Skocz do zawartości

wojtek1971

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana wojtek1971 w dniu 7 Lutego 2012

Użytkownicy przyznają wojtek1971 punkty reputacji!

Osiągnięcia wojtek1971

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Większych bredni nie można ????
  2. Tylko co te przykłady maja wspólnego z brakiem kontroli nad spalaniem gazu ? Jak otworzysz okna to czy to gaz czy pellet i tak ciepło idzie sobie na zewn. Jezeli masz gosci ciepłolubnych , to czy gaz czy pellet masz dwie opcje . Albo muszą sie dostosowac do 20 st albo im celowo podnosisz zadaną temp. pomieszczeń do 22 np . Jak zuzywają więcej wody to czy gaz czy pellet albo im oświadczasz że limit ciepłej wody się na dany dzień wyczerpał albo dogrzewasz . Nie ma różnicy . Tak pojety czynnik ludzki nie wpływa na brak kontroli tylko powoduje że aby nie było drożej musisz gosci grzecznie lub mniej grzecznie wyautować z domu :)
  3. No teraz to już tego nie rozumiem... :( O jakim czynniku ludzkim mówisz ? Przy porządnym sterowniku uwzględniającym temp zewn i wewn. oraz charakterystykę budynku , typu ogrzewania itp. czynnik ludzki ogranicza sie do tego czy chcesz mieć komfort czy lekko chłodno czy ... zimno . Tak samo jak w przypadku kotła na pellet o którym piszesz. Czy chodzi ci o coś innego?
  4. Nie narobiłeś bigosu bo przy braku odpowiedniej automatyki sterowania jest to prawda .
  5. Np. tu.... Użytkownik sambor dnia 16 sierpień 2012 - 23:58 napisał Ja potwierdzam - gaz jest drogi i nie kontrolowany w użyciu - bierze się go tyle ile się chce a potem płacz przy płaceniu - sam tak mam - nie tak dawno rachunki po za sezonem po 300zł/ 2msc a ostatnio po urlopowej wizycie rodziny skoczyły do 530zł/ 2 msc - masakra!!!
  6. A możesz wyjaśnić co ma piernik do wiatraka z tą odległością?
  7. W moim domu :)) w sterowniku Buderusa RC35 brana jest pod uwagę tzw temperatura tłumiona której wartośc nie jest równoważna wprost aktualnej temperaturze zewnętrznej . Wspólczynnik tłumienia jest zależny od rodzaju konstrukcji budynku . Nie ma w ten sposób "nerwowych ruchów " sterownika . Do tego dochodzi rodzaj ogrzewania budynku ( np podłogowe ) , temperatura wewnętrzna oraz ustawiany wpływ ( ważność) temp wewn pomieszczenia wobec temp zewnętrznej . W ten sposób można dostosować prace sterownika do warunków i upodobań. Wg mnie sterowanie pogodowe nie jest pomocniczne . To raczej sterowanie wg temperatury pomieszczenia jest pomocnicze a to pierwsze główne. Takie są zresztą nastawy fabryczne. Ktoś na forum (w innym temacie ) napisał , że ogrzewanie bezobsługowe ( gazem czy prądem ) jest pozbawione kontroli użytkownika i dlatego często są wysokie rachunki . Sterowanie pogodowe w ogromnym stopniu rozwiązuje ten problem . Nikt przecież nie będzie biegał bez przerwy i regulował pracę kotła . Taka stała kontrola powoduje oszczędności i myślę że nie tylko w kotłach kondensacyjnych ale tych turbo i z otwartą komorą spalania .
  8. Proponuje abyś zaprosił kominiarza do domu . Tu nie ma co dyskutować tylko wzywać fachowca , no pod warunkiem, że ten który przyjdzie nim jest :)
  9. Nie się płaci tylko można płacić . Ta różnica zależy od izolacji .
  10. Woda się zdązy wychłodzić bo pewnie w tych godzinach i pomiędzy ktoś z tej wody korzysta co powoduje dopływ nowej zimnej
  11. Ten kocioł jest pewnie z otwartą komorą spalania , czyli pobiera tlen do spalania w otoczenia . W takim razie po pierwsze nie można zabierać się za uszczelnienia okien i drzwi bo starsi państwo zasną snem wiecznym z powodu czadu!!!!. Tak samo by było z piecem kaflowym . Można ocieplać strop i podłogi od strony piwnicy ale to mimo wszystko niewiele wniesie przy gazie . Rachunki bedą takie że te 10-12 tysięcy trzeba będzie przeznaczyć na dofinansowanie ogrzewania w najbliższych 2 latach a to wersja optymistyczna . Generalnie chyba lepiej jest zapłacić komuś za noszenie węgla . Staraczy na dłużej.
  12. Skoro opierasz sie na doświadczeniu , to powiedz o jakiej mocy nagrzewnicy i jakiej wymianie powietrza trzeba myśleć w przypadku domku jednorodz powiedzmy o pow 200 m2 , kubaturze 550-600 m3 i podobnym poziomie ocieplenia ?
  13. Nie odpowiedziałeś na pytanie ile kW trzeba żeby ogrzać pomieszczenie o takiej kubaturze?
  14. A ile trzeba kW żeby ogrzać pomieszczenie o kubaturze 11000 m3 czyli ok 20 domów o pow prawie 200m2 ?. 15000 m3 to nawet nie 1,5 wymiany /godzinę. Wentylacja to 0,5-1,0 wymiany . Ogrzewanie nadmuchowe to zapewne ok 8-10 wymiany / godzinę. Chyba że wentylujemy gorącym powietrzem :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.