Skocz do zawartości

amstrong89

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez amstrong89

  1. Chyba że masz duże zużycie wody, to możesz korzystać w zimie z kotła co który będzie ogrzewał ci dom i wode CWU a gazowym mieć na wszelki wypadek i grzać wode CWu w lecie. Jednak jeżeli chcesz zamontować solary to po co ci ten piec gazowy? To tylko niepotrzebny wydatek i jeszcze większa kombinacja z instalacą.
  2. dużego oporu trzeba żeby się otworzył(zawór grzybkowy ze spręzynką)? :)
  3. Mi się wydaje że jest wszystko dobrze tylko moim zdaniem po co robić z bojlerów zbiorniki akumulacyjne?Bojlery mają mniejszą pojemność od zbiorników. śreni bojler to ok 300l do 500l a zbiorniki akumulacyjne to do 1500L. Różnica jest duża w poj ale i w cenie również.
  4. Może daj jakis przykładowy schemat jak ty to widzisz to możen coś sie pomyśli
  5. Czy ten zawór może się otworzyć przy przepływie wody grawitacyjnie?czy tylko przy pracy pompy C.o?
  6. Czy poma może zatrzymać obieg grawitacyjny wody?, lub obieg wody powodowany przez inną pompę?
  7. może jakoś inaczej podłączyć cwu?
  8. chciałbym podłączyć CWu do takiej instalacji jak na schemacie jest to zrobione, tylko martwi mnie jedno: Czy woda z C.o będzie cały czas przepływała przez Cwu mimo że pompka Cwu będzie wyłączona a c.o włączona? Czy podczas podstoju pompki cwu możen przepływać woda przez tę pompkę, czy może ona zatrzymuje cały obieg?
  9. Nie lepiej by było dać zamiast tego zawór termostatyczny mieszający? Dzięki temu cała woda w cwu miała by taką samą temperaturę i znacznie wolniej by się ochładzała. Widziałem taki na kotly.com, temperatura otwarcia zaworu to 70oC no i cena. I jeszcze pytanie z o pompke cyrkulacyjną, jak się ją podłacza. czy miesza wode przed sobą w rurach czy też za sobą?
  10. Czy jet jakiś zawór który otworzy się przy 75oC? Chce podłączyć cwu które będzie podgrzewane dopiero po osiągnięciu temperatury w rurach ok 75oC.
  11. Witam Mam dwa piece gazowy i węglowy pracujące w dwóch obiegach połączone wymiennikiem płytowym. Chciałbym podłączyć zbiornik akumulacyjny 1000L do pieca węglowego. Czy zbiornik ten rdzewieje po pewnym czasie? Widziałem oferty niektórych sklepów i wewnątrz taki zbiornik nie jest emaliowany tylko na zewnątrz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.