Skocz do zawartości

IrekBr

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez IrekBr

  1. Sytuacja taka: Doprowadzenie wody do domu przechodzi przez w kolejności: pokój /tam jest licznik/potem korytarz , małą łazienkę i do góry do kotła. Remont malutkiej łazienki w domku teściów. Gość co robił remont miał powiedziane aby w kuchni /sąsiaduje z łazienką/pod zlewem jak będzie wymieniał rurki od wody to żeby założył prze ciepłej wodzie do baterii kranik z podejściem na podłączenie wody do pralki. Przyjeżdżam aby im podłączyć pralkę i co mnie zdziwiło kranik jest podłączony na ciepłej wodzie. Miałem już przekręcić te kraniki ale mówię teściowej że coś jest porypane że się pomylił a ona mi mówi że coś dziwnego po remoncie bo pranie ze starej pralki co jest w pomieszczeniu po starej kotłowni wyciąga ciepłe??? Kontaktowali się z gościem twierdził że wszystko dobrze zrobił , po kolejnym telefonie przyjechał i dalej twierdzi że jest dobrze. Potem kontakt się urywa i zero odzewu. Przejrzałem się temu i rzeczywiście rurki przy kotle te z zielonymi strzałkami i literka Z są ciepłe jak się odkręci ciepłą wodę. Czy jest to możliwe że mimo że woda do kotła jest doprowadzona odwrotnie to on grzeje cwu? Czy wystarczy zamienić te rurki doprowadzające wodę do kotła powiedzmy przy podłodze pod kotłem
  2. Sambor też będę mieć taki problem jak autorka tematu i wiedziałem od początku że będę musiał zastosować pomporozdrabniacz tylko jak się ostatnio wglebilem w temat to problem będzie z brodzikiem na poziomie podłogi. Jest jakiś inny sposób aby sobie z tym poradzić? A i jeszcze przy takiej pompie kanalizacja ma być klejona czy tradycyjna?
  3. A poszperałem w internetach , Zawór termostatyczny mieszający będzie dobrym rozwiązaniem? Przecinam rurkę ta co wychodzi na górze z wymiennika/bojlera wstawiam taki zawór i doprowadzam do niego zimną wodę .
  4. Jak rozwiązać problem za gorącej wody cwu? Utrzymuje na kotle 65-70° i automatycznie tyle mam w cwu. Kociołek Defro Optima komfort 12kw. Reszta na zdjęciach. Wiem że mogę zamontować baterie termostatyczne ale to koszta duże. Jest coś aby zamontowac w kotłowni na wyjściu z bojlera ?
  5. Kupiłem Afriso , taki był tylko u mnie . Rzeczywiście identyczny jak honeywell tylko kolory inne i pokrętło inne ale od strzała działa i reguluje. Kurdesz, może ten Honeywell to jakaś podróbka???? Kupiony na Allegro za 136pln miesiąc temu , teraz za Afriso dałem 220pln w sklepie miejscowym.
  6. Nowy zepsuty? Zrobiłem eksperyment, wykręciłem dziada i na stół z nim / haha , nie spuszczałem wody z instalacji i miało mało chlapnąć , jak go wykręciłem to prawie fontanna ale dałem radę:). Wlewalem wodę od 20° do 80° i ani drgnie , nie podnosi. Nie wiem czy kupić ponownie taki sam czy Regulusa lub afriso?
  7. No nie reaguje, klapka leciutka więc nie powinien mieć problemu . Trochę przerobiłem mocowanie do klapki i dalej nie podnosi/opuszcza. Sprawdziłem czy nie zapowietrzony i jest ok. Chyba kupię drugiego tym razem Regulusa.
  8. Zamontowałem miarkownik ciągu honeywell , nie reaguje na temperaturę. Ustawiałem tak jak piszą w instrukcji i na stronach w internetowych. No nie podnosi klapki. Czy możliwe jest że jest zapowietrzony i dla tego nie podnosi?? Ile powinien podnieść klapkę po ostudzeniu kotła do 30°c ? A może coś niepoprawnie zamontowałem choć co tu źle można zrobić.
  9. No trochę się pozmieniało, - naczynie wzbiorcze otwarte zrobione , z odprowadzeniem do kanalizacji -jak się przeleje , - zdemontowałem naczynie przeponowe od C.O. - naczynie przeponowe do C.W.U. zrobione , - zawory przy wymienniku wymienione , - Doprowadzenie powietrza "Zetka" zrobiona , - Miarkownik ciągu założony, wstępnie ustawiony ale muszę jeszcze nad nim popracować. - Wymieniona grzałka i nowa anoda , jak go podgrzalem do 80° to zaczęło ciec spod flanszy - to były naprawdę jej ostatnie dni także i taknie to czekało. _------------------ To wracam do tematu : termostaty na wszystkich grzejnikach montować???
  10. Takie coś zmajstrowałem. Działa pięknie.
  11. Przed rozpaleniem w kotle ciśnienie w instalacji wodnej za licznikiem było 3bar , jak się rozgrzał kocioł do 80°C to ciśnienie wzrosło do 6bar. Więcej już nie czekałem i upuściłem wody Mama odkręcała kran aby woda cały czas kapała. Czy to normalne??? Czy zamontowanie naczynia wzbiorczego przeponowego rozwiąże problem? Np. coś tego typu i ewentualnie gdzie się z tym wpiąć? https://allegro.pl/oferta/zestaw-naczynie-wzbiorcze-przeponowe-12l-grupa-cwu-12229685906?bi_s=ads&bi_m=listing:mobile:query&bi_c=ZDU4MjFiODgtMzIxOC00NDg2LTgxMWUtMzRiNmIxZWEwYjE2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b9f2a8d8-4acb-48e8-8770-802b506368d1
  12. Będzie co z tego? Jutro napełniam instalację , tylko gdybym wiedział jak to się robi:) malutkie ciśnienie i czekam aż woda poleci z naczynia biała rurą?
  13. Ok .mam wszystkie elementy układanki. Które rozwiązanie podłączenia naczynia wzbiorczego zastosować? Czym różnią się te dwa sposoby montażu?
  14. Panowie , "dokształcam" się w temacie instalacji c.o. otwartych i gdzieś wyczytałem że mając pompę na powrocie naczynie należy umieścić znacznie wyżej . U mnie było by to 100 cm nad najwyżej położonym punktem grzewczym. Wyżej już nie mam gdzie bo jest nieogrzewany strych. To co mam zrobić?
  15. Witam wszystkich na forum. Chciałem tylko wymienić zawory na termostaty w grzejnikach a wyszło że mam bombkę w domu. Jako że nie mogę zmienić tytułu wątku założyłem nowy. Tu link do poprzedniego W skrócie: Muszę się przeprowadzić do domu z taką instalacją, jako że dwa zawory przy grzejnikach kapały postanowiłem wymienić wszystkie na termostatyczne. Po założeniu wątku , Witek-z-Ulicy zwrócił uwagę że kocioł jest przewidziany do instalacji otwartej a ja mam zamknięta i brak jest naczynia wzbiorczego. Doradził aby je zamontować. Jako że nie mogę się przebić przez strop w miejscu gdzie jest odpowietrznik nad kotłem /w miejscu odpowietrznika za radą Witka-z-Ulicy mógłbym zamontować RW/RB/ czy mogę zamiast pierwszego kolanka na wyjściu z kotła wstawić trójnik i wyprowadzić rurę do góry poprzez dwa kolanka 45° i przekłuć się nad kratką wentylacyjną? Montuję rurę miedź 28 i jadę w górę do naczynia wzbiorczego , takie wybrałem https://diamond.pl/produkt/naczynie-wyrownawcze-bezcisnieniowe/ Policzyłem dokładnie pojemność instalacji C.O. i wyszło że mam 117 ltr. W instrukcji kotła podają pojemność naczynia 4-7% daje to 8,2 ltr. Dałbym z zapasem 15 ltr. Dodaję zdjęcia , czy coś jeszcze trzeba zmienić aby bezpiecznie użytkować instalację? Czy do tej pory zabezpieczeniem były te dwa zawory 2.5 bara, jeden za kotłem na dole i drugi pod naczyniem przeponowym?
  16. Ok , dzięki za pomoc laikowi. Całe życie w blokach się mieszkało a teraz trzeba się nauczyć żyć w domu i jego obsługi:) Czyli najprościej to mam to zrobić tak jak na którym rysunku? A czy mogę ta rurę dać PEXa ? Jak nie to ewentualnie PP zgrzewanego - średnica minimum 25mm ? Pojemność naczynia z nadmiarem 10% pojemności instalacji. Naczynie takie jak na zdjęciu wejścia wyjścia 1cal ?
  17. Nad pomieszczeniem/kotłownią jest jedno piętro ogrzewane i wyżej jest następne do którego są doprowadzone tylko rurki do dwóch pokoi w których chce założyć grzejniki. Czyli mam rozumieć że naczynie ma być powyżej najwyższych grzejników. A rura ma iść pionowo czy nie musi?
  18. Czyli mam bombkę w domku. A tak patrząc na tą instalację to dużo przerabiania aby to było bezpieczne przez ten sezon grzewczy? Do początku lata będę sam mieszkał i remontował po kolei pomieszczenia. Nie muszę tak grzać aby mieć saunę w domu bo jestem zimnolubny. Cała instalacja była robiona chyba w 2003 roku , pierwszy kocioł to tzw. kopciuch , Defro jest od 2016. Od początku była instalacja zamknięta. Wszystko robił ten sam instalator. Dlaczego tak zrobił nie wiem. W 2003 roku użytkownikiem była moja ciotka , w 2016 kocioł wymieniała moja mama , na pewno nie chodziło o jakieś oszczędności finansowe.
  19. O kurdesz, no jak byk napisane że przewidziany do systemu otwartego. To jak to działa??? Kotła nie montował przecież amator tylko gość co się tym zajmuje ponad 30 lat to chyba wiedział co robi? Teraz to już za późno aby to przerabiać a i tak przed następnym sezonem grzewczym będę zmieniał kocioł. Bezpieczne jest użytkowanie kotła tak jak jest zamontowany? Pięć lat jest użytkowany i mama nie zgłaszała problemów.
  20. Naczynie wzbiorcze?? To nie ten "czerwony baniak"? Co do "zetki" , coś tam już poczytałem. Mogę a wręcz muszę ją zrobić. Mógłbym zrobić dokładnie tak jak na rysunku tylko że otwór od zewnątrz byłby około 180 cm od gruntu , 200 cm nie da rady. Kotłownia ma wys. 245cm. i powierzchnię 16m2. I czy wyjście z "zetki" może być 200cm od kotła?
  21. Witam wszystkich. Z racji że dwa zawory ciekną chciałbym wymienić na termostatyczne. Czy wymieniać wszystkie? Czy zostawić w łazience zwykły? Parę zdjęć jak wygląda instalacja u mnie . Dodam jeszcze że wprowadzam się tam za tydzień , dwa i z mieszkańca bloku stanę się "domownikiem" więc dużo nauki przede mną jak użytkować tą instalację. Ale pytania będę zadawał i innym wątku, no chyba że tu mogę mimo że tytuł jest inny. Nie czytałem jeszcze jakie zasady panuja tu na forum. Jedno mnie tylko dziwiło że jak mama załadowała kocioł do pełna orzechem i rozpaliła około godz 17 to około 1 w nocy było po paleniu . Jedno wiem że musiała mieć upał w domu , 25°C to minimum , dla mnie to przesada 20°C to by było optymalnie - w zimie mam tak w bloku . Grzane około 140m2 . Chałupa ocieplona .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.