Skocz do zawartości

anakinr

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez anakinr

  1. Myślałem,lecz wypadało by w takim miejscu że by ma zewnątrz budynku przeszkadzało.Widzialem 87/93 ale to rzadkość i przeważnie tylko pojedyncze Najwyzej napisze do producenta,czy na takim odcinku będzie to przeszkadzało.
  2. Tak naczynko otwarte było w najwyższym punkcie,teraz je zamontuje w kotłowni nad piecem. Też tak myślę aby dać według drugiego schematu.Lecz ten pierwszy przerysowałem z instrukcji Immergas w necie.Mieli ma jakieś dziwnej podstronie gdzie tylko wyszukiwarka doszła. I fakt tak myślę że w sumie też powinno być dobrze,bo patrzyłem schemat kotła i w tym miejscu na powrocie c.o jest pompa,więc jak kocioł gazowy niedziala to woda nie przepłynie prze niego. I teraz mam dylemat.Który schemat wybrać.
  3. Dzięki za uwagę.Nie rysowałem już go.Mam naczynko otwarte 20litrów od pieca.Bylo na całą instalacje więc na sam piec i wężownice starczy spokojnie.
  4. Czyli schemat można uznać za prawidłowy i będzie wszystko działało jak należy?.Są jeszcze jakieś błędy do wyeliminowania ?. Niby proste ale trochę naszukal się co i jak.Mam tylko obawy czy pompa wbudowana do pieca gazowego pociągnie piony 7 metrów w górę ale to muszę jeszcze doczytać. A polecasz jakieś sterowanie tego wszystkiego jednym sterownikem. Myslłem nad st408n z tech sterowniki Tylko jakoś nie mam głowy czy by odcinał zasilanie gazowego gdy paliłby się węglowy.A najlepiej gdy by gazowy w tym czasie przeszedł w tryb letni a gdy zgaśnie w węglowym załączył tryb zimowy i grzanie na co. Niby piec gazowy ma swój ,ale jak będę w piecu węglowym palił to w sumie on nie włączy się wtedy chyba. Doczytałem że będzie on tak działał kwestia napisze do producenta Immergasa gdzie podłączyć ten sterownik do ich pieców.
  5. Właśnie jestem w trakcie montażu kotła gazowego kondensacyjnego imergas. Lecz mam problem z doborem komina niby poste a jednak. Wyjście z pieca jest 60/80 lecz ja będę zakładał redukcje 80/125. Z pieca będzie wychodziło kolano najlepiej od razu z redukcją potem kawałek prostej rury 250mm i znów kolano z podporą .Rury pionowe 11metrów i daszek. I teraz do sedna w instrukcji pieca przeczytałem aby ten kawałek zamontować ze spadem. Lecz w większości kolanka podwójne są tylko 90stopni.Praktycznie nie mogę znaleźć jednego systemu aby kolana były w kącie 97/83 stopnie wtedy byłby spadek. Kupując z różnych systemów nie mamy pewności czy to wszystko się zgra. W sklepie twierdzą ze to nie przeszkadza na takim kawałku i mogą być 90 stopni. Rury muszą być podwójne gdyż będą montowane w starym przewodzie kominowym. Jak to w końcu jest na takim kawałku musi być spadek czy nie.
  6. anakinr

    witam wszytskich

    Witam wszystkich serdecznej i pozdrawiam całe forum.
  7. Witam wszystkich serdecznie. Właśnie jestem w trakcie modernizacji kotłowni. Do tej pory był tylko piec węglowy. Teraz chce aby głównym źródłem ogrzewania był piec gazowy kondensacyjny z oddzielnymi wyjściami na cwu oraz co. Drugim źródłem dodatkowym będzie piec węglowy oczywiście podłączony przez wymiennik płytkowy. Trochę poczytałem poszukałem i zrobiłem dwa schematy. Oba odzwierciedlają położenie pieca oraz wymiennika c.w.u. oraz wyjście rur na centralne ogrzewanie. Piec węglowy będzie po drugiej stronie ściany dokładnie w miejscu wymiennika . Narysowałem dwa schematy pierwszy ze wzoru z neta, drugi trochę przerobiłem. Czy cos jeszcze trzeba przerabiać? Mam wrażenie ze przy pierwszym schemacie woda z powrotu przy grzaniu piecem węglowym będzie szła prze piec gazowy. Założę tam zawóry zamykające ale chciałem zrobić tak aby ciągle nie wajchowac nimi. -Czy drugi schemat to wyeliminuje?. Wtedy w teorii jak pompa przy wymienniku płytkowym będzie działała to woda będzie szła przez wymiennik powrotem na grzejniki.Gdy będe palił tylko gazowym to woda pójdzie po mniejszej linii oporu i przez nieczynną pompę nie pójdzie. -Kwesta podłączenia również wężownicy od cwu z pieca węglowego. W pierwszej myśli myślałem o zastosowaniu zaworu trójdrożnego z siłownikiem który by był sterowany termostatem z wymiennika ciepła. Potem zwykłym zaworem. Lub dać na obiegu do wężownicy oddzielną pompę obiegową sterowaną sterownikiem. -Woda w instalacji ma 180litrów zastosuje zbiornik przeponowy na powrocie do pieca z grupą bezpieczeństwa .12litrów -Wymiennik płytkowy o powierzchni wymiany 1,15m2 -Mam problem z doborem kominów kondensacyjnego z podwójnej rury. Z pieca będzie wychodziło kolano potem 25cm prostego odcina i kolano w górę potem 10,5 metra rury. W instrukcji pieca jest napisane aby ten prosty kawałek miał spadek. Lecz ciężko znaleźć zestaw kolan podwójnych 97stopni.W sklepie twierdzą ze ten kawałek może być w poziomie. Nie przeszkadza to w niczym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.