Skocz do zawartości

adam1122

Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adam1122

  1. Co orientacyjnie powinno wyjść taniej z dofinansowaniem czyste powietrze, montażem, zakupem - kocioł zgazowujący drewno + bufor 1000l + grzałka 3fazowa 6kW(dogrzanie w 2 taryfie aby mieć bezobsługowość) czy - kocioł duo zgazowujący drewno + zasobnik na pellet
  2. Cześć, ogrzewam dom zwykłym kotłem bez podajnika, bufora. Twarde, sezonowane drewno + węgiel w czasie mrozów. Dom dobrze ocieplony - szczelina w ścianach z maxa, 15cm styropianu, okna plastik 2 szyby, duże kaloryfery, grube rury, dużo czynnika. Zasobnik CWU 300L z grzałką 2kW i wężownicą połączoną z kotłem CO i króćcami do podłączenia podkowy. Grzałka jest w dolnym króćcu podkowy, górny zaślepiony. Zastanawiam się, czy zamiast kupowania w tym roku węgla, zamontowanie grzałki 3fazowej w górnym króćcu pozwoliłoby na dogrzanie, szczególnie nocą po wygaszeniu się kotła w nocy w czasie największych mrozów. Wężownica w CWU w takim przypadku odbierałaby ciepło z zasobnika.
  3. Witajcie, Czy w nowym domu(parterówka 105m2) można, warto postawić z jakichś względów na ogrzewanie elektryczne - oporowe w 2 taryfie, bufor CO 500L, zasobnik CWU. Czy układ może być zrealizowany w ten sposób, że kolektory ogrzewają wodę w zasobniku CO wężownicą, co wspomaga centralne ogrzewanie. Poza sezonem grzewczym kolektory ogrzewają CWU wspomagane przez grzałki w buforze CO. Zasobnik CWU zasilany jest wspólnym obiegiem z podłogówką. Czy Bufor CO o pojemności 500L wystarczyłby do takiego domu. Alternatywą bez kombinowania jest pompa ciepła do CO i CWU.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.