Skocz do zawartości

vampir

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia vampir

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. 3. Zbiornik jest dobry bo w pierwszej fazie zakładanie ogrzewania był zamontowany niejako na zapas. Problem w tym, że woda zagotowała się jakiś czas temu i od tego czasu z zaworu kapie. Myślałem, że się ustabilizuje ale puki co nic z tego. Układ mam zamknięty, a ogrzewanie CO. Jeśli można to prosił bym jeszcze kogoś do wypowiedzenia się bo toczę aktualnie spór z hydraulikiem samozwańcem odnośnie punktu 4 i 5 do którego nic nie przemawia.
  2. 2. Przez pojęcie "bojler" rozumiem "naczynie' w którym grzeje się ciepła woda (u mnie wygląda to tak że jest on połączony z bateriami w łazience i kuchni). Czy dobrze zrozumiałem, że z chwila włączenia pompki woda(zimna) z powrotu grzejników wpływa do owego "bojlera" a pompka pompuje cieplejszą z bojlera na powrót do grzejników? 3. Tu chyba źle napisałem, chodziło mi o zawór (bezpieczeństw?) który jest przy zbiorniku przeponowym. Czy jakaś uszczelka czy cokolwiek tam jest może się stopić podczas wyrzucania pary po zagotowaniu wody, powodując tym samym kapanie o którym pisałem w punkcie pierwszym. 4. Rozumiem, że wówczas para przez zawór przy zbiorniku przeponowym nie jest wyrzucana... 5. A jeśli pompka nie jest włączona? Tak się zdarzyło, przez ostatni atak zimy u mnie w domu nie było prądu przez 3 dni... Dziękuje Panu bardzo za odpowiedzi. Pozdrawiam
  3. Witam, Chciałem uprzedzić, że nie znam się zupełnie na sprawach ogrzewania, nie znam też fachowego nazewnictwa więc mój post może być niezrozumiały. Piszę go bo mam kilka pytań z racji zaistniałych problemów w moim domu. A więc do dzieła... Ogrzewanie węglowe, obieg zamknięty. 1. Czy normalne jest kapanie wody z zbiornika wyrównawczego (taka mała czerwona kula około metra od pieca - u mnie w domu nazywają to zbiornikiem wyrównawczym) 2. Czy tzw. pompka pompuje ciepłą wodę z bojlera do kaloryferów? Czy powinna pompować ją z bojlera (u mnie zdaje się że tak robi - przynajmniej jak się włącza to słychać takie odgłosy) 3. Czy uszczelka w zbiorniku wyrównawczym może się stopić powodując kapanie z niego wody? 4. Czy w obiegu otwartym podczas zagotowania wody para wyrzucana jest tylko "na górze" czy również "na dole" (w wyrównawczym)? 5. Czy w ogrzewaniu gazem stosuje się tylko obieg zamknięty? 6. W moim domu sprawa z ogrzewaniem wyglądała następująco. Jakiś czas temu ogrzewanie zostało zamontowane na parterze bo na piętrze nie palono, kaloryfery na piętrze zamontowano raptem miesiąc temu. Czy to prawda, że po zamontowaniu ogrzewania na piętrze powinno się owe pomieszczenia "przepalić"(jak mi to próbowano wytłumaczyć - przepalenie to grzanie ok 3 dni non stop aby - hmmm... tej kwesti zupełnie nie rozumiem - pomieszczeni niejako przyzwyczaiły się do nowej temperatury. Miało by to skutkować tym, że po "przepaleniu" pomieszczenia szybciej się nagrzewają. 7. Które kaloryfery szybciej powinny się nagrzać? Góra czy dół? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi. Jednocześnie przepraszam za głupote, nie znam się na tych sprawach zupełnie bo mam raptem 20 lat ale życie zmusiło mnie do nagłego zainteresowania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.