Skocz do zawartości

arek111

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez arek111

  1. Można ale stosuje sie niższe ciśnienia. Witam Czy może ktoś napisać jakim ciśnieniem powinno się testować instalacje CO ( woda, powietrze)
  2. Witam wszystkich Miał bym parę pytań do osób, które już użytkują przedstawiony prze zemnie piec. Ja, co prawda jestem posiadaczem owego pieca, ale jeszcze stoi na palecie zapakowany. Chciałbym, aby ktoś się podzielił swoimi spostrzeżeniami, na jakich typach paliwa ten uniwersalny palnik sprawuje się optymalnie. Czekam na jakiakies ciekawe opinie i spostrzeżeni lub jakieś sugestie dla przyszłego użytkownika (*_*) Proszę o opinie użytkowników pieca a nie osoby wszystko wiedzące niewidzące owy piec na oczy. Możliwe ze ktoś skorzysta z tych konkretnych opinii i pomoże to komuś wyborze odpowiedniego pieca dla swoich potrzeb. Z niecierpliwością czekam na nowe odpowiedzi Arek111
  3. Witam Za markę się czasami przepłaca a ten piec kupowałbym osobiście u producenta w Pleszewie. Co do Allegro to pewnie każdy tak robi, aby sprzedać swoje produkty? Aby stały się chwalone i markowe trzeba je jakoś rozreklamować a wiec ludzie to gdzieś muszą kupić. Może masz jakieś konkrety czy zastrzeżenia do konstrukcji lub samego palnika. Bez urazy czekam na jakieś bardziej konkretne wskazówki i argumenty
  4. Witam Czy koś już jest posiadaczem takiego pieca? Chciałbym poznać opinie o tym piecu, mam chęć cos takiego kupić, ale wcześniej wypadałoby się cos więcej o nim dowiedzieć, piecyk produkcji polskiej produkowany w Pleszewie firma nazywa się Stalkot. Ekologiczny dwu paleniskowy Kocioł " LIDER" 15 KW z podajnikiem samoczyszczącym-uniwersalnym na Eko-Groszek, pellet, groszek+miał, owies... (2 paleniska podajnik i dodatkowa komora, czyli ruszt tradycyjny dokładany) NOWY PODAJNIK- UNIWERSALNY- SAMOCZYSZCĄCY!! Piecy na rynku jest dość sporo lepszych lub gorszych firm wybór ogromny, problem z wyborem. Znalazłem ten piecyk na Allegro (wystawiony przez producenta pewnie jakaś forma reklamy lub dotarcia do klienta) piecyk z opisu dość uniwersalny, nowe palenisko, według mojej wiedzy i intuicji powinno dość sprawnie spalać podane paliwa bez ryzyka spieków. Reszta pieca klasyczna powinna być ok. Sterownik rozbudowany i funkcjonalny? Podaje linka na allegro nie ploto, aby reklamować, tam jest więcej precyzyjnych danych niema seksu kopiować wszystkiego. http://allegro.pl/item801828314_piec_z_pod...ial_pellet.html Proszę o opinie na temat tego piecyka lub tego paleniska, od ekspertów lub obecnych posiadaczy takiego piecyka wszelka informacja mile widziana.
  5. Witam i dzięki z zainteresowanie.. Przeniesienie otwartego zbiornika do budynku obok jest niemożliwe pogniewasz garaż jest niszy, grzejnik drabinkowy na poddasz domu będzie o kilkadziesiąt cm wyżej nisz najwyższe możliwe miejsce w garażu. Może lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiedniego zaworu z układem schładzania awaryjnego zamiast zbiornika otwartego tak zwana chłodnic schładzająca lub wybór takiego pieca z dodatkową wężownica do schładzania pieca, było to kiedyś wspomniane w jakimś poście przez Pana Quitara . Przeniesienia pieca do piwnicy pod salonem nie wchodzi w grę. Chce mieć cały ten bałagan zdała od domu. (*_*) A jak tam wypada reszta układu jest poprawna czy wymaga jeszcze jakiś poprawek modyfikacji zapraszam do pisania opinii.
  6. Witam Chcę zainstalować w domu ogrzewanie w systemie otwartym. Dom nowo wybudowany, szczelne okna, ocieplenie 12cm,dach wełna 20cm, prawdopodobnie będzie tez rekuperator, parterowy z użytkowym poddaszem, parter 80m2 poddasze 50m2. Piec 25kw na eko groszek z podajnikiem. Wymyśliłem sobie ze piec będzie stal sąsiadującym z domem budynku gospodarczym a ciepło zostanie dostarczone do domu przez kanał miedzy budynkami. Bojler i pompy, zawory, rozdzielacze, pompy będą w domu a piec w budynku obok wraz z całym bałaganem i kurzem towarzyszącym takim urządzeniom. Postarałem się dość dokładnie wyrysować cały układ wraz z planem sytuacyjnym, co gdzie się znajduje. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, aczkolwiek mam jakieś pojęcie na ten temat, spawanie i skręcanie rur nie stanowi dla mnie problemu. Proszę o jakieś dobre rady i wskazówki żeby zrobić dobrze i bez żadnych komplikacji. Opis: Rury miedziane miedzy piecem a zaworem 4D o grubości 28, dalej 22 do rozdzielaczy broilera, naczynia otwartego, reszta z pex-al.-pex 1.Piec na eko groszek 25kw z podajnikiem (jeszcze nie wybrałem producenta) 2. Rura połączeniowa miedzy budynkami grubości 28 miedziana lutowana w izolacji 3. Zawór 4d (zastanawiam się nad zwykłym, a może z elektronika kontrolującym jego prace + sterownik pokojowy) 4. Zestaw rozdzielacza z pompą i zaworami na zasilanie parteru(5 grzejników i 2 podłogówki A,B kontrolowane przez blok regulacji podłogowej multbox rtl) 5. Zestaw rozdzielacza z pompą i zaworami na zasilanie poddasza ( 8 grzejników, 1 podłogówka w łazience kontrolowane przez blok regulacji podłogowej multbox rtl) 6. Bojler wpięty przed zaworem 4d z osobnymi zaworami i popom. 7. Naczynie otwarte na powrocie wpięte przed zaworem w najwyższym punkcie całej instalacji, w domu na poddaszu. Jestem tu nowy od jakiegoś czasu czytam to forum i mam nadzieje, że liczne grono fachowców zerknie na ten schemacik i podpowie mi czy to może zadziałać. Ewentualnie proszę o rady i podpowiedzi, co by trzeba było zmienić, aby ten cały układ zadziałał prawidłowo. Dziękuje za wyrozumiałość i ewentualne podpowiedzi. (*_*)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.