Skocz do zawartości

granat110

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia granat110

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. I o to właśnie mu chodzi, czyli albo piec z zapalarką lub czujnik pokojowy, a każdy czujnik pokojowy się nada czy musi być jakiś specjalny ????
  2. 8 kg wegla na dobę to wystarcza teraz przy temp. + 8 stopni w nocy, pali się to powiedzmy 6 godzin i w domu przez resztę czasu jest ciepło , przy niższych spalam oczywiście więcej. Zima wychodzi mi ok. 3 ton opału. Dom 116m, podwójna sciana , styropian między ścianami 8cm, podłoga 8cm, poddasze wełna 20cm.. Ale mi chodzi o to czy piec podajnikowy można jakoś wstrzymać coś doczytałem że piec może przejść na podtrzymanie i wtedy spala śladowe ilości opału. I teraz pytam czy te przejście na podtrzymanie można zaprogramować żeby np. na podtrzymaniu był powiedzmy od godz 2 w nocy do godz 18. ????
  3. Witam, mam pytanie przed zakupem pieca, otóż czy technika poszła już tak daleko jak w piecach gazowych ?? Chodzi o to że jak teraz palę w piecu zasypowym to wystarczy że napalę o godzinie 18, wrzucam np. 8kg węgla i pali się to do godziny 24, następnie wygaśnie i cały czas mam ciepło aż do godz 18 następnego dnia. Nie pali się to nie zużywam węgla, same oszczędności. I teraz jak kupię piec z podajnikiem to jak napalę we wrześniu to musi się palić do kwietnia ???? Czy mogę do niego wsypać np. 10kg groszku bo tyle mi wystarczy na dobę aby było w domu ciepło i następnego dnia znowu zasypać np. 8kg i tak cały czas dopóki są wysokie temperatury na zewnątrz. CZy mogę tak jak mają w piecach gazowych że np. piec pracuje od godz.15 do 22, potem przerwa nocna i dopiero parę godzin rano, znowu przerwa aż do popołudnia. Chodzi mi o to żeby piec nie pracował cały czas i nie wypalał paliwa . Oglądałem piece z podajnikiem na allegro i niektóre posiadają jakieś regulatory pokojowe np " REGULATOR PILOT G" , ale czy działają na tej samej zasadzie co te gazowe tzn czy wyłączają kocioł a następnie za parę godzin go włączą ???? Nie wiem czy dobrze opisałem o co mi chodzi, może ktoś jednak zrozumie i odpowie.
  4. Na bufor nie mam miejsca ,no i trochę podraża całość, może rzeczywiście podajnikowy z zapalarką to dobry pomysł. A tak swoją drogą to zasypowiec bez wentylatora tylko z miarkownikiem ciągu nie potrzebuje bufora ????
  5. Chciałem kupić zasypowy ponieważ takowy posiadam, wrzucam np 10 kg węgla i jak nie ma mrozów pali mi się to parę godzin, wygasa i resztę nocy i dnia nie palę . Jest ciepło w domu, dopiero wieczorem rozpalam ponownie. To jest chyba oszczędność opału. A jak kupię piec z podajnikiem to w takim musi się chyba palic cały czas, nie mogę do niego wrzucić 10 kg groszku tylko 50kg . Mam dom dobrze ocieplony i nie potrzeba mi by piec chodził całą dobę. Stąd mój pomysł na ponownie zasypowy, ale ten bufor wszystko niestety psuje.
  6. Kochani, czyli w\g tego co tutaj czytam kupując np ten piec-- Kocioł HOTTER Rakoczy 10kW-- nie mogę w nim palić po prostu bez bufora ciepła ??? Czy coś się stanie z nim złego ?? Zalecają do niego co prawda bufor, ale chyba bez też będzie się w nim paliło. Muszę naprawdę go przerabiać.
  7. Witam, a ja mam w moim piecu Zębiec sterownik ST 81 zPID gdzie powietrze jest nawiewane cały czas raz mocniej a raz słabiej w zależności od temperatury i wybuchy zostały wyeliminowane całkowicie. Powstają one wtedy gdy właśnie co jakiś czas są przedmuchy, jeżeli powietrze ' dmucha' bez przerwy nie ma tego efektu.
  8. Panowie, proponuję kupić sterownik do pieca z funkcją zpid , ja mam i nic nie wiem o jakiś nastawach , przedmuchach,. Włączam i zapominam, sterownik sam pracuje, dobiera obroty dmuchawy, po rospaleniu dmuchawa chodzi na 20/30 procent ale czasami i na 6 procent. Palę miałem , nic go nie moczę , jest suchy( ściśnięta pięść się rozlatuje) jak słyszę jak go niektórzy moczą po 2 godziny albo zalewają wodą to dla mnie jest nie do pomyślenia. Moczy się nie po to aby się lepiej palił tylko aby nie było wybuchów miału przy przedmuchach, to jest cel moczenia ale moczenia tzw. spryskania wodą a nie moczenia po dwie godziny w wodzie. Przy sterowniku z funkcją zpid ten problem odpada ponieważ nie na przedmuchów, dmuchawa pracuje tu cały czas tylko na min. obrotach. Mam piec Zębiec KMW16 i przy takich temperaturach powietrza jak teraz, zasypuję np. 10 kg i pali się przez 10 godzin. np rozpalam o 18 to pali się do godz 4. Ktoś powie że robię sobie jaja , jeden forumowicz mieszkający blisko przyjechał do mnie i sprawdził, i też kupił piec o podobnym działaniu. Pisałem o tym w poście- Wszystko O Kotle Zębiec Kmw I Nie Tylko- powietrze nie musi przechodzić przez miał bo miał pali się od góry oczywiście mówimy tu o piecu miałowym. Mój dom 120 mkw, dobrze ocieplony, temperatura na piecu 60 st. i taką temperaturę piec trzyma +- 1 stopień ale przeważnie jest 60. Pozdrawiam miałowców.
  9. granat110

    Co Z Tym Miałem?

    Wszystko się wyjaśniło, kupiłem miał od innego sprzedawcy i piec śmiga jak wściekły. Miał który kupiłem za pierwszym razem okazał się oszustwem zamiast 27000kj ma chyba dużo mniej .
  10. granat110

    Co Z Tym Miałem?

    No tak , ale jak wsypię do pełna to dmuchawa będzie pracowała na dużych obrotach- a jak się miał będzie wypalał to mam ciągle przestawiać na coraz mniejsze obroty?? Druga sprawa to wilgotny miał będzie się palił????
  11. granat110

    Co Z Tym Miałem?

    Jest suchy, ściśnięta garść się rozsypuje. Dodam że gdy czyściłem piec to połowa była nie spalona.
  12. granat110

    Co Z Tym Miałem?

    Witam, dzisiaj odpaliłem swój nowy piec Zębiec KMW 16. Sterownik ST 81zpid. Wsypałem 10kg miału na wierzch drewno podpaliłem , temp 40st. była już po 15min (lato) pompa ruszyła, po następnych 20-30min była już temp. żądana 57st. Dmuchawa zwolniła i do tego miejsca wszystko dobrze. Gdy temp. spadła o 1st. Dmuchawa się załączyła ale temp już nie urosła do 57st. tylko spadała 55,53,50,48,46 i tak się utrzymywała aż do wypalenia, dmuchawa pracowała na najwyższych obrotach ale temp. ani drgnęła.Gdy zajrzałem do środka to miał nie palił się na całej powierzchni tylko gdzieś w rogach pieca i to słabym ogniem wręcz tylko się żarzył. Co może być tego przyczyną słaby miał , sprzedawca mówił że ma 27000kj cena 600zł/t . Czy może żeby się dobrze paliło to trzeba zasypać opału do pełna tj. w moim przypadku ok 35kg.??? Pomóżcie A tak swoją drogą to jak powinien się palić miał , żywym mocnym ogniem czy lekkim żarzącym spokojnym ogniem. U mnie ledwo widać płomień.
  13. A czy miał nie musi być wilgotny do palenia??
  14. Tak , zamknąłem zawory przy piecu, odłączyłem grzejniki- ciśnienie w piecu jest cały czas. Ciepła woda użytkowa działa a ciśnienie w piecu nie rośnie czego się obawiałem. Wymiana pieca na jednofunkcyjny nie jest potrzebna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.