Skocz do zawartości

sylvo88

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sylvo88

  1. Z informacji producenta : Moc nominalna 50/30°C (dla c.o.) min/max: 6,1-24,8 kW Moc nominalna 80/60°C (dla c.o.) min/max: 5,5-23,4 kW Ale rozumiem że zwiększając moc kotła. (możliwość ustawienia max 80st. ) jestem w stanie dogrzać bardziej dom? Tylko za jakie rachunki ... Mam chyba złe przyzwyczajenia z poprzedniej instalacji, gdzie węglem się paliło mocniej. Ogrzewane mam tylko dwa poziomy i to nie wszystkie grzejniki na max 5 w głowicach termostatycznych. Budynek nie ocieplony.
  2. To znaczy że jeśli chcę poczuć więcej na grzejnikach, to muszę wejść w ustawienia serwisowe i zwiększyć max temp zasilania CO ? Teraz jak na zdj obieg wody C.O. nie przekracza 40 stopni. Tak mi to ustawił instalator ale nie jest to nowa pełna instalacja w nowym domu ... Pompę mam ustawioną na drugim biegu. Na pierwszym woda za wymiennikiem wraca bardziej ciepła i chyba częściej kocioł się wyłącza. Co jest lepsze to nie wiem. Powiedz też jeśli możesz jak masz sterownik (dzień, noc) ustawiony? I ile średnio miesięcznie m3 gazu zużywasz?
  3. Dziękuję bardzo za odpowiedź Nie bardzo znam się na tym technicznie ale może pokaże zdjęcia i jeszcze raz spróbuję opisać sytuację. Grzeje parter i piętro, 11 grzejników różna ilość żeberek kaloryferów (są to stare aluminiowe grzejniki) Rurki instalacji na pewno nie nowe i nie miedziane. Na piętrze najwyżej całej instalacji jest zbiornik wyrównawczy, czyli instalacja otwarta. To stare budownictwo, kocioł gazowy zastąpił węglowy. Obieg wody w instalacji pokazuje 40st. Kocioł ustawiony na 45 st w takcie pracy pokazuje na wyświetlaczu więcej. Zauważyłem też że się wyłącza co jakiś czas, (mam na myśli przejście w tryb gdzie nie pobiera gazu a wyświetlacz pokazuje ilość ciśnienia) To nie jest spowodowane przekroczeniem ustawionej temperatury w pomieszczeniu gdzie mam sterownik. Nie wiem czy tak powinno być, czy coś jest nie tak? Zauważyłam też że często pompa jest dużo bardziej gorąca niż wymiennik ciepła. Czy to znaczy że nie daje rady cyrkulować wody i na powrocie wody do kotła jest zbyt ciepła i wtedy kocioł się wyłącza ? Teraz program sterownika mam ustawiony tak by w ciągu dnia było ustawione 19st (jako że jest więcej to grzanie się nie włącza) a rano i wieczorem 21st. No i kocioł włącza się wtedy. Czy ma to sens i jak byłoby lepiej ? Nie mam pojęcia. Będę wdzięczny każdą za pomoc.
  4. Witam to mój pierwszy okres grzewczy z nową instalacją gazową i mam pytanie o poprawność ustawień. Na kotle mam ustawioną temperaturę 45st na grzanie instalacji C.O. W trakcie pracy na wyświetlaczu maksymalnie pokazuje 50st. Ale na termometrze tarczowym znajdującym się zaraz nad pompą obiegową (czyli rozumiem temp. obiegu wody w grzejnikach) pokazuje nie więcej niż 40st. Czy to normalne ? Rozumiem że chcąc zwiększyć moc grzejników (obieg wody) muszę zwiększyć moc kotła ? Ale kondensacyjny działa lepiej w niższych temp? Na sterowniku w pokoju mam dzień ustawiony na 21st noc na 19 st. To nie jest dużo:) A kocioł dość długo pracuje by to osiągnąć. Zastanawiam się co będzie zimą...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.