mario007
Forumowicz-
Postów
38 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia mario007
-
a kontrole są zapowiedziane czy przyjeżdżają bez uzgodnienia terminu. jak ktoś już miał? 🙂
-
Ktoś miał może kontrolę, jeśli tak to po jakim czasie od ukończenia inwestycji?
-
W takim razie spróbuję grzać nie na 3 biegu a na 2gim. powinno być równiej. O 20 jak zaglądałem to już na dole i na górze było równo po 83c. w buforze i na piecu podobnie, polana mam jednoroczne. 2-3 dni przed paleniem leżą w kotłowni i dosuszają się powierzchownie.
- 3 875 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
Pierwsze palenia przy wkładce termostatycznej 72c. w laddomacie Już w pół godziny od podpalenia zapałką nagrzało się z 30c do 75c woda w górnej części pieca i tak utrzymuje się cały czas nie spada i nie przekracza 80c, lepiej huczy słychać że żyje, temperatura spalin momentalnie rośnie do ok. 120c-130c w czopie. o połowę mniej dymu z komina widać, bliżej końca spalania to praktycznie nie widoczny. od godziny 15:00 od rozpalenia do 18:00 w buforze 1000l na górze 80c na dole 40c przed paleniem było poniżej 30c na dole, a na górze 35c. Duży plus widząc teraz na własne oczy 🙂 że zamiast 2-3 podkładania wystarczy jedno od rozpalenia żeby piec dobrze pracował i na górze w buforze było blisko 80c przy nieszczelnym starym kominie. Oczywiście dolne drzwiczki od popielnika klamka uchylona do góry. Jutro przy większym wietrze/ciągu przetestuję z zawirowaczem
- 3 875 odpowiedzi
-
- 1
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
Więc mam w planach kolejne przeróbki przy tym piecu dzięki waszymi propozycjami. - Nowy komin z rurą żaroodporną fi 200mm, między rurą a cegłami keremzyt albo perlit a już wyżej wełna mineralna - Nowy bojler 250l z kwasówki jak starczy funduszów, bo chciałem ten z Ermeta ale po przeczytaniu kilkunastu opinii że żółta woda itp. to chyba zrezygnuję z zakupu tego " BOJLER Z Żywicą 250L DWUPŁASZCZ ERMET Ktoś ma i poleca jakiś zwór termostatyczny do wody CWU żeby w kranach płynęła woda o stałej temperaturze z bojlera i przy okazji go nie wychładzając? P.S dzisiaj przyszła wkładka termostatyczna do laddomatu na 72c. zamontuję i sprawdzę czy woda się utrzyma na tym poziomie w kotle. Bo wcześniej oryginalnie 52c i przy pierwszych dwóch godzinach od rozpalenia było poniżej 60c na piecu.
- 3 875 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
@szpenio Szybki sposób na modernizacje komina 🙂 Ja u siebie cały będę zmieniał, w składówce nad kotłownią był kiedyś piec do pieczenia chleba i bułek itp. i pozostał brzydki duży komin ponad 80cm zajmującego potrzebnego miejsca. Ja myślę nad gotowym systemem kominowym z ceramiką i wełną 200mm plus koniecznie obok otwór wentylacyjny. Tylko może być jeden minus z tą ceramiką, bo boję się ze jest delikatna i podczas czyszczenia trzeba uważać. Tym bardziej że ja do starego komina używam takiego mechanicznego sprzętu od dolnego czyszczenia który mocno bije w ścianki Tajfun - obrotowa szczota
- 3 875 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
Co do dymu podczas podkładania, albo jak zawieszą się polana i trzeba szturchnąć to też musze jakiś płaski okap z wiatrakiem zrobić, myślę że na suficie nad piecem dam. Ja też wiele od bufora na początku nie oczekiwałem w średnio ocieplonym domu piętrowym. Duży jest plus że dwa razy dziennie nie muszę już palić w piecu tak jak w kopciuchu, rano mam ciepło a popołudniu rozpalanie i aż do nocy pali się, Muszę jeszcze wkładkę termostatu w laddomacie wymienić na 72c stopni bo teraz mam oryginalnie 52c stopni i piec zimny przy średnich obrotach laddomatu. Kupiłem to wszystko na dofinansowanie "czyste powietrze" bo kopciuch zaczął cieknąć zimą. Bufor mi nie zmieścił się w kotłowni to dałem go nad kotłownią w składówce 🙂 Ciąg mam słaby bo stary komin z cegieł już pęka, latem czeka mnie wymiana komina, wtedy powinno być lepiej
- 3 875 odpowiedzi
-
- 1
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
szpenio ile litrowy bufor planujesz wstawić do tego pieca? Ja mam od stycznia 1000l na ok 170m2 ogrzewanych pomieszczeń. Trochę mało, przydałoby się jeszcze te 500l na zimniejsze i wietrzne dni. Ale prawie pół dnia grzejniki są cieplutkie jak na buforze rano jest 80c (oczywiście w nocy o 1:00 wyłączam pompkę na grzejniki bo źle się śpi jak całą noc jest powyżej 23c uruchamiam dopiero o 7:00. Popołudniu znowu rozpalam żeby zdążyć ogrzać jednocześnie dom, bojler i nadmiar ciepła ładować do bufora.
- 3 875 odpowiedzi
-
- 1
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
Ktoś z was kombinował z zwiększeniem ciągu komina w bezwietrzne dni żeby na samym dole w kominie (metr niżej od czopucha kotła) skąd wybiera się resztki sadzy żeby zamontować dmuchawę/wiatrak, wdmuchiwałby powietrze do komina? (tak jak zaznaczone jest na obrazku) chyba że część powietrza wpadałoby do pieca podczas podkładania? Jestem ciekawy czy taki sposób dobrze zadziała jako tani zamiennik oryginalnego drogiego ciągu spalin. (Obrazek podglądowy)
- 3 875 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
Też mam problem z słabo palącym się drewnem jak opadające zasłoni dziurę palnika. Ten płaskownik/ząb stojący to z jakiejś specjalnej stali czy zwykłe żelazo? i jak się ten gadżet sprawuje?
- 3 875 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
Dokładnie na magazyn energii bez dofinansowania to znikoma szansa na zakup. Jak są dofinansowania na nie ekologiczne samochody elektryczne które potem długo rozkładają się na złomowiskach i są bardziej szkodliwe dla ziemi niż spalinowe to może zrobią dla domów które mają fotowoltaikę. Też przez pierwszy miesiąc założonej fotowoltaiki miałem zawyżone napięcie w gniazdkach i u sąsiadów w nocy około 235-240v w popołudniowy dzień słoneczny do 265v dochodziło, to zadzwoniłem do pge z tą niebezpieczną sytuacją wysokiego napięcia w dzień, to w ten sam dzień przyjechali elektrycy i zmniejszyli napięcie na transformatorze o jakieś 5-10volt Teraz w nocy mam około 225v (czasem mniej) a w dzień latem ponad 250v. zależy od fazy
-
31 marca 2022 🙂 na styk. może faktycznie mam po staremu i tez nie rozumiem zwłaszcza że latem i wrzesień październik miałem sporą produkcję pradu. a w rozliczeniu jakby jednak brakowało w kazdym miesiącu po podobnej ilości. Może oni tak rozkładają na każdy miesiąc w pół rocznym rozliczeniu. I teraz mam dylemat z powodu dopłaty za moje pierwsze półrocze: w tym roku zamontowany mam bufor 1000l i w nim dwie grzałki po 2kw i jedna w bojlerze 1500w. Niewiem czy je mam włączać w trakcie słonecznego dnia jeśli panele produkują prąd. Czy tylko jak w gniazdkach przekroczy 250v. Kupiłem gniazdka wifi 20A które można skonfigurować jeśli na fazie urośnie np. do 145 voltów. Często w mocno słoneczne dni latem jesień miałem przerwy w produkcji bo inwerter 3 fazowy wykrywał na którejś fazie przekroczenia 253v. u mnie we wsi na jeden transformator jest 4 domu z fotowoltaiką.