Skocz do zawartości

asnyk

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia asnyk

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki Ci za odpowiedź i podpowiedź - czyli najlepiej będzie obłożenie wnętrza kominka płytami z wemikulitu bo widziałem na internecie takie płyty tylko dociąć, tak by jak piszesz same się klinowały. Tym bardziej, że są stosunkowo cienkie i nie zabierają tyle przestrzeni co cegły szamotowe. No cóż spróbuję tego sposobu o ile fachowiec który robił tą instalacje potwierdzi, że kominek można odciąć od całego systemu. Na pewno odezwę się i podzielę nowym doświadczeniem.
  2. Dzięki za podpowiedź i na ten moment pewnie zrobię jak mi podpowiadasz - wyłożę szamotem i zobaczę jaki będzie efekt ciepła przez szybę, bo do rury się nie dostanę - jak widać musiałbym pruć zabudowę. I jeszcze pytanie szamot na dnie i zostawić miejsce na kratkę , a do jakiej wysokości boki kominka i czy przyklejać cegły do blachy czy tak luzem ?
  3. Jest to kominek Akant firmy Makroterm coś ok 20 kw no niestety mocni zabudowany i ciepło chyba tylko przez szybę
  4. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek - mam kominek z płaszczem wodnym od 2005 roku i do tej pory w nim paliłem, zresztą z dużym zadowoleniem. W roku ubiegłym pękł płaszcz, ale fachowiec go zespawał i kilka dni temu, po roku sytuacja się powtórzyła i ponownie płaszcz został zespawany. Nie chcę już ryzykować dalszego palenia w nim i przechodzić kolejnej "powodzi" bo kominek jest w systemie bez możliwości na ten moment jego odcięcia. Jednakże niektórzy mi podpowiadają, aby odciąć kominek od wody i palić w nim jak w zwykłym kominku - czy jest to możliwe i ma sens ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.