Skocz do zawartości

ledabl

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia ledabl

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Znalazłem takie rozwiązanie (pierwotnie - pompa na zasilaniu + zawór ochrony powrotu). Będzie ok? Która temperatura powinna sterować załączeniem pompy? Odpowiednio wysoka powrotu? - Biorąc pod uwagę bypass nad pompą z zaworem zwrotnym klapowym Oraz:
  2. Przyjmując w takim razie układ otwarty - to w jaki sposób to zrealizować? Jest możliwość grzania bufora grawitacyjnie a samą dystrybucję do grzejników realizować za pomocą zaworu 3D i pompy obiegowej? Proszę o nakierowanie rozwiązania w obecnej sytuacji. Obecnie przy starym kotle pompa była na zasilaniu z obejściem zaworu różnicowego - z tym że grawitacyjnie nie grzałem, podczas próby grzania grawitacyjnie udało zasilić się tylko niższą kondygnacje.
  3. Ponawiam pytanie dotyczące rozwiązania tematu instalacji. Nie jestem w stanie przenieść naczynia wyżej (max to jakieś 1m od najwyższego punktu - grzejnik), jeżeli regulowana statystyka na pompie Wilo nie rozwiązuje tego tematu to gdzie dalej się kierować? Grzanie grawitacyjnie bufora? Czy jednak układ zamknięty? Jeżeli zamknięty to proszę o przykładowy schemat.
  4. Ogniwo Classic DS - kocioł już zakupiony
  5. Brak lub jej nie znalazłem. Jedyna norma to PN-B-02413:1991 - która nawiązuje do typu otwartego - jeżeli dobrze wyszukałem informację.
  6. Odległość od kotła na ten moment nieaktualna - przenoszę bufor 2 metry od kotła w zamyśle. Trochę obawiam się instalacji zamkniętej. Znalazłem zawór DBV2 - w opisie jest informacja o maksymalnym ciśnieniu 4 bar - w przypadku zaworu kierować się temperaturą, tak? czy są jeszcze jakieś istotne informacje? Naczynie przeponowe biorąc pod uwagę 8-10% pojemności instalacji to jakieś 120-140L. Czy ma ktoś schemat przykładowego układu? Pytanie jeszcze o pompę obiegową - czy wysokość podnoszenia jest powiązana bezpośrednio z wydajnością pompy (bieg; obroty pompy)?
  7. Dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź. Obecnie instalacja otwarta - zbiornik wyrównawczy 70-90cm nad najwyższym punktem punktem (grzejniki) - pompa na zasilaniu. Czy montując pompę na powrocie i używając jej na najniższym biegu ma to prawo funkcjonować? (Zakupiona pompa to Wilo Pico 1-4 (w manualu jest wzmianka o ustawieniu wysokości na max 0.5m - 1 = minimalna wysokość podnoszenia w [m] (możliwość ustawienia maks. na 0,5 m). Ponawiam pytanie z zamysłem dotyczącym instalacji. Jeżeli jest to niemożliwe to proszę o informacje na temat układu zamkniętego - co jest potrzebne. Kocioł max2 bar, brak wężownicy schładzającej.
  8. Dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź. Obecnie instalacja otwarta - zbiornik wyrównawczy 70-90cm nad najwyższym punktem punktem (grzejniki) - pompa na zasilaniu. Czy montując pompę na powrocie i używając jej na najniższym biegu ma to prawo funkcjonować? (Zakupiona pompa to Wilo Pico 1-6 (w manualu jest wzmianka o ustawieniu wysokości na max 0.5m - 1 = minimalna wysokość podnoszenia w [m] (możliwość ustawienia maks. na 0,5 m).
  9. Czy takie podłączenie będzie ok? Grawitacyjnie chciałbym grzać bufor oraz CWU (bojler jest troszkę wyżej niż sam kocioł - wcześniej ogrzewało bojler). Kolektor widoczny na szkicu to zwykły kolektor z którego wyjścia są na 3 obiegi grzejników. Powrót jest połączony ze wszystkiego w jeden. Brakuje odpowietrznika oraz termometrów na bojlerze. Zbiornik wyrównawczy również nie został uwzględniony - wymieniony zostałby na odpowiednio większy.
  10. Witam, potrzebuję szybko wymienić kocioł przed sezonem. Nakłady finansowe są dosyć ograniczone także próbuję sam ogarnąć temat. Pojawiło się kilka pytań: Czy bufor może być w odległości około 10-15cm od kotła? w DTR napisane jest o 50cm przestrzeni lecz jest to ciężkie do zrealizowania. Czy bufor wymaga jakiegoś konkretnego minimalnego przekroju rur doprowadzających oraz odprowadzających wodę? W załączniku schemat z Ogniwa akurat wycięty - Czy zawór mieszający można dać bezpośrednio za buforem? Pompka obsługująca kaloryfery u mnie obsługiwała by jednocześnie grzanie CWU. Naczynie wzbiorcze przelewowe powiększyłbym o wartość 4% pojemności bufora - zgadza się? Co powinno znaleźć się jeszcze przy kotle od strony zabezpieczeń czego nie ma na schemacie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.