie i spalał ok 25kg na dobę(różnił się przerwą ,było 12s., ale były mrozy, a teraz jest +).Ogrzewał CWU 200l ,230m2+trochę podłogówki. Obecne ustawienia to: temp.58 przerwa 15s dmuch.108 klapka otwarta 50% Cwu 43 Teraz piec ma do grzania 400l CWU,230m2+trochę podłogówki -spalanie dobowe to ok 45kg. Czy wzrost pojemność bojlera może aż tak się odbić w spalaniu. Pompka do CWU włącza się kilka razy dziennie i chodzi po ok 7min. Na retorcie tworzą się duże spieki, zawór trójdrożny ustawiony na 3,5(temp. na grzejniki 42st),w domu dosyć ciepło bo ok.22-23st. Temp. powrotu pieca jest dosyć wysoka bo aż 50-53st. Górny katalizator ceramiczny założony i zostawiona ok 2,5cm przerwa, dolne nie założone Macie jakiś pomysł aby obniżyć to spalanie?
  15. Przepustnicy żadnej nie mam. Z tymi drzwiczkami to próbowałem już różnie . Wczorajszy film był nagrany po czyszczeniu pieca. Zauważyłem że jak pale drewnem to bardzo szybko zapychają się płomieniówki. Raz w tygodniu muszę czyścić. Jest to taka zbita sadza.
  16. Witam wrzucam plik z palenia http://rafgre.wrzuta.pl/film/8IWWaj6Vysd/mov20111114_001 http://rafgre.wrzuta.pl/film/8K8g2s8OV9j/mov20111114_002 http://rafgre.wrzuta.pl/film/03IR0WX454V/klimosz_palenie
  17. Kolego Hermogenes coś w tym jest jak wypali prawie wszystko jest tylko żar to dymu nie ma. Ale wystarczy że wrzucę kawałek drewna i dym zamiast w komin to leci na piwnicę. Ma może ktoś jakiś sposób jak zmierzyć ciąg komina , bo może jest za mały.
  18. postaram się dziś nagrać film co się dzieje. Jak uchylam górne to w kotłowni jest masakra.
  19. Witam, mam taki problem z piecem Klimosz LING DUO 35. W lato i teraz w okresie przejściowym pale w ruszcie awaryjnym na CWU i troche na grzejniki. Problem jest taki że jak chcę dołożyć drewna, najpierw otwieram dole drzwi aby był cug po chwili otwieram górne i cały dym zamiast w komin leci na piwnice . Komin 200mm średnicy,wysokość 10m. Mam wyciągniętą płytę z szamotu przesłaniającą wylot do komina. Do piwnicy doprowadzone jest powietrze kanałem wentylacyjnym i zawsze jest otwarte okno. Co może być tego przyczyną. I jeszcze jedno , znalazłem gdzieś wpis na forum "że nie można palić zbyt długo na górnym ruszcie". Czy to prawda ?
  20. To co mówi kolega m77 może być prawdą, bo po po osiągnięciu na piecu 72st dmuchawa wyłącza się. Dziś przyjrzę się temu bliżej
  21. Kolego Vlad nie możemy się dogadać o co chodzi. Powiem na moim przykładzie.Rozpalam w piecu. Temp. zadana na piecu 60st., temperatura zadana C.W.U. 60st.Po mniej więcej 15min palenia drewnem piec łapie temperaturę zadaną czyli 60st,(C.W.U w tym czasie ma 33st),dmuchawa cały czas chodzi.Po ok 20min na piecu 73st, CWU ma 40st., a dmuchawa cały czas chodzi. Jak zmniejszyłem temp.CWU na 40st. Dmuchawa się wyłączyła. Więc jeśli tak jest poprawnie to piec na pewno by się zagotował
  22. Nie wiem jak u was , ale u mnie na sterowniku Recalart Economic Premium w trybie ręcznym w paleniu LATO. Dopóki woda w bojlerze nie złapie zadanej temperatury to dmuchawa cały czas chodzi. W momencie uzyskania zadanej temp. dmuchawa się wyłącza.
  23. Czyli nie mogę tego parametru zmienić ręcznie. A jak to jest u was , czy jak palicie w trybie ręcznym to dmuchawa też chodzi cały czas u was.
  24. Naprawiłem swój błąd w pisaniu, chodzi o tryb ręczny. Ale nadal nie wiem przy jakiej temperaturze się wyłącza?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.