Skocz do zawartości

maciej1-13

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez maciej1-13

  1. Mnie najbardziej to ciekawia 2 rzeczy, wielkosc komory zaladunkowej no i cena 😉

    70dm3 wsadu to dla mnie bedzie malo, 100 to już takie rozsadne minimum. Plus jest taki ze wedlug instalatora w silvie jest zestaw rozszerzajacy o zasobnik i palnik peletowy, gdybym jednak znudził sie rozpalaniem drewna

  2. Bylem juz zdecydowany na kocioł zgazowujacy stalmarka ale dzisiaj instalator dał mi broszure z nowym kotłem firmy BTI (własciciel marki KIPI)

    Ma ktoś jakieś info na ten temat? Ja w necie nic nie znalazłem. Z grafiki widze ze sonda lambda jest chyba na wylocie spalin co nie jest najdokładniejszym rozwiazaniem pomiaru. Ciekawe jak duza jest komora i czy przy zaladunku od gory nie bedzie dymilo na kotlownie.IMG20240517213332.thumb.jpg.ea98e7a136b8897f367cf21b38c14c0a.jpg

  3.  

    20 godzin temu, bercus napisał(a):

    .Przejscie z drewna do pelletu automatycznie po wypaleniu zaladunku zna každy kombik.

    Twin Bio tego nie ogarnie, bo drewno pali na dodatkowym ruszcie który trzeba demontować do spalania pelletu. Poczytałem, popytałem i wiem już ze to 2 zupełnie inne konstrukcje. Atmos będzie zgazowywał drewno, a Kostrzeba spala od dołu, CO za tym idzie Atmos będzie miał większą sprawność na drewnie. 

    Rozumiem, że w kotle zgazowującym bez problemu mogę palić również drewnem iglastym i nie będzie to powodowało problemów, czy utraty gwarancji?

  4. Czyli np. ATMOS C18SP 20 kW + palnik A25  poradzi sobie z moją wizją. Poczytałem i jak dobrze zrozumiałem to kocioł ten automatycznie może przejść na spalanie pelletu w momencie wypalenia drewna? To w ogóle byłaby super opcja. Czy taki kocioł spełni obecne wymogi prawne? Najważniejsze, czy takie kotły mogą spalać drewno iglaste? Słyszałem kilka opinii, że tylko liściaste i to najlepiej o dużej gęstości.

  5. Witam.

    Jestem na etapie wyboru kotła do nowej inwestycji. Dom 140m2, ocieplony styro 20cm 0,36. W całości ogrzewany podłogówką. 

    Szukam kotła który pozwoli na spalanie zarówno drewna jak i pelletu. Kocioł musi spełniać wszystkie wymagania konieczne do odbioru budynku.

    Opał to głównie drewno sosnowe, z możliwością dorzucenia czegoś liściastego ale w ilości 10-20%. Na czas nieobecności chcę kocioł przestawiać na pellet (2-3 tygodnie w sezonie). Instalacja wyposażona w ladomat i bufor 1000l.

    Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy kocioł kostrzewy Bio Twin 12kW , lub Bio Twin Luxury spełni moje wymagania? A może znacie inny kocioł wart polecenia który to obsłuży?

    Jeżeli nie będzie to możliwe to będę szukał kotła zgazowującego drewno, czy takie kotły mogą bez problemu spalać drewno sosnowe w w.w. proporcjach?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.