Skocz do zawartości

romeksla

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    podlaskie

Ostatnie wizyty

1 930 wyświetleń profilu

Osiągnięcia romeksla

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. rady mają sens jak najbardziej. Cały czas grzeję wodę z zamkniętym zaworem na powrocie a na zasilaniu jest otwarty i go nie ruszam. Nie bedę go wymontowywal bo mam oprócz tego smieciucha olejówkę i zamykam ten zawór jak uzywam pieca olejowego. jesli tego nie zrobie to olejak nagrzewa "Śmieciucha". Jak podłącze ogniwo to zupełnie nie powinno być problemu nawet gdyby ktos przypadkiem zakręcił ten zawór. dzięki za porady już wiele mi pomogły
  2. za kilka dni muszę montować piec więc prośba o porade jak rozmieścić pompy. i ogólnie jak zmodernizować tą instalację...
  3. Widziałem te schematy i pozostane jednak bez zaworów n- drogowych po pierwsze to dodatkowy koszt po drugie jak czytałem forum Brucer+ecoal wymiana doświadczeń to daje się zauważać że te zawory wiecej mogą namieszac niż pomóc. Chciałbym tylko do swojej instalacji dopiąc kociołek + dodatkową pompe na cwu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
  4. Spróbuje zrobic zdjęcia w mniejszej rozdzielczości bo te oprócz tego jednego nie wchodzą. Może jakies sugestie w którym miejscu dac druga pompę do CWU?
  5. masz rację Kiminero dzis przepaliłem piec żeby zagrzac CWU i zamknąłem zawór na powrocie grzejniki zimne a bojler nagrzał się jak należy ;)
  6. zaraz spróbuje wrzucic fotki mojej instalacji. Twoj schemat podoba mi się jednak nie chce przenosic naczynia z łazienki a żeby podłączyć go oddzielnie w tym samym miejscu musiałbym wiercic stropy i dac druga rurę.
  7. dzięki za rzetelna odpowiedz. Postaram sie dzis wkleic fotke mojej instalacji to wiele wyjaśni. Z tego co widze to mam taki zawór na powrocie wiec powinienem go przykręcac a nie zasilanie.Własnie dzis przyjechało do mnie ogniwo Eko i jest mozliwość podpiecia do niego drugiej pompy sterującej CWU stąd tez ten pomysł aby wstawic tą drugą pompę. Pytanie brzmi w którym miejscu?Dzieki za zainteresowanie tematem.
  8. Z gory przepraszam za jakość rysunku i wszystkie błędy. Pozdrawiam
  9. Witam i mam pytanie. Będę montował nowy piec Ogniwo Eko i zastanawiam sie jak zmodernizować instalację co. Niestety dom kupiłem kilka lat temu i wiem ze instalacja nie jest doskonała. Naczynie wyrównawcze podpięte jest do ostatniego grzejnika i zamontowane na piętrze w łazience. Nie przeszkadza mi ono i jest estetycznie obudowane. Problem pojawia się gdy chce ogrzewać samą CWU bo wówczas zamykam zawór za bojlerem na zasilaniu i niestety mam układ zamknięty (dobrze że jest choć zawór bezpieczeństwa). Przy nowym piecu chciałbym podpiąć drugą pompę do CWU przy samym zbiorniku. Proszę o sugestie i porady co zrobic z instalacją aby było bezpiecznie i poprawnie chodziła. Myślałem o tym aby zrobić drugi mały obieg piec co +bojler i dać naczynie przeponowe bo jesli dobrze myslę i gdy piec bedzie grzał tylko CWU to będę miał mały zamknięty obieg a gdy pompa CO będzie włączona to obieg będzie otwarty. Zaznaczam ze z hydrauliką nie mam nic wspólnego i nie stać mnie obecnie na przebudowę instalacji CO. Z góry dziękuję i załączam rysunek instalacji. CO.bmp
  10. wolę również mieć regulowaną wysokość deflektora (podniesiony jest o kilka cm względem fabryki) bo tu również opał ma wiele do powiedzenia, w jaki sposób regulowałeś deflektor?sa jakies widoczne i wymierne tego efekty?
  11. z tego wpisu powyżej wynika że eko plus powinien byc tańszy bądz stary eko 15kw zastąpiony tym nowym a jak narazie jest sporo droższy mimo ze producent koncentrował się na obniżeniu pracochłonności nad konstrukcją. Ponar eko wygląda w rzeczywistości dobrze ale jest mniej popularny może wynika to z tego że nie ma go w ofercie czołowych sklepów internetowych z kotłami podobnie jak ktła RBR EKOUNIWERSAL. Producenci tych kotłów powinni zrobic jakiś krok w kierunku lepszej dostępności swoich wyrobów. Pozostaje pozatym kwestia ceny ogniwo jak zębiec jest dużą i znaną firmą a ogniwo eko kosztuje tyle co wyroby konkurencji, gdyby konkurencja była tańsza pewnie skłoniłbym się w ich kierunku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.