Skocz do zawartości

bartgot

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bartgot

  1. Witam, dziś dopiero wykonawca instalacji grzewczej poprawił mocowane (usztywnienie) rury poprzez założenie nowego wspornika i niestety ale te wibracje są nadal odczuwalne na końcu wspornika (przeciwna część do ściany). Teraz połączenie od rury do ściany jest jeszcze krótsze, więc te wibracje mają szybszą drogę do ściany. Jeżeli wspornik jest bardzo sztywny i żadne materiały antywibracyjne nie są użyte to wibracje są nawet mocniej odczuwalne w mieszkaniu. Czy świadczy to o błędnym połączeniu rury ze wspornikiem? Czy obejma na rurze może być źle odizolowana od rury i dlatego tak łatwo wibracje są przenoszone przez śrubę na wspornik i potem na ścianę? Sprawdziłem jeszcze trzy inne szachty na osiedlu i tam jest takie same połączenie rury ze wspornikiem za pomocą śruby. I dwa inne wsporniki nie prznosiły żadnych wibracji, a jeden wspornik przenosił trochę wibracji. Wspornik w moim szachce stanowczo przenosi najbardziej wibracje. Dodatkowo obejmując dłonią ten odpowietrznik na końcu rury zauważyłem, że jest on najgorętrzy z czterech odpowietrzników w czterech szachtach oraz wibracje na obudowie tego odpowietrznika są najmocniejsze. Zastanawiam się, czy zbyt mocne ciśnienie wody w rurze z ciepłą wodą jest winne tych wibracji, a nie samo mocowanie rury do ściany poprzez wspornik. Powiedziano mi jednak, że ciśnienie wody jest ustawione takie same w jednym miejscu na cztery budynki, więc dlaczego w mojej rurze z ciepłą wodą wibracje są bardziej odczuwalne niż w pozostałych trzech rurach? Co może być powodem tego większego ciśnienia? Jakieś uszkodzenie rury? Załączam poprawione mocowanie rury.
  2. Tak, ale ogólnie jestem zaskoczony, że niby taka niepozorna rura może przenosić takie wibracje na całe mieszkanie. Dotykając ścianę, gdzie rura jest przymocowana nie jest to aż tak odczuwalne. Jednak gdy tylko wibracje w mieszkaniu są mocniejsze to przykładając dłoń do odpowietrznika na końcu rury mocniejsze wibracje są także odczuwalne. A to świadczy, że te wibracje pochodzą z tego miejsca. Myślałem, że ściany z bloczków silikatowych nie przenoszą wibracji tak mocno jak ściany z żelbetu, a jednak jest inaczej.
  3. Okazuje się, że w mieszkaniach pode mną na 4-tym piętrze oraz na parterze te wibracje nie są słyszalne, co oznacza, że wibracje muszą pochodzić z mojego 5-tego piętra. Szczęśliwie sąsiad na parterze jest projektantem instalacji sanitarnej i podszedł zobaczyć rury w szachcie. Uznał, że obecny stan instalacji grzewczej nie powinien być odebrany przez dewelopera, ponieważ: 1. rura jest wygięta poprzez zastosowanie dodatkowej przedłużającej pionowej metalowej listwy 2. rura nie jest usztywniona prawidłowo 3. gumowe podkładki (zielony element) nie są zastosowane na tej przedłużającej pionowej metalowej listwie 4. prawa śruba od głównej poziomej metalowej listwy nie jest dokręcona do ściany, co jest widoczne nawet przy poruszaniu rurą Samo wygięcie rury może być potęgowane przez gorącą wodę i może powodować większe wibracje w rurze. Wibracje w rurze przenoszą się na konstrukcję budynku. Sąsiad polecił, aby tą przedłużającą pionową listwę zdjąć, aby rura mogła być wyprostowana. Następnie należy przykręcić tę pionową listwę bezpośrednio do ściany poniżej, a następnie do rury, gdzie jest już wystająca śruba do przymocowania. To sprawi, że rura będzie wyprostowana oraz sztywna. Czekam na serwisanta, który ma usztywnić te luźne elementy. Mam nadzieję, że to pomoże, bo nie wiem, co innego mogłoby przenosić te wibracje. Załączam zdjęcia obecnego stanu instalacji grzewczej w szachcie.
  4. Witajcie, chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu przyczyny wibracji od instalacji grzewczej w mieszkaniu na ostatnim 6-tym piętrze. Blok mieszkalny został oddany do użytku w 2021 roku, więc instalacja grzewcza jest nowa. W zeszłym roku oraz w tym roku od końca września do połowy grudnia żadne wibracje nie były słyszalne. Nagle w połowie grudnia w całym mieszkaniu pojawiły się wibracje o niskiej częstotliwości, które są bardzo męczące i denerwujące. Ustaliłem, że muszą pochodzić z instalacji grzewczej, ponieważ jest ona rozprowadzona pod wylewką w całym mieszkaniu i dlatego te wibracje są słyszalne wszędzie. Sprawdziłem sąsiednie dwa mieszkania i tam też były one słyszalne. Jedno mieszkanie jest podpięte pod ten sam pion, co moje mieszkanie, natomiast drugie mieszkanie jest podpięte pod drugi pion w klatce. W moim mieszkaniu, które jest zlokalizowane blisko szachtu te wibracje były najbardziej odczuwalne. Przypuszczam, że problemem jest pompa obiegowa, jednak serwisant twierdzi, że pompa jest dobrej jakości i jest nowa, dopiero na końcu brałby ją pod uwagę. Stwierdził, że zamierza usztywnić rozdzielacz, bo coś jest poluzowane. Przekazałem mu informację, że obejmując dłonią odpowietrznik na zakończeniu rury z ciepłą wodą w moim szachcie są odczuwalne znaczne wibracje, natomiast w bloku obok te wibracje są mało odczuwalne. Dodam, że poziom ciśnienia jest ustawiony taki sam w jednym miejscu na wszystkie bloki. Po mojej sugestii serwisant stwierdził, że wymieni odpowietrznik na nowy. Załączam dwa zdjęcia zakończenia mojego pionu. Proszę o podanie prawdopodobnej przyczyny powstania nagłych wibracji w nowej instalacji grzewczej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.