Skocz do zawartości

selius

Forumowicz
  • Postów

    56
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia selius

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Na pewno? Na tym forum nie raz czytalem ze wyzsza temperatura na kotle to raz ze lepiej dla samego kotla, a dwa ze rowniez kociol dziala w tedy z wieksza sprawoscia i powinien szybciej dochodzic do zadanej. Ktorys z kolegow pisal rowniez ze spadlo mu spalanie po zwiekszeniu temperatury z 55 C na 68 C.
  2. Tzn o 2 C mniej niz odkrecone na max, czyli w tedy roznica wynosi ok 9 - 10 C miedzy zasilaniem, a powrotem przy rozgrzewaniu, pozniej roznica maleje do 1 - 2 C
  3. Grzeniki gorące, jak przykrecam troche zawor to przestaje "bulgotac" ale za to spada o 2 C temperatura powrotu, Cisnienie w ukladzie na wygaszonym kotle ok 1,5 bar, po rozgraniu ok 2 bar
  4. Zalozylem pexa z zaworem jak radziles i jest duuuza roznica w stabilnosci kotla, jakby nawet mniej palil. Temperatura powrotu przy rozgrzewaniu jest max 7 C mniejsza niz zasilania, pozniej roznica maleje do ok 2 C. Jedynie co mnie martwi to slychac w skrzynce rozdzielczej jak przelewa sie woda (wczesniej tego nie bylo) czy nic sie nie stanie i moze tak zostac? Dodam ze jest to uklad zamkniety z kotlem na ekogroszek.
  5. Witam Mam pytanie, mysle czy nie zrobic w swojej instalacji obiegu kotlowego do powiekszenia temperatury powrotu. Zeby nie przerabiac za duzo instalacji pomyslalem aby taki obieg w latwy sposob zrobic w skrzynce rozdzielcej oddalonej od pieca o ok 1 m. Przyszlo mi to do glowy bo mam w niej jedno wolne miejsce na grzejnik i pomyslalem aby polaczyc pexem zasilanie z powrotem? Zda to egzamin? W instalacji 10 grzejnikow z czego na 7 glowice termostatyczne, a na 3 zwykle zawory.
  6. Hermogenes - masz racje pomylilo mi sie z ta jednostka, oczywiscie chodzi o 0,1 mp czyli 10 bar. To w takim razie mam prawidlowy zawor bezpieczenstwa?
  7. W instrukcji mam napisane 0,1 mbar czyli 10 bar, to w moim wypadku zamontowany zawor 3 bar jest prawidlowy? Dodam ze mam kociol z podajnikiem
  8. A powiedzcie mi od czego jest zalezne jaki jest montowany zawor bezpieczenstwa na piecu? Bo w mojej instalacji jest zamontowany zawor 3 bar, czy nie jest on za duzy?
  9. Poradzilem sobie z "duszeniem" sie drewna w kotle, a mianowicie gdy rozpalam i nagrzewam dom to otwieram calkowicie dolne drzwiczki i drewno pali sie bez dmychawy, jak sie juz w domu nagrzeje (ok 30 min) to zamykam dolne drzwiczki, ale zostawiam delikatna szpare na 1 mm i dzieki temu drewno bardzo powoli sie pali i sie nie dusi jak bylo wczesniej. Do tego nie musze wlaczac nawet automatu bo temperatura stoi lub nieznacznie sie podnosi 0.1 C na 5 min przez jakis czas. Tez mam ruszt wodny w swoim kotle, wiec takie palenie nie sprawia mi zadnego problemu. Jestem tylko ciekawy czy takie palenie naprawde nie niszczy kotla? A jesli niszczy to niby dlaczego?
  10. Mam 10 grzejnikow z czego na 7 zalozone termostaty i jak sie one zamkna w tedy piec dlugo stoi w "podtrzymaniu" albo i nawet przez to rosnie temperatura na kotle. A jak masz ustawione przedmuchy ile i co ile?
  11. A jak to sprawdzic? Nie ma jakiegos min i max cisnienia?
  12. Nikt z forum nie probowal palic tak drewnem? Kazdy pali ekogroszkiem? Cos nie chce mi sie wierzyc :) Tez myslalem o tym zeby delikatnie otworzyc dolne drzwiczki, tylko w tedy caly czas rosnie mi temperatura ;/ Co do zasmolonego wymiennika to nie jest az tak zle, bo drewno ktore mi zostalo jest suche jak pieprz, jak pisalem wczesniej sa to jakies palety, plyty osb itd i duzo sie tego nie osadza, bardziej jednak interesuje mnie caly kociol no i komin.
  13. A jakie powinno byc cisnienie na manometrze od zamknietego naczynka przed rozpalaniem w kotle?
  14. A mozesz uzasadnic swoja odpowiedz? Nie to ze sie nie zgadzam tylko wydaje mi sie ze po to jest dodatkowy ruszt aby z niego korzystac. Czemu w ofertach kotlow czytamy ze spala ekogroszek, gruby wegiel, drewno itd? Sciema, marketing? Jesli mam duzo odpadow z kartonow to tez mam rzucic w rog dzialki?
  15. Witam Mam do Was pytanie, zostalo mi troche drewna po budowie, roznego rodzaju palety itd i zeby tego nie wyrzucac chcialbym spalic to w swoim kotle. Do tej pory palilem na ruszcie awaryjnym do momentu nagrzania domu, gdy temperatura znowu spadla musialem na nowo rozpalac i tak w kolko. Kociol w tedy pracowal bez dmuchawy, tylko na uchylonych dolnych drzwiczkach, ale wpadlem na pomysl, aby po nagrzaniu domu nie wygaszac kociolka tylko zamknac dolne drzwiczki i wlaczyc automat. W tedy wszystko ladnie pracuje, temperatura przez caly dzien utrzymuje sie w domu taka sama, nie musze w ten sam dzien na nowo rozpalac itd, tylko jedynie co mnie martwi to podczac podtrzymania, nie dziala w tedy wentylator i drewno w kotle sie "dusi" "wedzi" czy sa jakies przeciwskazania takiemu paleniu? Nie ukrywam ze dla mnie takie palenie bylo by wygoda :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.