Skocz do zawartości

Sam80

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny
  • Instalacja
    Dom jednorodzinny 200m2 ok 50/50 podłogówka i grzejniki.
  • Kocioł
    Pompa Ciepła Split 11kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Sam80

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Same rury powinny być ok, Instalacja pierwotna była robiona 5 lat temu z myślą, że w przyszłości będzie pompa ciepła. Całość robiła ta sama firma co wcześniej (nawet ten sam instalator). Rozumiem, że co do samej instalacji pompy nie macie zastrzeżeń, i za bardzo tego (w teorii) efektywniej rozwiązać nie można? Będę obserwował co się dziś będzie działo, i dam znać jutro.
  2. Zastanawia mnie czy ta instalacja jest dobrze zaprojektowana, i czy coś nie powinno być zmienione. Będę dziś częściej obserwował sterownik, ale mam wrażenie, że temperatura powrotu jest zbyt niska w stosunku do tego co wychodzi z pompy bo nawet przy dłuższym cyklu (po ok 40 minutach) widzę że jest na wyjściu np 36-37oC a na powrocie zaledwie 27oC. Co prawda nie znam się, ale tak na logikę, to przy dłuższym cyklu nie powinny temperatury być bardziej zbliżone?
  3. @PioBin Zmniejszyłem po Twoim poście o 5oC i tak zostawiłem do 8:00 dziś (wtedy sczytuję licznik). Więcej pętli (2-4) było naraz otwartych w ciągu dnia, temperatura w pokojach ok (nadal 22oC). Jeśli chodzi o zużycie to niestety wzrosło - po 24h było 43kWh. Obniżyłem dziś rano o kolejne 2 stopnie, będę obserwował co się będzie działo. Niestety ten sterownik chyba nie podaje ilości cykli włączenia pompy na dzień (albo ja ślepy jestem i nie mogę tego znaleźć), także tak trochę 'na czuja' notuję ile razy pompa się włącza. Przydało by się jeszcze wiedzieć jak długie są te cykle pracy. @Patrol Grzejniki Purmo (compact? wrzucam zdjęcie), wcześniej miałem piec na ekogroszek to zostały. Nigdy jakoś mocno ich nie grzałem i było ok (Wcześniej miałem temperaturę 35 - 45oC na wyjściu pieca). Teraz póki co jeszcze dają radę i oczekiwane 22oC w pokojach jest. Jeśli chodzi o zawór nadmiarowo upustowy, to nie ma. Obserwowałem ciśnienie na instalacji od kilku dni i waha się między 1,5 a 1,7 bar w ciągu dnia.
  4. Cześć. Dziś dołączyłem, także proszę o wyrozumiałość - jeśli temat nieodpowiedni, dajcie znać. Niedawno zainstalowano u mnie pompę ciepła (Atlantic Alfea Excellia A.I. 11kW split) - dom ocieplony, podpiwniczony ok 200m2 ogrzewana powierzchnia w tym: 1) ok 100m2 podłogówka (termostaty w pokojach), 40m2 grzejniki z termostatami - temperatura ustawiona na 22oC 2) ok 60m2 piwnica - grzejniki temperatura ok 17-18oC na termostatach Zastanawiam się czy takie podłączenie bufora ma sens? Reszta instalacji chyba ok? Nie bardzo mi to pasuje w porównaniu z tym co tu podsyłaliście. Przy aktualnych temperaturach 0-5oC pompa dosyć często się włącza, nawet 3-4 razy na godzinę. Z panelu sterowania widzę, że pomimo gdy temperatura wyjścia z pompy dojdzie do ok 42-45oC (obecnie nastawa z krzywej 41oC), na powrocie jest 30-32oC cały czas, a w domu większość obiegów zamknięta, co jakiś czas 1-2 się włączają, żeby utrzymać temperaturę. Pompa jak nagrzeje na wyjściu do tych ok 45oC to się wyłącza, jak temperatura na powrocie spada do 29oC to się włącza i tak w kółko. Obawiam się zużycia pompy, a przy tym wysokiego zyużycia energii - Podlicznik na pompę wraz z instalacją pokazuje między 30kWh a 40kWh na dzień i nie wiem gdzie szukać nieefektywności/błędów. Pomóżcie proszę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.