Witam,
Probuje rozwiazac problem ale niestety bez osob zwiazanych z tematem ogrzewania jest to bardzo trudne. Otoz zmienilem grzejniki w bloku mieszkalnym (ze starych zeberkowych na nowoczesne plytowe). Moc nowych zostala dobrana zgodnie z danymi dla temp. 70/55/20 - jak sie wydawalo wlasciwie). Niestety okazalo sie ze spoldzielnia przyjmuje parametry ogrzewania 90/55/20 a tym samym zamontowane grzejniki maja moc o wiele wieksza niz przyjete to zostalo na wstepie. Konsekwencja sa przyjete w rozliczeniu b. wysokie wskazniki zwiekszajace oplaty za korzystanie z energii cieplnej.
Czy wedlug Panstwa wiedzy sytuacja taka jest normalna? Przyznam sie ze z moich informacji wynika ze temp. o ktorej wspomina spoldzielnia (90/55/20) w rzeczywistosci nie wystepuje. Z kolei gdybym przyjal mniejsze grzejniki to obawiam sie ze mieszkanie byloby niedogrzane (zreszta wymiary juz tych grzejnikow sa b. male - w stosunku do wczesniej isteniejacych zeberkowych).
Prosze o porede w w/w sprawie, bo obawiam sie ze przyjeta temp. przez spoldzielnie (90/55/20) ma na celu tylko i wylacznie zwiekszenie oplat za korzystanie z ogrzewanie.
Pozdrawiam!