Skocz do zawartości

ukasz82

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia ukasz82

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. W sumie słabo z tym drewnem. Pochodzi ono głównie z wycinki drzew uschniętych więc już dość suche na początku jest. Próbowałem tez z drewnem które leżało u mniej jakieś 6-7 lat(cały czas pod dachem) paliłem tylko takim około tygodnia bez poprawy
  2. Jestem po lekturze całego wątku jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem(takiej której bym już nie próbował) Więc tak posiadam waremta 25kW ogrzewa ponad 200m2(za rok będzie więcej)+ CWU 350l + trochę strat na przesył bo stoi w budynku gospodarczym około 15 m od domu. Jesienią bardzo mi smolił oraz zbierała się woda w tej wyczystce z tyłu. Trochę po popodnosiłem temperatury i zrobiło się sucho. Gdzieś na początku lutego znowu powróciła woda+ smoła. I nijak się tego pozbyć nie mogę. Pale głównie drewnem sezonowanym co najmniej 2 lata (mam jeszcze zapasu na kilka zim) Temperatury to teraz 80 tpk a powrót 60, próbowałem nawet na 66 stopni(ciężko było wtedy ogrzać dom) Zawór 4d też jest. Próbowałem tez z otworem w zaślepce wentylatora jednak często zdarzało się wtedy przegrzewanie kotła jeśli był wiatr a nawet jesli była poprawa to nie jakaś drastyczna. Co można z tym fantem zrobić?
  3. Witam Mam w domu ogrzewanie etażowe, w tym roku planuje usunąć "kocioł" i zamiast niego podłączyć w budynku gospodarczym kocioł o mocy około 20-25kW. Sama instalacja nie rodzi większych problemów poza kominem. W budynku tym jest komin z trzema kanałami 14x14 dwa dymne i wentylacja. Niestety komin ten jest wymurowany w całości białej cegły i w stanie już nie najlepszym w związku z tym zrobienie "portek" dla obu kanałów nie wchodzi w grę. Kocioł ma być na zrębki dokładny typ jeszcze nie wybrałem. Ogrzewać będzie na razie 110m2 + CWU za kilka lat planuje wyremontować poddasze i dojdzie jakieś 60m2. Z racji iż instalacja pomiędzy budynkami troszkę będzie kosztować kocioł jeszcze więcej stawianie nowego komina systemowego nie wchodzi w grę. Obecny komin jest w wewnątrz budynku i teraz pojawił się najpierw plan żeby "otworzyć" oba kanały dymne rozbić przegrodę wewnętrzną i wstawić wkład żaroodporny owalny i zamurować. Niestety wkłady te są bardzo drogie i stąd pomysł że może do tego celu można by wykorzystać rurę większej średnicy np 200 nie wiem jak się one fachowo nazywają taką czarną o ściankach trochę grubszych 2-3 mm. Są one dużo tańsze niż wszystki inne co sprawdzałem tylko pytanie czy nie będzie tak iż szybko się rozsypia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.