Skocz do zawartości

Pablowski

Forumowicz
  • Postów

    29
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Pablowski

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Miesiąc później
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Tryb mam zimowy w jednym i drugim sterowniku, temperaturę zadaną mam wyższą niż obecna o 4 stopnie i też nie ma reakcji na pompę mieszacza i mieszacz a na sterowniku pokojowym płomień się świeci, bufor ma obecnie 68 stopni, kocioł wyłączony Chyba odkryłem dlaczego nie załączalo, a mianowicie sterownik kotła musi być w pracy lub postoju by grało grzanie przez sterownik pokojowy ecoster 90. Kiedy sterownik kotła wyłączony to nic się nie uruchomi....
  2. Już załatwione, serwis Kipi zrobił przez econet aktualizację i wreszcie ecomax 920 go widzi, także jedno z głowy. Drugi problem to taki że w sterowniku pokojowym ustawiłem wyższą temperaturę zadaną niż aktualna żeby sprawdzić czy załączy mieszaczu pompkę mieszacza i zonk...na sterowniku pokojowym płomień się zaświecił czyli w teorii włączył grzanie a mieszacz i pompa mieszacza cisza. Oczywiście nie załączy kotła gdyż kocioł grzeje tylko bufory, co trzeba wprowadzić do ecomax kiedy jest wyłączony ale nie z sieci by to wreszcie startowało jak potrzeba??? Pomoże ktoś???
  3. To chyba trzeba będzie zwrot zakupu zrobić bo na co mi taki sterownik pokojowy który wymaga jeszcze zmiany oprogramowania i to jeszcze odpłatne , to jest naciąganie na dodatkowe koszty nie uzasadnione przez sprzedawcę takich sterowników. Jeśli kupujemy produkt nowy typowy według producenta to chyba musi grać i tyle... dobrze że jeszcze mam czas na zwrot bo tak to znowu dodatkowe koszty.
  4. Co może być nie tak z tym sterownikiem pokojowym że na nim jest informacja że brak komunikacji,a na głównym widzi sterownik pokojowy ecoster 90 ale info jest że blokada, czym to spowodowane oprogramowaniem sterownika pokojowego czy głównego na kotle ecomax 920 ??? Pomoże ktoś???
  5. Ok , tylko zastanawiam się czy może wpływać praca pompy c.o. na czas ładowania buforów, bo na tą chwilę pompa chodzi w podnoszeniu 1 metra, jeśli ją zmienię na np. 2 metry podnoszenia to kocioł ciężko ma osiągnąć temperaturę zadaną
  6. Na dzień dzisiejszy to około 30 godzin, w styczniu i lutym to około 22 godziny. Wiem że krótko ale niestety stary dom, słabo izolowany to i straty duże, najpierw kotłownia, a później izolacje termiczne bo na wszystko trzeba zarobić własnymi siłami.
  7. Grzejąc bufory mam włączone c.o. tylko ono jest cyklicznie załączane a nie chodzi cały czas, spadek temperatury o 1 stopień i ponownie załącza grzanie. W czasie grzania buforów załączy się grzanie c.o. około 3 razy . Przy dzisiejszej temperaturze 3 razy ale zimą na pewno więcej. Obsługa buforów załączone, startuje grzanie od 65 stopni,a kończy kiedy powrót będzie na 75. Mi temperaturę kotła podnosi samoczynnie, pewnie z powodu histerezy.
  8. Dziś drugie rozpalanie na tych parametrach i identycznie jak za pierwszym razem czyli jak tylko uruchomił 2 szansę rozpalania i od razu rozpalone, jestem na razie na miejscu więc obserwuje. Już przeliczyłem miej więcej ile spala pelletu na jedno nagrzanie buforów 1500 litrów do 80 stopni to około 25 kg, nie wiem czy to dużo czy mało, kocioł prawie cały czas chodzi na maksymalnej mocy by utrzymać te 80 stopni na kotle. Ochrona powrotu jest na zaworze ATV 60 stopni. Średnio zajmuje około 8 godzin pracy kotła by zakończyć grzanie buforów. Cały czas zastanawiam się czy nie lepiej byłoby przerobić trochę instalacje by pominąć bufory a grzać bezpośrednio dom. Myślę że chyba spalił by jeszcze mniej bo na pewno nie chodził by na maxa żeby osiągnąć mniejszą temperaturę np.65 stopni, tylko pewnie ATV trzeba by było usunąć,a podłączyć zawór trójdrożny z mieszaczem. Kotłownia oddalona od domu około 20 metrów, dom 120 metrów kwadratowych słabo docieplony więc i straty duże. Grzejniki panelowe z głowicą termostatyczną.
  9. Tak to wygląda na tą chwilę i zapalił w drugiej próbie A taki pellet Jak już rozpali to płomień 100 procent cały czas
  10. Ale ja mam sterownik Eco max 920 i tu trochę to inaczej wygląda
  11. Niestety po wprowadzeniu tych 15 sekund rozgrzewania totalna klapa, w ogóle się nie rozpalił, restart i ponownie rozpalanie. Zwiększyłem rozgrzewanie grzałki do 44 sekund i dopiero za drugim razem się rozpalił, nadmuch przy rozpalaniu zmniejszyłem do 25 procent
  12. Czas rozpalania 40 sekund, czyli nadmuch zmniejszyć na 26 procent Czas rozpalania 6 minut, te 40 sekund to czas rozgrzewania
  13. Test podajnika zrobiony jak i wydajność wprowadzona, temperatura spalin była na początku 160 stopni, jak dołożyłem zawirowywacze to spadło do 100 stopni. Nadmuch rozpalania 28 procent.
  14. Witam ponownie, już po montażu i uruchomieniu palnika, pierwsze 2 ładowania buforów myślę że dość długo od rozpalania do wygrzania 1500 litrów od 40 stopni do 80 stopni zajęło około 8 godzin, nie wiem czy to jest ok czy powinno być trochę szybciej, pali się w FL i zanim osiągnie zadaną na kotle 77 stopni to chodzi w maksymalnej mocy 20 kw, a po osiągnięciu utrzymuje temperaturę w mocy około 16 kw aż do wygaszenia. Zauważyłem również że ma ciężko rozpalić i dopiero w 3 próbie rozpala. W ustawieniach rozpalania dawka jest na 100 gram i myślę że trochę za mało skoro dopiero przy 3 próbie rozpala to pewnie za mała dawka paliwa. Spróbuję ją zwiększyć do 120 gram może się poprawi. Jutro się okaże czy coś pomogło. Również widzę że sterownik ecomax 920 ma możliwość podłączenia do sieci i tu prosił bym o podpowiedź co muszę dołożyć by mieć podgląd przez internet, kotłownia jest w budynku gospodarczym i niestety nie ma tam zasięgu wifi, czyli przydał by się jakiś wzmacniacz sygnału wifi to może by się poprawiło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.