Skocz do zawartości

Przem2012

Nowy Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Przem2012

  1. Może źle się wyraziłem. Do każdego kotła ma być osobny zasilacz awaryjny ( każdy kocioł jest w innym budynku). Budżet o którym wspomniałem trzeba zatem zrobić x2.
  2. Witajcie, Poszukuję urządzenia do awaryjnego zasilania kotła. Czy ktoś może się podzielić wiedzą z czego najlepiej skorzystać? Potrzebuje zasilić dwa różne kotły w dwóch odrębnych budynkach. 1. heiztechnik q eko gl 20 kw z dmuchawą, podajnikiem, 2 pompy cyrkulacyjne, sterownik, zawór mieszający na podłogę. (z podajnikiem na ekogroszek, rozpalanie manualne) 2. Defro Smart EcoPel z dmuchawą, podajnikiem, 2 pompy cyrkulacyjne, sterownik, zawór mieszający na podłogę, zawór na grzejniki, regulator pokojowy (z podajnikiem na pelet, rozpalanie automatyczne). W obu przypadkach, biorę pod uwagę takie kwestie jak: - automatyczne przełączenie na awaryjne zasilanie (czyli odpadają agregaty, gdzie coś trzeba nacisnąć etc.) - w okresie zimowym czasami wyłączają u nas prąd na ok 2 dni (więc kwestia żeby kocioł z podzespołami podziałał awaryjnie 6-8h) - możliwość podłączenia dużych aku samochodowych w celu zwiększenia pojemności - budżet max 1600zł Myślałem np o takich urządzeniach: https://solarne.info/przetwornica-ups-12-230v-volt-polska-sinuspro-1500e-1500va-p-3657.html?gclid=CjwKCAiAyfybBhBKEiwAgtB7frHNvph8BFoUmy1C1_9Nid3Q7oWo9ZZxsrAhe1wKcO9SFwrq9wtCrBoCgDoQAvD_BwE Kompletne się na tym nie znam, więc tutaj pytanie co Wy polecacie? Co tutaj najlepiej spełni swoją rolę w tym budżecie? Z góry dziękuję za pomoc! pozdrawiam!
  3. Witam, Pytanie - jak technicznie rozwiązać sytuację, gdzie jeden kocioł na eko groszek miałby ładować dwa bufory jednocześnie i czy warto to robić? Rozwinięcie: Posiadam kocioł używany do ogrzewania domu: heiztechnik q eko gl 20 kw na eko groszek z podajnikiem. Aktualnie dostawiam bufor 1000l + grzałki, chcę kocioł zostawić ewentualnie jako rezerwa, a korzystać z bufora i grzałek, do ogrzewania parteru ok 135m2 podłogówka + dwa grzejniki łazienkowe. Za rok mam zamiar wykończyć piwnicę (kolejne ok 115m2 podłogówka) dostawić na potrzeby ogrzewania kolejny bufor 1000l z grzałkami. I tutaj chciałbym, żeby ewentualnie mieć możliwość skorzystania z kotła, żeby naładować obydwa bufory, kiedy np prądu nie będzie lub kilka dni zima -25 a posiadam kilka ton eko groszku. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak to technicznie rozwiązać? Oraz czy warto podłączać kocioł pod bufor? Czy lepiej zostawić go podłączonego do ogrzewania domu (tak jak jest teraz) a bufor podłączyć niezależnie z grzałkami? Opinie z którym się spotkałem i nie wiem co sądzić: "po co masz kasę wydawać na przerabianie instalacji, która już działa, ten piec będzie chodził non stop kilka dni żeby podnieść temperaturę takiej ilości wody, zostaw tak jak jest i awaryjnie grzej dom piecem" "jak podłączysz kocioł do bufora, będziesz grzał na pełnej mocy, będzie najlepiej efektywnie spalane paliwa," sam pomyślałem, 1. jeśli teraz kocioł ma temp zadaną 65stopni, ma 20kW i aktualnie ogrzewa pow. 135m2 - więc chyba dusi w sobie swoją moc i działa na mniej niż połowę gwizdka, 2. jeśli jednak będę chciał korzystać z kotła, który nie będzie podłączony do bufora, to w dłuższej perspektywie będę przepalał paliwo na grzanie domu, a grzałki w jakimś stopniu i tak będą musiały podtrzymywać temp w buforze, lub po grzaniu domu kotłem, będzie mnie czekać ładowanie bufora od niskiej temp. Co sądzicie na ten temat? Z góry dzięki za odp.
  4. Dzięki za pomoc! Problem został zażegnany. Okazało się, że winą był zabrudzony kocioł, dokładnie miejsce podłączenia kominowego (nie sam komin). Wszystko się tam zatkało, przez brak powietrza występowało zadymienie, kocioł nie osiągał swojej temp. wygasał się, paliwo nie spalało się tak jak powinno. Spędziłem dziś kilka godzin nad czyszczeniem i wszystko działa idealnie.
  5. Kocioł w nocy wygasł. Jest komunikat z błędem "nie udane rozpalanie". Pojawiło się sporo smoły. Załączam zdj jak to wygląda wewnątrz. Wcześniej przestawiłem temp kotla na 75stopni. To teraz rozpale ponownie, wydłużę czas przerwy dla podawqnia paliwa (chociaż aktualnie jest 55s, a mogę to zmienić do max 70s, sprawdzę co będzie na 65s).
  6. @bercus całe menu przejechałem w sterowniku i nie mogę znaleźć gdzie przestawić podawanie węgla z 10s na 5s. Jedynie mam "przerwa podawania paliwa dla 10s" - ustawione na 55s. Właśnie rozpaliłem, zadymienie wydaje się mniejsze, zwiększyłem dmuchawe na 12proc. Widzę że duża część groszku dalej się nie dopala. Zdj z teraz. Ps sterownik HT700.
  7. @bercus wyczyściłem kocioł, czopuch, komin jest czysty. Generalnie przed paleniem mieszanką z trocinami kocioł czyściłem. Teraz celowo zrobiłem zdj jak wygląda po kilkukrotnym przepaleniu. @Popcorn1 generalnie w kotłowni jest bardzo duży przewiew, oprócz szybów w kominie, kiedy rozpalam jest otwarta całą brama garażowa (piwnica gdzie jest kotłownia nie jest wykończone, więc nie ma tam drzwi, tylko brama garażowa). @Outsider czy masz pomysł, co mógłbym konkretnie przestawić? Jako dodatkowa informacja, mogę powiedzieć, że płomień jest bardzo duży, po otwarciu drzwiczek ogień wychodzi poza kocioł - być może to jakaś wskazówka, w tym co może być źle ustawione. Dziękuje za odp
  8. Witam serdecznie! Proszę o pomoc w temacie ustawienia kotła Q EKO GL20KW ze sterownikiem HT700. Moje ustawienia: Przerwa podawania paliwa dla pracy 10s – 53s Wydajność dmuchawy 6proc Tryb Pracy standard Rodzaj paliwa Ekogroszek 25MJ Temp kotła zadana 61stopni Powierzchnia domu 120m2, wszystko w podłogowym ogrzewaniu + 2 grzejniki w łazienkach Zdaje się, że jako laik, sam coś namieszałem… 1. Dodałem do ekogroszku trocin – suche, drobne w proporcjach 1 worek ekogroszku-1/4 worka trocin. Po rozpaleniu jest duże zadymienie, dym uchodzi pomiędzy drzwiczkami, nie następuje również pełnie spalania ekogroszku, pozostaje dużo spieków, kocioł nie może również osiągnąć zamierzonej temp. Kupiliśmy dom razem z piecem – poprzedni właściciel użytkował go ponad rok, paląc tylko ekogroszkiem, natomiast na zdjęciach widać okopcone drzwiczki. Załączam zdjęcia kotła, sapieków, ekogorszku w podajniku, worka z ekogroszkiem. Zdaje sobie sprawę, że motyw z trocinami był nierozsądny, ale niestety muszę spalić to co mam w zasobniku, więcej takiej mieszanki nie zamierzam robić – chyba, że ktoś tak robi, ustawiania inaczej piec i wszystko działa… Z góry dziękuje za odp! pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.