
widmo75
Forumowicz-
Postów
29 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez widmo75
-
jest ktoś w stanie coś doradzić z góry dzięki
-
-
schemat instalacji: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=43223
-
witam kolegów na forum proszę o pomoc w doborze pieca do centralnego założenia: moc 24-30kW praca w automacie (podajnik) i opalanie drewnem i węglem wspomagany przez kominek zasilanie wymiennika płytkowego oraz CWU za wymiennikiem zasilanie podłogówki oraz grzejników wspomagane piecem gazowym (awaryjnie) mam teraz KSW plus bez podajnika 18kW pereco i jestem zadowolony koże kupić ten model pieca ale z podajnikiem? znacie-używacie innych pieców jak się sprawdzają?
-
jeszcze mam pytanie czy wykonywać dodatkowe ogrzewanie parteru grzejnikami przy pracy ogrzewania podłogowego? (cała kondygnacja) jaki czas nagrzania potrzebny jest do podłogówki a do grzejników - porównanie
-
witam po przerwie po ewolucji schematu przedstawia się on następująco zawory za wymiennikiem do podłączenia pieca gazowego w przypadku awarii układu zasilania co myślicie o takim rozwiązaniu?
-
-
układ wyglądałby tak : naczynie przeponowe, zawór ciśnieniowy, manometr, wymiennik płytkowy jaki duży wymiennik 30 kW?
-
dzieki za zainteresowanie tematem, ale może ktoś jeszcze wypowie się na tan temat? Digitrax wielkie dzięki za pomoc :)
-
moce grzejników policzone w programie SDG purmo a podłogowe system kan-therm
-
jest jakiś wzór na to? średnice rur i wysokość podnoszenia oraz przepływ pompy na rys są ilości poszczególnych obwodów i łączna moc obwodów oraz moc całkowita raczej będzie tak, że podłogówka albo "wspomaganie" (parter budynku) będzie wyłączone zastanawiam się czy robić podłogowe - słyszałem że ma dużą bezwładność (ile czasu potrzeba żeby nagrzać ok 80 m2?)
-
-
czyli jak rozumiem kominek bez pompy?
-
-
czyli poza pompą "ogólną centralnego" będzie jeszcze dodatkowa do mieszacza do podłogówki na jednym z obwodów?
-
dziękuję z zapoznanie z tematem mam zbiornik stojący i raczej mało miejsca w kotłowni - stąd wybór na piwnicę domu niżej poprawiony zbiornik wyrównawczy czy o to chodziło?
-
co sądzicie o tym rozwiązaniu jeszcze nie jestem przekonany ale być może zakupię wkład do kominka i chciałbym zasilać centralne
-
-
-
czyli teoretycznie wystarczą 2 pompy?
-
-
-
czyli 3 pompy jak będę rysował schemat to ujmę to w nim między kotłownią a domem są rury ale będę wymieniał lecz między domem a mieszkaniem 60m2 raczej nie będzie wymieniana (chyba że wygram w totka :) ) tylko jak zrobić pompy bo zasilanie CWU jest w piwnicy domu a piec w kotłowni zasila na góre mieszkanie 40m2 i później idzie do piwnicy domu między budynkami??
-
łączna powierzchnia do ogrzania to 300m2 tj 651m3
-
Naczynie wyrównawcze będzie zainstalowane 1,5 m nad najwyższym grzejnikiem, będzie podłączone z odpływu pieca; za piecem chcę wstawić zawór 4d w celu ochrony pieca, a zawór 3d przed ogrzewaniem podłogowym; w chwili obecnej jest instalacja istniejąca (mieszkanie 60m2) oraz CWU połączona z piecem 18 kW KSW (żółty) z dmuchawą i pracuje to w miarę ok , ale jest trochę za słaba izolacja rur w ziemi, ok. 20 mb. Chodzi raczej o to, czy wystarczy jedna pompa, czy należy zamontować ich więcej, do zestawu z pompą planuję zamontować zawór zwrotny oraz filtr. Z wyliczeń ze strony KAN-therm wyszło, że przy średniej temperaturze w 6 pomieszczeniach 22st. C moc grzejników powinna wynosić ok. 7800 W przy łącznej długości 600 mb rury pexalpex 16 przy 679 mbar straty ciśnienia oraz łącznym przepływie na grzejnikach 9,95 l/min przy łącznej powierzchni 122 m2 plus w łazience dodatkowo i grzejnik drabinkowy podłączony do listwy na Ip. Na Ip. Będzie 3 grzejniki panelowe ok. 120cm długie i 2 grzejniki 80cm W mieszkaniu 40m2 będzie 3x 120cm i 1x drabinkowy(łazienka) Proszę o opinie i postaram się narysować schemat instalacji ten jest narysowany przez poprzedniego właściciela domu Pozdrawiam i dziękuję za odzew.