Skocz do zawartości

rafalinssan

Nowy Forumowicz
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez rafalinssan

  1. Odpowietrznik tego typu nie ma prawa sam się odkręcić. Możliwe że był po prostu nie dokręcony i pod wpływem chwilowego wzrostu temperatury a co za tym idzie wzrostu ciśnienia zaczął sobie kapać.

    W miejscu tego odpowietrznika powinien być odpow. automatyczny ale pewnie z braku miejsca zamontowano ręczny... Przez jakiś czas proponuje codziennie odpowietrzać. Najlepiej przy wyłączonej pompie.

    Pęknięcie zaworu jest raczej wadą fabryczną lub powstało na skutek wcześniejszego uszkodzenia mechanicznego.

    No i ten układ zamknięty....(przepona) W razie uszkodzenia pieca zapomnij o gwarancji.

  2. witam, 15min temu cos mnie tknelo zeby zajzec do pieca bo zauwazylem ze grzejniki zaczely byc zimne, wiedzialem ze konczyl sie eko groszek wiec postanowilem isc i wylaczyc piec co by niepotrzebnie podajnik nie chodzil. po zejsciu zauwazylem kaluze oraz miejsce z ktorego kapala intensywnie woda, zajzalem do pieca - byl wygaszony, potem sprawdzilem cisnienie, bylo prawie zerowe, sprawdzilem miejsce z ktorego kapala woda, byl to odpowietrznik. zdziwilem sie bardzo jak i przestraszylem, przestraszylo mnie cisnienie, bowiem zawsze bylo przy wygaszonym piecu okolo 1 atmosfer, a przy rozpalonym jakies 1.6.

    z ciekawosci sprawdzilem zawor od 'dobicia' cisnienia, odkrecajac go zostalem oblany woda ktora wydobywala sie widocznej szczeliny w okolo polowie obudowy zaworu.

     

    teraz moje pytania:

    czym spowodowane jest owe pekniecie ? niebardzo moge zasugerowac mozliwosc zbyt duzego cisnienia ?! poniewaz nawet jesli to nie widze mozliwosci uszkodzenia tego zaworu, jednak o tym swiadczy niby fakt lekko odkreconego odpowietrznika ( od zbyt wysokiego cisnienia ? ), jednak, zawor bezpieczenstwa przy zbiorniku wyrownawczym nie zareagowal tak wiec, juz sam nie wiem czym jest ta cala sytuacja spowodowana i nie wiem bardzo co robic teraz.

     

    bardzo prosze o odpowiedzi.

    pozdrawiam.

     

    Witam.

    Sytuacja taka często się przytrafia przy zastosowaniu zaworów kulowych "made in china". Oszczędność na grubości ścianek. Przy wymianie zastosuj lepszy - trochę droższy zawór. Zazwyczaj zawór taki jest wyposażony w tzw dławicę - nakrętkę pod rączką, którą w przypadku wycieku można dokręcić i uszczelnić.

    Ale twój przypadek pęknięcia zaworu może wynikać z naprężeń, które występują w skutek rozszerzalności cieplnej rur. Zawór łączy rurę zimną z ciepłą. Ja to miejsce instalacji rozwiązuje w następujący sposób:

    Na instalacji wodnej montuje jeden zawór a na instalacji C.O. drugi i łącze je wężykiem w oplocie. Po uzupełnieniu zładu wody oba zawory pozostają zamknięte. Instalacja wodna nie jest połączona "na sztywno" z C.O. Z Twojego opisu wynika, że masz instalacje w układzie zamkniętym (różnica ciśnienia 1-1,6) co jest nie wskazane przy piecach na paliwo stałe. Pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.