Skocz do zawartości

Maciek92

Stały forumowicz
  • Postów

    426
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana Maciek92 w dniu 10 Września 2017

Użytkownicy przyznają Maciek92 punkty reputacji!

O Maciek92

  • Urodziny 27.01.1992

Informacje o ogrzewaniu

  • Instalacja
    działa i grzeje
  • Kocioł
    Immergas Victrix

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://www.instalwerks.com

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zainteresowania
    głównie stare japońskie samochody

Ostatnie wizyty

2 132 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Maciek92

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

14

Reputacja

2

Odpowiedzi społeczności

  1. Jesteś pewien, że zrobisz to dobrze? Jaki analizator? Przystosowany do dokonywania analizy spalin w kotłach stałopalnych? Jeśli to Testo 330 to nawet nie próbuj, bo przegrzejesz sondę i będzie problem :-)
  2. Tez sprezynowe z KFA tak maja, juz wymienialem 2 u klientow, bo halas nioslo po rurach. Zdecydowanie polecam Arco albo Womix, ale oba ciezko dostepne.
  3. Kolego mak , dobrze wiesz, ze Viessman sam sobie troche bruzdzi: temat numer jeden to zdychajace plyty glowne w Vitopendach z koncowki produkcji a temat numer 2 to autoryzowani przedstawiciele, ktorzy wciskaja klientom przedpotopowy sprzet o oznaczeniu 050 :-). Junkers tez mial zla prase, na ktora sobie zasluzyl i widzisz gdzie teraz jest.
  4. Z tych proponowanych to zdecydowanie Wolf albo Termet. Viessmanna odpuść, bo będziesz pluć sobie w brodę. Co do serwisu... serwisanci nie są pracownikami firmy i centrala nikogo nie dyscyplinuje w żaden sposób, więc sam czas dojazdu, cóż, zależy od tego ile będzie roboty w sezonie grzewczym.
  5. Ale przecież to jest zwykle wina klientów, więc częściowo nie ma nad czym ubolewać kolego mak. Miałem tak nie raz, nie dwa - pojechałem na oględziny, zrobiłem kosztorys, wytłumaczyłem co, jak i dlaczego trzeba zawór n-drogowy, dlaczego takie przekroje i dlaczego chcę puścić 3ci pion w miedzi 28 (PROSZĘ PANA, TA RURA JEST TAKA DROGA!1!1!) do zbiornika wyrównawczego. Najczęściej niestety byłem za drogi, bo chłopaki zrobili taniej i prościej, bez jakichś fanaberii, które ja wymyślam. Jakie ochrony powrotu, jakie przekroje, jakie pompy przewałowe, jakie wymienniki ciepła, jakie sprzęgła, 'co Pan wymyśla'. Nikt na zachód nie wyjechał. W większości wyjechali Ci, którzy nie potrafią sami się dyscyplinować i poszerzać wiedzy tylko walą metry rur w wieżowcach, z projektem, który co do metra pokazuje im co i jak ma być zrobione :-).
  6. Jak niezależne sterowanie temperaturą na piętrach to czeka Cię zestaw: 2 x zawór 3d, 2 x pompa obiegowa + całe uzbrojenie. Szczerze? Gra niewarta świeczki, chyba że masz 500 czy 700 m2 domu.
  7. Jeden pies, tu i tu mowi sie po niemiecku. Chodzilo o sam marketing. Tyle ze, Austria to zaden synonim jakosci :-).
  8. IMHO Windhager to duuużo marketingu i takiego trochę powiewu 'ekskluzywności'. W materiałach promocyjnych przewijają się te same slogany co u naszych rodzimych producentów - bezobsługowy, wysoka jakość, ekologiczny, niemiecka doskonałość (dobra, to akurat u naszych się nie zdarza). Nie dałbym 20k za ten kocioł, szczególnie że na rynku dostępne są podobne (a nawet lepsze) konstrukcje za trochę ponad połowę tej ceny. Ale jeśli chodzi o design - zdecydowanie mi się podoba :-).
  9. Wybaczcie koledzy, ale jestem zapchany robotą i nie mam kiedy forumować czasami. Heiztechnik DasPell 12kW (ogrzewam jakieś 130 m2 starej budy bez ocieplenia zewnętrznego) z modułami rozszerzającymi, całkiem miły w użytkowaniu. Dostałem dobrą cenę od dystrybutora, stąd ten wybór, bo na co dzień w sumie montuję głównie Defro i klienci chwalą :-). W Heiztechniku musiałem walczyć trochę ze sterownikiem Plum, ale w tym wypadku pomagało mi dwóch kolegów z forum i jakoś powoli doszedłem do ładu. Z perspektywy czasu wiem, że ograniczyłbym ilość automatyki, bo podbiłem sobie koszta kotłowni a i tak w sumie nie korzystam z tego jakoś mocno. Grzejniki na pewno zrobiłbym bez zaworów 3D, bo i tak częściej kręcę termostatami niż steruję temperaturą poprzez regulator pokojowy. Podłogówkę za to zdecydowanie zrobiłbym na automatyce sterowanej pogodowo, bo teraz mam stałotemperaturową i w*urwia mnie to niesamowicie, jak muszę kręcić trójdrogowym. No cóż, była okazja odkupić grupę pompową za jakieś marne grosze i jakoś tak wyszło. Za rok pewnie wytnę połowę w cholerę i zrobię na nowo, bo jak to się mówi: 'nie obawiaj się doskonałości; nigdy do niej nie dojdziesz' :-). Schemat dokładnie taki jak wrzuciłeś. Sprzęgło Flamco z przyłączami 1 1/4'', ale teraz już wiem, że spokojnie wystarczyłoby 1''. Jakkolwiek, przewymiarowanie sprzęgła nie ma jakichś mocno negatywnych efektów, więc czy takie, czy siakie - będzie działać. Oczywiście wszystko zależy też od mocy urządzenia grzewczego, co bardzo łopatologicznie jest wyłożone w materiałach od Immergasa, które wrzucał gdzieś na forum sambor. W razie czego służę radą.
  10. Mialem troche problemow z zalewaniem sprzegla zimna woda z podlogowki i walnalem tez babola na samym poczatku, bo w obiegu kotlowym wstawilem pompe 25/60 i byl problem z rozgrzaniem zaworu VTC. Wymiana na 25/40 unormowala dzialanie calego ukladu. Pompa CWU przed sprzeglo z uwagi na palenie latem na ciepla wode. Upierdliwe bylo rozgrzewanie zaworu VTC, zeby grzac bojler a w trybie letnim temperatura powrotu, tak czy siak, jest zachowana. Pelleciak 12 kW, 2 obiegi grzejnikowe, 1 podlogowy i zbiornik CWU.
  11. Pompa CWU na pewno przed sprzeglem od strony kotla. Ja u siebie wstawilem za sprzeglem i potem przerabialem. Reszta za sprzeglo. System bardzo fajny, troche trzeba pokombinowac z ustawieniami pomp, ale oprocz tego - polecam. Gdzies na forum jest schemat ze sprzeglem i zaworem VTC.
  12. Wrzuc schemat/zdjecia instalacji. Ciezko wrozyc z fusow :-)
  13. Goshe to marka jednego z dystrybutorow - Wodmax. Badziewie. LFP, Grundfos, Wilo, Halm, DAB - zainteresuj sie ktoras z tych, ale cenowo to tak na prawde podobna polka.
  14. Pobierz sobie instrukcje ze strony ESBE. Tam jest info jak rozebrac zawor. Pewnie nadaje sie do czyszczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.