Skocz do zawartości

phelpskamil

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia phelpskamil

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, cześć. Jesteśmy z żoną na etapie wykonywania projektu domu - dom piętrowy 160 m2, oprócz tego będziemy mieli budynek gospodarczy 60 m2 ma potrzeby różnych prac, w odległości 3m od domu. Do ogrzewania prawdopodobnie będziemy wykorzystywali pompę ciepła. Do sedna - chcemy żeby oba budynki były ogrzewane ale niestety nie wiemy jak to zrealizować żeby było dobrze - czy oba budynki ogrzewać z innego źródła ogrzewania czy wykorzystać jedną pompę w domu a zrobić dofatkowy obieg do budynku gospodarczego? Czy wg jest taka opcja i ma ona sens? Bo nie chce grzać ziemi pomiędzy budynkami. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!
  2. Rozumiem, rozumiem. Gość który był u nas na oględzinach powiedział, ze w łazience da się więcej rurek i kaloryfer ścienny. Ale chodzi mi o to jak fizycznie odbywa się ta regulacja, jeśli chcesz np w danym koemencie mieć zimniej w danym pomieszczeniu. Ustawienie przepływu na zaworze 3D czy jakiś inny sposób? Czy konieczna jest ingerencja w sterownik na kotle?
  3. A te wyregulowanie 2-3 stopnie odbywa się poprzez jakieś termostaty tak? A jeśli można spytać to fachowo w jaki sposób realizują to w tych nowych domach? Też taką metodą czy kombinują, ale co oznacza kombinują? 😀
  4. Siemanko, sorki że dopiero teraz ale chory byłem dwa tygodnie... Dzięki za podesłane rozwiązanie, natomiast zastanawiam się czy w przypadku kiedy przykładowo będziemy chcieli mieć w każdym pokoju inną temperaturę to musimy w każdym pokoju robić osobny obieg z pompą jak w powyższym schemacie, czy wystarczy zastosować schemat, który przedstawiłeś wcześniej z jedną pompą dla podłogówki i wykorzystać termostaty? Jest taka opcja wg? Bo teraz w nowych domach np. u mojej Szwagierki mają opcje ustawienia temperatury w każdym pokoju i stosowanie 10 osobnych obiegów z oddzielnymi pompami wydaje mi się drogą opcją. Z góry dzięki! 😀
  5. Na szybko rysowałem to w pracy i to dlatego, ale po chwili zrozumiałem... W takim razie jak powinien wyglądać układ, dla dwóch podłogówek o różnych temperaturach? Gdzie powinna znajdować się pompka? Wielkie dzięki za pomoc! 😄
  6. Dzięki bardzo za odpowiedź! Rozumiem jak to działa, natomiast mam pytanie - dlaczego dwa zawory zwrotne przy kaloryferze i powrocie z kaloryferów mają inny symbol niż zawory zwrotne w powrocie do kotła i w zasilaniu CWU? A jeśli bym chciał mieć różne temperatury na OP np w łazience nieco cieplej to czy mógłbym to wykonać w taki sposób? - przerobiłem troszkę Twój rysunek. Chyba, że jest jakieś inne lepsze rozwiązanie. Kurcze chyba walnąłem babola - czy każdy osobny obieg OP nie powinien mieć swojej pompki?
  7. Jeśli chodzi o przyszły kocioł to prawdopodobnie padnie na jakiś ekogroszek lub węgiel, gdyż pelet/gaz to już jest mega drożyzna, pompa odpada bo dom nieocieplony i pójdziemy z torbami, a mamy transport i możemy sobie węgiel zorganizować w normalnej cenie. Wydaje mi się że w obecnych czasach to najrozsądniejsza opcja, choć nie jesteśmy do niej przekonani w 100%. W jaki sposób to wszystko wykonać? Bo na górze mamy kaloryfery żeliwne, które potrzebują dosyć wysokiej temperatury żeby nagrzać, a wiadomo podłogówka ma dużo niższą temperaturę.
  8. Cześć, Przechodząc do sedna - w domu rodzinnym planujemy wymianę kotła, przy tym również chcemy wymienić całą instalację na podłogówkę, ale z racji na koszty na razie chcemy wykonać ogrzewanie podłogowe na parterze, a na piętrze pozostawić jeszcze w tym roku kaloryfery. W przyszłym tygodniu umówiliśmy się na oględziny z właścicielem jednej z firm i chciałbym się Was poradzić czy jest możliwość zrobienia tego w taki sposób jak opisałem wyżej, a nie chce żeby gościu wcisnął mi kit a potem będę żałował. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.