Skocz do zawartości

Fav0000

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Fav0000

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tryb nadzoru jest chyba tylko w PID a ja korzystam z ręcznych ustawień, więc ewentualnie podtrzymanie ? Jak będzie działać tryb nadzoru/ podtrzymania ? Czy piec ciągle będzie w tym trybie czy w końcu przejdzie w czuwanie i się wygasi ?
  2. Dolna 60, histereza 0, Górna 50 histereza 0
  3. Pompa kotłowa rusza od 55 stopni na piecu bo mam ATV 55 stopni. Do pieca podłączony jest moduł bufora. Jeżeli bufor dochodzi do zadanej temperatury, piec się wygasza. Pompa wyłącza się wraz z wygaszeniem pieca. Temp na piecu ustawiona na 68 stopni. Ale zazwyczaj wygasza się już przy 63-64 stopniach ( gdy bufor się nagrzeje, piec się automatycznie wygasza nie patrząc że temp na piecu nie doszła do zadanej, bufor nagrzany = piec się wygasza bez względu na wszystko ). Po nagrzaniu bufora i wygaszeniu pieca powiedzmy przy temp 64 w ciągu 5-10 min dochodzi aż do 80. Zastanawiam się czy PID by to wyhamował, po 2-3 godzinach pracy szamoty są tak nagrzane ze to one tyle energii oddają, może coś z dopalaniem ? Tylko co ? Albo " alarmowe załączenie pompy CO" w menu serwis z 80 stopni ustawić na 70. Piec się wyłączy, odda co ma oddać i powyżej 70 doładuje bufor żeby nie tracić tej energii.
  4. Sprawdziłem. Nie ma takiej opcji. Jedynie alarmowe załączenie pompy, może większy bieg pompy CO pomoże ? Albo zmniejszyć ilość podawanego paliwa ? Obecnie 2 SEC/8sec przerwy i 30% wentylator.
  5. Dzień dobry. Posiadam piec sas bio compact 15 kw z buforem 600 l, sterownik bufora podłączony. Piec grzeje bufor, po naładowaniu wyłącza się ( piec oraz pompa kotlowa). Po wyłączeniu pieca temperatura wzrasta do 80 stopni i wywala STB. Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji poza ustawieniem alarmowego włączenia pompy kotłowej np na 77 stopni ? Praca pieca bez Pid, temp pieca żądaną 72 ale piec kończy pracę mniej więcej przy temp 66 stopni bo w tym momencie bufor jest już nagrzany.
  6. Cześć. Problem z piecem sas bio compact 15 kw. Po rozpalaniu piec przechodzi w opóźnienie i tryb praca ( bez pid). Dopiero w trybie pracy cały pellet z rozpalania zajmuje się ogniem i dymi ( komora spalania robi się czarna), gdy już się spali piec ładnie pracuje i robi się biały. czas podsypu 40s reszta fabryka podawanie 3 s przerwa 12s zawor 4d
  7. Podczas pracy tez wysypuje. Nie wiem o co chodzi z tym piecem. Może ten typ tak ma ze od rozpalenia do wygaszenia wywala między 10 a 15 sztuk pelletu?
  8. Rozpalanie ogarnięte. kolejny problem sypie podczas czyszczenia rusztu. Ustawione co 15 min podczas pracy. Jaka powinna być temp spalin ? U mnie między 70 a 100
  9. Dziś zauważyłem ze podczas rozpalania jest chwila opóźnienie i dopiero praca. Co w takim przypadku zmienić ? podczas rozpalania: czas podawania 45 spec obroty 28 %
  10. Podczas rozpalania zrzuca około 3 sztuk. A reszta spada podczas już pracy zazwyczaj pojedynczo.
  11. Witam. Problem z piecem sas bio compact 15 kw z sterownikiem st 555p. Mam jeden problem w popielniku znajduje się pellet, czysty/ nie nadpalony. Popiół raczej ok. Nie dymi. Praca pid z wygaszeniem. Ustawienia serwisowe bez zmian. temp Co -67 stopni (17 histereza) CWU z prądu Moc kotła 100% Nadzór pid Tryb wygaszania - włączony czas podawania 2s Przerwa 12 min Czas pracy wentylatora 5s Przerwa 6min Obroty wentylatora 22% W popielniku znajduje się około 10 sztuk pelletu po jednym cyklu. Przy wypaleniu całego zasypu trochę się tego zbiera. Będę wdzięczny na wszystkie sugestie. Walczę z problemem od tygodnia i moje starania idą na marne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.