Skocz do zawartości

dlugi19760409

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dlugi19760409

  1. Niebieskie zawory to wejście (góra) i wyjście (dół) dalej szary bojler cwu i czerwony wymiennik do co (do wywalenia) białe siłowniki to zawory sterowane czujnikami temperatury w bojlerach. generalnie stara kotłownia do modernizacji.
  2. Ale mi chodzi o sterowanie na wodzie z ciepłowni (wysokie parametry) przed wymiennikiem płytowym a nie za. Nie chcę żeby woda z ciepłowni ciągle przepływała przez wymiennik ciepła bo licznik ciepła bedzie naliczał zużycie. Chodzi o płynne sterowanie temperaturą za wymiennikiem regulując dopływ czynnika grzewczego z ciepłowni przed wymiennikiem (np. zawór danfoss AVTB ale jest cholernie drogi i szukam zamiennika lub innego rozwiązania)
  3. Ciśnienie to nie problem, wodę można wymienić niezależnie w układzie ale może macie rację. To pytanie jak to c.o. ogarnąć np. na wymienniku płytowym. Główny problem to sterowanie temperaturą za wymiennikiem płytowym żeby się nie przegrzewał i żeby nie pracował cały czas (jak regulować temperaturę za wymiennikiem płytowym na dopływie czynnika grzewczego).
  4. Super, że odpowiedziałeś a możesz rozwinąć: 1. Bzdura bo? 2. Niebezpieczne z jakiego powodu, wybuchnie, woda ulegnie skażeniu czy co?
  5. bojler ma jedną wężownicę, którą płynie czynnik grzewczy, podgrzewa wodę w bojlerze i leci do kranów. I z tego wyjścia do kranów chcę podłączyć zasilanie podłogówki. Czyli woda c.w.u i c.o. jest JEDNA.
  6. Witam, Czy jest możliwe, żeby z jednego bojlera, który jest obecnie używany do podgrzania c.w.u. podłączyć ogrzewanie podłogowe jedna woda na co i cwu? Chodzi o to żeby nie wstawiać dodatkowego wymiennika np. płytowego. Woda będzie zmiękczana, c.o. to dwa układy podłogówki na parterze i piętrze. Ogrzewanie z miasta. Nigdzie nie znalazłem takiego tematu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.