Skocz do zawartości

Amator300

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Amator300

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko że przez jakieś 80% czasu pompa pracuje normalnie - cicho. Pozniej jak na filmie.
  2. https://youtube.com/shorts/LsKoPLFtgyY?feature=share Witam. Czy ta pompa nadaje się do wymiany?
  3. Dzięki za odpowiedzi. Drewno pocięte i porąbane 1 czerwca. Większość sosny z zimowych wiatrołomów. Drewno stało poukładane na paletach praktycznie w środku pola. Pewnie jeszcze mogłoby poschnąć. 11 metrów osiki, 9 metrów sosny. Mieszkanie do ogrzania - 70 metrów kwadratowych
  4. Dzięki za odpowiedź. Dłuższy film przedstawiający piec i instalacje. Czy dodanie śruby tak aby klapka dopływu powietrza się do końca nie zamykała poprawiła by sytuację?
  5. Witam. Jestem amatorem palenia w piecu co. Wczesniej mieszkałem w bloku z ogrzewaniem olejowym. Obecnie posiadam kopciucha i 20 metrów drzewa (osika,sosna). Wiem że gatunki te są marne jeśli chodzi o opał. Czy ktoś może doradzić jak palić tym drewnem w tym piecu aby nie pozostawał osad jak na następującym filmie: Pewne jest to że to co osadza się w piecu osadza się także w kominie. Piec jest wyposażony w elektroniczny miarkownik ciągu firmy unistrer który reguluje temperaturę poprzez otwarcie/zamknięcie klapki od wlotu powietrza. Rozumiem że piec jest bardziej przystosowany do palenia węglem. Czy uda się go przystosować do efektywnego palenia drewnem? Jutro zrobię więcej zdjęć/filmów pieca i instalacji. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi sugestie Tak wygladają dolne drzwiczk po 14 dniach palenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.