Skocz do zawartości

martenos

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez martenos

  1. a jesli zakrece wszystkie pętle i otworze zawory odcinajace na rozdzielaczu i wtedy podlacze wode i odplyw na rozdzielaczu to w ten sposob moge odpowietrzyc/przeplukac pozostałą część układu? Ma to sens? Oczywiscie na schłodzonym kotle aby go nie uszkodzić.

     

    mam juz zewnatrzna pompe (zanurzeniową) wiec moge za jej pomocą i "wiadra" przelać/napełnić cały układ wodą z inhibitorem korozji - czy to powinienm robic każda pęla z osobna i  ponad to kocioł i reszta układu? 

  2. Pompa nie ma funkcji odpowietrzania. Separator na pewno sie przyda i w przyszlosci bede montował ale pewnie juz po sezonie grzewczym. Na belkach zawory zakrecalem i odpowietrzalem każdą pętlę z osobna. 

    Tak jakby powietrze zostało w pozostałej częsci układu - piecu i rurach doprowadzających do rozdzielaczy. Czytałem też gdzieś, że te odpowietrzniki automatyczne potrasia same zasysać powietrze - u mnie są one dosyć stare jesli to ma jakieś znaczenie... 

     

  3. witam, wrócę jeszcz ena chwilę do tematu. Odpowietrzylem wszystkie pętle - w porównaniu z tym co jest na filmach youtube o odpowietrzaniu tym sposobem to u mnei nie było tak źle - trochę powietrza było ale zdecydowanie mniej niż na wspomnianych filmikach.

    Zatem odpowietrzylem, zakreciłem, ogrzewanie dziala. Pompa obiegowa na podłogówce jest na stopniu II. Kiedy zmienię ja na mocniejszy tryb III i jeszcze manualnie otworzę zawór mieszający na maxa (najwiecej ciepłej wody z kotła) wtedy przez kilka kilkanaście sekund slyszę ze z większą ilością wody leci powietrze - rury mocniej szumią i słychac przewalające się bąble. Po kilkunastu sekundach wszystko cichnie i układ pracuje już cicho, jedynie slychać silnik pompy.

    Wydaje się zatem ze trochę powietrza jest w kotle i rurach rozprowadzających, nie tylko w pętlach. Wiem ze płukanie pętli wodą bieżącą nie usywa powietrza całkowicie - troche powietrza jest w samej wodzie wodociągowej.

    Jak zatem odpowietrzyć resztę układu, poza pętlami podłogówki? Mam do dyspozycji pompę zanurzeniową - może jej użyje i jakiegos wiadara, pojemnika dużego z wodą, do wymiany woda-powietrze? Ale nadal , jak odpowietrzyc nie tylko pętle podłogówki?  

  4. Witam,

    to mój pierwszy post na tym forum więc z góry proszę o wyrozumiałość.

    W zakupionej nieruchomości z rynku wtórnego mam instalacje CO i CWU zasilaną piecem gazowym De Dietrich DTG-111NEZ ze sterownikiem DC 112.

    Jeśli chodzi o CO to są dwa obiegi - ogrzewanie podłogowe - zawór 3D wraz z siłownikiem i pompą oraz obieg grzejników z pompą.

    Na każdym z trzech kondygnacji są osobne rozdzielacze. Na trzeciej, najwyższej kondygnacji ogrzewanie podłogowe lazienki podpięte jest pod obieg grzejników - w szafce na tych petlach zamontowany jest ręczny termostat.

    Niedawno musiałem wymienić zawór 3D wraz z siłownikiem i po tej czynność o ile udało mi sie odpowietrzyc obieg grzejników (spuszczana była woda z całego układu) to z kolei obieg podłogowy jest zapowietrzony i nie wiem jak go odpowietrzyć - jest zawór spustowy na powrocie na listwie ale nie ma drugiego zaworka na listwie zasilania - tak jak na załączonym zdjeciu. - Jak taki układ odpowietrzyć? Czytałem ze mozna zakrecic wszystkie pętle poza jedną i zostawiać na kilkadziesiat minut i kolejna itd??? Czy tak mam to robić? a co z cisnieniem na kotle?

    Druga sprawa to widzę ze ta instalacja nie jest zrobiona jak współczesne - brak rotametrów, dodatkowo zawory regulujące zamontowane są na zasilaniu a nie na powrocie - moje drugie pytanie czy należy pomyśleć o zmianie tych listew rozdzielajacych?

    pozdrawiam 

    aaa.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.