Skocz do zawartości

Paulo123

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paulo123

  1. zatem zaskocze chyba wszystkich. Układ pracuje poprawnie. Grzeje nawet uklad na pietrze pomimo że rozdzielacze są na parterze. zawor 3D reguluje poprawnie. Cały układ kosztował mnie 170 przylacza, 300 pompa i 170 zawór 3D czyli 640 zł. A najtańsze kosztowały po 1000 zł z pompa która konsumuje ok. 35-70W Moja pracuje na 7W. Nawet nie zrobiłem jeszcze odpowietrzenia rury (tej nad rozdzielaczem powrotnym). pozdrawiam Temat uważam za wyczerpany.
  2. Mam zamiar podłaczyc je równolegle sterowaną tym samym sterownikiem, obciazalność prądowa powinien wytrzymać przekaźnik sterownika bo mam pompy o malym poborze energii.
  3. poprawiony schemat zgodny z rzeczywistoscią. Odnosnie rozdzielacza na parterze i podłogowki po konsultacjach z kilkoma hydraulikami zdecydowałem się na taki manewr. Mówili ze niepowinno byc problemu. Niektórzy już tak robili i grzało. Czas pokaże. Narazie wygrzewam pomału.
  4. Nie jestem hydraulikiem, Jesli mozesz rozrysuj nawet recznie jak ty byś wpial zawor i pompe w istniejacy uklad, zeskanuj i wrzuć tutaj. z góry dzieki.
  5. sorki bład w rysunku Podłaczenie jest rzeczywiście do powrotu z grzejników.
  6. dziekuje za zainteresowanie i próbę pomocy Jednak na ten serwis i na was mozna liczyć. Termometr zamontuje z ciekawości, poki co sprawdzam ręką nieosłoniete cześci rurek.
  7. Kapturek rzeczywiscie moze delikatnie dotyka ale czy to ma wpływ?
  8. Zawór zamontowano własciwie H-Hot goraca zasialanie, C cold - powrót, MIX - zasilanie podlogówki
  9. Pewnie że mógłbym załaczyć cały schemat - załaczam go w załaczniku. Teraz macie całość mojej instalacji łacznie ze zdjęciem. Zawór 3 drogowy firmy Honeywell typ TM200-3/4A Przepływ przez zawór to 27 l/min, czy nie za mało jak za nim jest pompa? zakres temparatur 30-60 st C
  10. W moim przypodku przyczyną stukow było podpięcie przez pseudo hydraukika który ma firmę usługowa w tym zakresie naczynka wzbiorczego nad pompą a nie pod nią bezpośrednio nad wyjściem z pieca. Pozdrawiam wszystkich pseudo hydraulików. jedna rada jesli się nie znasz nie podejmu się usług.
  11. Witam ekspertów, mam następujace zapytanie. Podłaczałem podłogówkę do istniejacej instalacji CO. W zwiazku z tym, że miałem już rury wodne z zasilaniem po prawej oraz powrót po lewej stronie oraz na stanie zawór trojdrogowy oraz chcialem zamontować pompę energooszczedną grunfos Alpha zdecydowałem się na samodzielny montaż. Mam tylko jeden problem. po podgrzaniu podłogowki na powrocie zacznie płynąć goraca woda zatem co z tego że zawór mam ustawiony na 35 stopni skoro z lewej strony bedzie naplywała gorąca z powrotu. Jak zmianić ten obwód aby podłogówka pracowała w obiegu zamknietym przy temperaturze 35 stopni a jak spadnie temperatura to aby dopusciła goracej wody z zasilania co - ok 55 st C Prosze o podpowiedzi. Jak zrobić to najprosciej i najtaniej? w zalaczniku zdjęcie i schemat podłogówki Z powazaniem Paweł
  12. Masz rację ale każdu ma inne potrzeby, wymagania i oczekiwania. Chciałbym taki stworzyc dla mnie.
  13. 1. do grzejników planuje podchodzićrównolegle kilkoma odnogami 3. za pompami są zawory zwrotne 3 Właśnie. U góry bedzie tyko jedna petla moze ok 10m2, może zatem podpiąć ją do ukłdu grzejników za pomoca zaworu RTL 5 Czy konieczny jest taki zawór? Pozdrawiam
  14. Rozrysowalem już instalacja jaką chce wykonac proszę o uwagi. Visio-Schemat CO.vsd.pdf
  15. Witam, niedługo bede przystepował do wykonania instalacji CO w swoim domu. Plan: Piec na paliwo stale w systemie otwartym z naczynkiem zwbiorczym, bezpośrednio podłaczony z grzejnikami pompa zasilajaca w tym układzie. Druga pompa u układzie podgrzewania wody w zasobniku. Zasobnik z dwiema węzownicami do kolektorów Planuje jeszcze ogrzewanie podłogowe aby wyrowanac róznice temparatur. W piecu nie pali sie stale i jak już nagrzeje się podłogowka to wychładzaja sie juz kaloryfery zatem długo oddaje ciepło i dom sie tak nie wychladza. Podłogówka: parter 3 petle, pietro 1 petla. Czy moge dac rozdzielacz na dole? jak odpowietrzać górną podłogówke skoro petla bedzie wyzej niż rozdzielacz? jak ja wpiać w uklad? Ma ktoś moze sprawdzony schemat takiego podłaczenia? Serdecznie dziekuje za pomoc.
  16. Najwarzniejsza informacja nie jestem hydraulikiem zatem proszę nie traktować moich uwag jako ostateczne. Chciaż spotkałem na swojej drodze pseudohydraulików którzy trudnia się wykonywaniem instalacji hydraulicznych i traktuja to jako sposób na życie ale ich wiedza pozostawia wiele dożyczenia Drugi układ podoba mi się bardzie z tego wzgledu, że jest to układ otwarty a z piecami na paliwo stałe tylko takie muszą pracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2002 nr 75 poz.690) Mam nastepujace uwagi: 1. Zawór trójdrozny powinien być tylko jeden w układzie podłogówek aby zmniejszyc temperaturę wody zasilajacej ok.40st. Wówczas nalezy w tym układzie zastosować pomkę ale rownież dwa zawory aby w przypadku demontazu nie było konieczne spuszczanie wody z układu. Gdy podłogówki nie stanowi znacznego udziału w ogrzewaniu domu mozna pokusić sie o zastasowanie zaworów na powrocie tzw. RTL-i. Woda w takim przpadku wpływa do podłogówki taka jak jest w układzie pieca (50-75st) ale wylatuje dopiero jak osiagnie temperaturę zadaną (15-40st). Jest to dobre rozwiązanie w przypadku stosowania tylko ogrzwania podłogowego na niewielkich powierchniach, np. wiatrołap, łazienka, kuchnia. U mnie sprawdza się taki układ idealnie. 2. Ukł. bezpieczeństwa a mianowicie zawor róznicowy oraz równolegle pompę C.O nalezy zamontować bezposrednio nad piecem. Ważne aby rura wzbiorcza była wpięta pod zawór róznicowy i pompę aby zbiorniczek mógł kompensować róznice objętosci wody w czasie nagrzewania sie pieca bez wrostu ciśnienia i wytwarzac ciśnienie na zasilaniu pompy. 3. Minimalne wewnetrzne średnice rur powinny wynosić - rura bezpieczeństwa 25mm - rura wzbiorcza 25mm - rura odpowietrzajaca 25mm 4. Naczynie wzbiorcze oraz rura bezpieczeństwa i wzbiorcza powinny być zamontowane w miejscu w którym temperatura powietrza nie spada ponizej 5 st. Zamarzniecie wody w zabezpieczeniu jakim jest naczynie wzbiorcze moze spowodować zagrożenie (np. wzrost cisnienia i wybuch pieca) Dlatego dla własnego bezpieczeństwa przed przstąpieniem do wykonania najlepiej zasięgnąć opini uprawionego projektanta CO, zrobi on projekt instalacji wg obowiązjacych przepisów i do naszych potrzeb (koszt ok. 500zł).
  17. Witam, mam podobny problem, a mianowicie stuki zaworu róznicowego w przypadku rozruchu pompy. Trudno je powstrzymać. Można to zrobić jedynie za pomoca przydławienia zaworu kulowego pod pompą. Schemat swojej instalacji zamieszczam w załaczniku. Proszę o fachowe porady jak widzicie sami wiele rzeczy już sprawdziłem i wyeliminowałem. Pozdrawiam Schemat_CO.pdf
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.