Skocz do zawartości

Dareks09

Forumowicz
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Dareks09

  • Urodziny 11.12.1990

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom ok 120 metrów ocieplony styropian grafitowy 12 cm. Strop jeszcze słabo ocieplony
  • Instalacja
    Grzejniki aluminiowe bez podłogówki ,
    Zawór 4 drogowy +siłownik, Pompa CO i CWU zbiornik 120 l
  • Kocioł
    Immergas soline 21 Kw kocioł żeliwny + kipi 16 kw

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Ostrołęka

Ostatnie wizyty

459 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Dareks09

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Moc jest zmniejszona na FL o 1 kw nie chce więcej bo przy spadku tem. Kotła do 50 stopni i równoczesnym otwarciu mieszacza może nieco dłużej wygrzewac kocioł i osiągać tem. Zadano na mieszaczu. Ale zwiększenie przepływu na pompie prędkości ( mam staro manualna pompę z 1 na) nie sprawdzałem. Sprawdzę to zwiększanie tem. Mieszacza też sprawdzałem jest lepiej bo nie wyłącza się wcześniej niż trzeba ale po dłuższej przerwie osiągnięcie 60 paru stopni na mieszaczu sporo zajmuje bo mieszacz na siłę się otwiera i temperatura na kotle wolno wzrasta.
  2. A może ktoś podać mi jakieś ustawienia h1 i h2 i reszty żebym miał jakiś punkt wyjścia od czego miałbym sobie wprowadzać korekty? Zauważyłem że po tej zmianie którą podał @robin60 jest lepiej tzn płyniej moduluje mocą ale i tak nie jest idealnie.
  3. Nie pamiętam już jak to było jak było gdy termostat był podpięty pod piec i to on sterował jego praco, a nie zakres temperatury zadanej kotła i jego histeraza. Czyli teraz mam tak termostat podpięty pod mieszacz i on steruję kiedy ma się otworzyć a kiedy zamknąć oczywiście sam się delikatnie domyka lub otwiera żeby utrzymać temperaturę która jest zadana na mieszaczu. Kocioł ma ustawioną tem. 70 stopni na FL histereze 20 stopni wiem że dużo ale dzięki temu plus te wkłady szamotowe kocioł potrafi się nie odpalać przy zamkniętym mieszaczu ok 1,5-2 godz aż do spadniecia tem. na kotle według histereze do 50 stopni lub wcześniej jeśli np termostat da sygnał do mieszacza i on się otworzy co spowoduje szybszy spadek tem. Na kotle. Tak czy tak ponowne uruchomienie kotła rozpoczyna się przy tem. 50 stopni Mam włączony tryb ochrony powrotu i tem. 45 stopni on z tego co widziałem podczas pracy kotła jeśli tem powrotu spadnie przymyka mieszacz do 80% na jakiś czas po czym po chwili się otwiera utrzymując tem. zadano na mieszczu. Kocioł cały czas pracuje aż do uzyskania tem. 70 stopni ( przy FL 75) wtedy zazwyczaj jest już osiągnięta temperatura w pomieszczeniu gdzie jest termostat. Gdy temperatura zostanie osiągnięta termostat daje sygnał i mieszacz się zamyka. Mój problem polega na tym że przy zbyt niskiej tem. Zadanej kotła np 65 stopni kocioł potrafi dojść do tem. 70 stopni przy FL wejść w tryb wygaszanie mimo że temperatura nie jest jeszcze osiągnięta w pomieszczeniu gdzie jest termostat. Przy temperaturze 70 stopni zadanej kotła przy 75 wchodzi w wygaszanie ( zazwyczaj z tego co zauważyłem temperatura w pokoju gdzie jest termostat jest osiągnięta) w między czasie podczas pracy kotła termostat daje sygnał o osiągnięte tem. I mieszacz się zamyka, ale nim całkowicie się wygasi tem. Mimo zadanej 70 stopni wzrasta ponad 82 nawet 86 stopni gdy kocioł już nie pracuje ale nagrzane płyty szamotowe podnoszą temperature kotła do 90 stopni co Uruchomia zabezpieczenia i otwiera się Mieszacz i startuje Pompa CWU mimo że nie ma takiej potrzeby, oczywiście temperatura kotła w tym momencie szybko spada i często przy ok 60 paru stopniach zabezpieczenie się wyłącza mieszacz się zamyka pompa też nie pracuje ale to wszystko skutkuje tym że zamiast kocioł być w postoju standardowych 1,5-2 godz jest 30-40 min. (50 stopni ) Sprawdzałem ilość odpalen to gdy niema zbyt wielu takich sytuacji jak ta wyżej opisana jest w granicy 9-11. Spalanie przy obecnej tem. Ok 18-20 kg na dobę. Nie znam się aż tak czy takie rozwiązanie jest ok ale tak mi podpowiedzi znajomy hydraulik i serwisant pieców na pellet tyko nie zna tych sterowników bo pracuje na techu. Chciałbym żeby kocioł wcześniej zmniejszył moc kotła aby pracował do momentu osiągnięcia tem. W pomieszczeniu po czym mieszacz się zamknął, kocioł osiągnął tem. Zadano wszedł w postuj i nie nagrzewał do 90 stopni. Jeśli coś źle rozumiem to proszę mnie poprawić.
  4. Tylko gdy termostat miałem podpięty pod sam kocioł to praca samy mieszaczem nie była prawidlowa.
  5. Chciałbym żeby albo kocioł wyłączył mi się dopiero wtedy gdy temperatura zadaną na mieszczu zostanie osiągnięta lub przy wyższej tem. zadanej kotła nie przegrzewał mi aż tyle że osiąga max tem. Kotła co powoduje otwarcie mieszacza i uruchomienie pomocy CWU ( pompa CO chodzi mimo sygnału termostatu) więcej informacji zerknij na mój wcześniejszy post z strony 281 Termostat pokojowy zamyka lub otwiera mieszacz.
  6. Czyli u ciebie jest jest to pomocne przy ładowaniu bufora , ale u mnie bez bufora to i tak się nie sprawdzi . Zastanawiam się czy nieprzewrócenie tych ostawień A , B w FL jak było wcześniej , tylko nie wiem czy to coś da bo przed tymi ustawieniami miałem miej szamotu i mi się tak piec nie przegrzewał ale bez sensu teraz wyciągać szamot tylko po to żeby piec się nie ogrzewał od nagrzanych płyt szamotowych
  7. Właśnie pisałem że wprowadziłem te zmiany w FL A, B, C na początku mojej wypowiedzi i po obserwacji zauważyłem że tak się dzieje jak wyżej pisałem.
  8. co to za czujnik tem spalin i w jaki sposób można ustawić zakres kiedy ma się załączać a kiedy nie? Mój ecomax 850 to obsłuży? Będzie to działać bez bufora? Ewentualnie co mogę zrobić żeby rozwiązać mój problem?
  9. U mnie pompa CO też pracuje mimo włączonego kotła ale miesza tylko wodę w obwodzie grzejników, ponieważ mieszacza jest zamknięty. Żeby jeszcze pompa CO i CWU uruchamiała się na chwilę w momencie gdy temperatura jest ponad 88 stopni to wtedy temperatura spadłaby o kilka stopni ale mieszcz się otwiera na długo pompy pracują też długo tzn. Temperatura potrafi spać podczas tego zabezpieczenia nawet do 60 paru stopni.
  10. Po zmianie ustawień w FL mam jeszcze problem. Przy ustawieniu tem. Zadanej na 70 stopni FL przrgrzewa do 75 ale zamin się wygasi rośnie tem. do 82-86 stopni, mam sporo płyt szamotowych w kotle i mimo że kocioł nie pracuje przez jakiś czas tem. Kotła wzrasta do 88-90 stopni. Co powoduje uruchomienie pomp CO CWU i otwarcie mieszacza ponieważ max tem. Kotła mam 88 stopni. Zmieniłem moc max kotła z 16 KW na 15 kw według mnie płomień jest stabilniejszy i ładniejszy. Zmieniłem tem zadano na 66 i 68 ale przy takiej tem. Zadanej kotła kocioł dochodzi do temperatury zadanej i się wyłącza mimo że temperatura nie została osiągnięta. Tem mieszacza wcześniej miałem według pogodowki ale ustawiłem stała od 50 do 55 i też jest tak samo często jest tak że kocioł dochodzi do zadanej wchodzi w tryb czyszczenia a temperatura nie jest osiągnięta więc po jakimś czasie piec się wychładza i ponownie startuje. Jaka może być ustawiona min moc kotła żeby efektywnie spalać pelet obecnie jest chyba 6 kw. Jest jakiś inny sposób aby kocioł wcześniej zmniejszał swoją moc żeby nie przegrzewał sie lub nie nagrzewa tak szybko?
  11. Tak już jest wszytko w porządku .
  12. Dziękuję za wszystkie informacje, i przepraszam za kłopot, tak jak mówiłem w ubiegłym tygodniu chciałem coś ustawic w obniżeniu nocnym i tam ustawiłem akurat niedzielę. Rano sprawdzałem i rzeczywiście było tam ze jest wyłączone, ale nie sprawdzilem pracy według harmonogramu a tam już było ustawione na tak. Po zmianie na nie sam wystartował i jest już w trybie pracy.
  13. To raczej nie to bo temperatura przy kilku próbach Rozpalania wzrosła ok 5 stopni i zarówno podajnik jak i dmuchawa działała przy trybie Rozpalania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.