Skocz do zawartości

MagnetoX

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

784 wyświetleń profilu

Osiągnięcia MagnetoX

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Sprawdziłem jeszcze raz aplikację przesłaną przez vps1 wpisując precyzyjnie dane i wyszło mi: Klasa B - dom energooszczędny , 10,6kW (szacowana moc grzewcza CO + C.W.U). Czy rzeczywiście kocioł 15kW wystarczy ? Zweryfikowałem raz jeszcze projekt i tam mam wpisane: "kocioł z zamkniętą komorą spalania o mocy nie mniejszej niż 24kW. Montaż i podłączenie kotła, zasobnika c.w.u zgodnie z instrukcją producenta." Ponadto zauważyłem, że w dokumentacji nie mam projektu samej kotłowni. W związku z tym czy lepiej zlecić komuś zaprojektowanie takiej kotłowni gazowej (i zgodnie z tym projektem wykonać) czy zaufać instalatorowi, który zrobi to wg swojej najlepszej wiedzy ? Z pierwszych rozmów jakie przeprowadziłem, nikt nie wspominał o żadnych sprzęgłach hydraulicznych. Aktualnie posiadam już rozdzielacz do podłogówki z grupą mieszającą, rozdzielacz do grzejników oraz rozdzielacz do ciepłej i zimnej wody z cyrkulacją.
  2. Mam troszkę odbiorów ciepłej wody - w sumie 10 obiegów. 2 nie będą póki co użytkowane, chyba że dojdzie dodatkowa łazienka w piwnicy. Kocioł będzie 1F + Bojler JOULE 125L. Zdecydowałem, że nie będę inwestował w kocioł 2F. Odległość Bojlera od kotła ca. 4 m (oczywiście rury będą izolowane). Odnośnie mocy kotła to wolałbym utrzymać te 24-25kW tak jak mam to w projekcie. Sprawdzałem aplikację, którą podesłał "vps1" i wyszło mi 9kW. Odnośnie samych kotłów to jak rozumiem, najlepiej szukać takiego, który ma jak najniższy parametr modulacji palnika ? Np. Vitodens 200-w ma zakres znam. mocy cieplnej od 1,9 (50/30 stopni) ale jest piekielnie drogi dlatego wolałbym coś tańszego.
  3. Dziękuje za odpowiedzi. Bojler mam wybrany - Joule. Chciałbym wrócić jeszcze do kotłów. Czy oprócz wymienionych są jakieś warte uwagi o mocy 24-25kW być może lepsze niż wskazane wyżej czy to nie ma obecnie znaczenia ? Nie potrzebuję „wodotrysków” lecz niezawodności.
  4. Chciałbym jeszcze dopytać czy lepiej szukać bojlera z wężownicą czy zbiornik w zbiorniku do kotła kondensacyjnego ? Czy może znacie jakichś producentów bojlerów nierdzewnych, których produkty posiadacie i są godne polecenia ? (klasa A)
  5. Jednak po analizie pierwsza opcja odpada i zostaje opcja 2 oraz 3 lub ew. jakiś inny piec. Może ktoś podpowie, który ze wskazanych będzie lepszy ? Odnośnie zbiornika do CWU to opłaca się brać ze stali nierdzewnej czy normalny stalowy będzie OK ? Jakiej grubości powinna być izolacja takiego zbiornika (będzie stał w pomieszczeniu ciepłym).
  6. Witam wszystkich. Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze kotła gazowego kondensacyjnego do domku jednorodzinnego. Jest to dom parterowy z pełnym podpiwniczeniem. Parter 140 m2 + piwnica 140 m2. Izolacja piwnicy 15cm XPS, izolacja parteru 25cm styropian. Dach wiązarowy więc strop nad parterem zostanie zaizolowany wełną 30cm lub zasypem celulozy 30-35 cm. Na parterze mam 140 m2 ogrzewania podłogowego – 15 obiegów + grzejniki w łazience, pomieszczeniu gospodarczym, garderobie. W piwnicy mam tylko grzejniki – 6 szt. Instalacja: 1. Rozdzielacz wody użytkowej 12 obiegów (12 obiegów zimnej wody oraz 12 obiegów ciepłej wody). Cała belka ciepłej wody jest cyrkulowana (pompka przy rozdzielaczu). 2. Rozdzielacz ogrzewania podłogowego z zespołem mieszającym – 15 obiegów, przepływomierze, wkładki termostatyczne (docelowo siłowniki) – sterowanie z każdego pomieszczenia. 3. Rozdzielacz grzejnikowy – 12 obiegów. Wszystko powyższe znajduje się w jednym pomieszczeniu gospodarczym zlokalizowanym na parterze. I teraz pytanie. Jaki kocioł gazowy kondensacyjny kupić. Zastanawiam się nad: 1. Viessmann Vitodens 111-W B1LF 25kW 2. Viessmann Vitodens 100-W 25kW + zbiornik na cwu z wężownicą. 3. De Dietrich AMC 25kW + zbiornik na cwu z wężownicą. Moje pytania: 1. Czy 46 L dla CWU wbudowane w obudowie kotła przy Vitodens 111-W będzie OK dla dwóch osób ? 2. Czy lepszym rozwiązaniem jest np. kocioł + niezależny zbiornik 100 litrów. 3. Czy niezależny zbiornik może zostać oddalony np. o 4 metry od kotła gazowego ? Czy nie będzie strat pomimo izolacji rur ? 4. Czy niezależny zbiornik lepiej kupić od producenta kotła czy może być z innej firmy ( innych firm są tańsze 🙂 )
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.