Skocz do zawartości

piters33

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia piters33

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. piters33

    Tybox 137

    OK. na stałej histerezie 0,2 jest ok, tylko teraz znaleźć odpowiednie miejsce na niego.
  2. piters33

    Tybox 137

    o w końcu konkretna odpowiedz. czy dobrze rozumuję jak dam na 15 to będzie grzało przez ten czas??. czy lepiej będzie go ustawić na stałą histereze, np 0,2.
  3. piters33

    Tybox 137

    mam ustawione teraz podstawę na 15 min. rano gdy program jest ustawiony na komfort zaczyna grzać przez jakieś kilka minut i się wyłącza, nawet nie złapie zadanej temp. za kilka minut się włącza i znowu to samo. na sterowniku mam ustawione 20st komfort, sterownik tak powtarza te cykle aż wyskoczy ponad 20 st. chyba nie jest to ekonomiczne skoro kocił nie złapie zadanej temp. i nawet nie zmoduluje do min pracy palnika.
  4. piters33

    Tybox 137

    Logan jak wiesz o co chodzi to wytłumacz, same cyfry nic nie mówią.
  5. piters33

    Tybox 137

    A co to ma dać, ustawiamy na odpowiednią temp i grzeje, czemu co 15 cz co 30. Może tak jak ustawić by było ekonomicznie?
  6. piters33

    Tybox 137

    witam. Tak naprawdę nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat. Sprawa dotyczy termostatu pokojowego tybox 137. Co zmienią ustawienia: Zmiana podstawy czasu regulacji PI: 15,30,45,60 Tak na chłopski rozum jaka będzie różnica pomiędzy podanymi zakresami??. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  7. no własnie wczoraj czytałem o tych grzejnikach kermi ale co do bezwładności to jednak jest jakaś różnica tak samo ilość wody a jest różna w obu typach grzejników, i ich zastosowania mogą lepiej lub gorzej się sprawować przy różnych kotłach. co do mocy to już wiem że do niższej temp zasilania muszę założyć co najmniej o 30% większe grzejniki.
  8. witam. Panowie co proponujecie do kotła kondensacyjnego co wiadomo że ma być to sprawna instalacja niskotemperaturowa, np 50/35/20, a jeszcze lepiej 45/30/20 więc aluminiowe czy stalowe panele. wiadomo że aluminiowe mają mniejszą bezwładność i mniej wody w układzie i troche drożej jak stal. stalowe większa bezwładność więcej wody w układzie i taniej. które się sprawdzą żeby sprawność kondensata była jak największa.???
  9. czyli na powrocie bedziesz miał ok 35st idealnie dla kondensata, a jakie masz grzejniki alu czy stal??. a jeszcze jedno,, dla kondensacji która tem jest najważniejsza i jak najniższa oczywiście tz czy tp
  10. ok, zakładamy że kondesat i grzejniki wieksze, bez podłogówki, pytanie jakie się sprawdzą grzejniki przy kondensacie, alu czy stalowe, stalowe wyjdą taniej. zakładam że tz=55st
  11. tqlis sugerujesz że najlepszym rozwiązaniem jest częściowo podłogówka + grzejniki większe, a co z inwestycją trochę więcej wyniesie, a duża bezwładność w podłogówce?. czekam na więcej propozycji.
  12. witam Państwa jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu coś chcę się dowiedzieć od szerokiego grona fachowców i użytkowników. potrzebuję dobrać kocioł gazowy jednofunkcyjny z możliwością cwu z wymiennikiem + w przyszłości solary do wymiennika. dom nowy z gazobeton 24 ocieplony ściany 12 styropian. na razie 80m2 a w przyszłości + poddasze ok 60m2, to w sumie mocy na ok 140m2. podłogówkę wykluczam z powodu duża bezwładność tego systemu. stwierdziłem że najlepiej będzie kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem cwu 150l 2x wężownica z rozbudową o solar w przyszłości. grzejniki w instalacji aluminiowe fondital. czyli kocioł kondensacyjny odpada bo się nie sprawdzi, chyba że 2x większe grzejniki zamontuję ale to kolejny spory wydatek jak i koszt samego kondensata. proszę mnie poprawić jak źle rozumuję i do ogrzewania zastosować kocioł jeno funkcyjny z cwu + zasobnik 150l + sterownik pokojowy + głowice termostatyczne na grzejnikach. czy to rozwiązanie będzie najlepiej opłacalne, a jak tak to proszę o wytypowanie kotła które podaję, miejmy na uwadze oczywiście zużycie gazu bo wiadomo że różne kotły mają swoje zapotrzebowanie, do tego żywotność, awaryjność i serwisy. moje typy to kotły do 3500zł : 1.ARISTON CLASS SYSTEM 2.TERMET UNICO 21 TURBO 3.IMERGAS MINI EOLO 243E 4.JUNKERS ZS 14-2 DV AE 5.VIESSMANN VITOPEND 100-W WH1D321 ostatnio wszyscy chwala termeta, czy to zasłużone pochwały?? a dodam jeszcze że do tego wszystkiego będzie kominek jako dodatkowe wspomaganie bez wymiennika, może nie każdy dzień, ale po południami będę starał się rozpalać proszę o pomoc. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.