Skocz do zawartości

merpl

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O merpl

  • Urodziny 19.09.1981

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny 178 m2 , porotherm 30, styropian 15 cm, dużo przeszkleń.
  • Instalacja
    KRS AQUA DUO 15 kw, zasobnik kospel 300l, zawór 4-drożny, 3-pompy (grundfos alpha 2L), 65 m2 podłogówki, 3 x grzejniki pionowe(1800x960)3 x grzejniki kanałowe (regulus 280) ,dwie drabinki, 5 grzejników standardowych (burgman)
  • Kocioł
    KRS Tech Agua Duo 15kw /Tech ST48NK/Deflektor

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Potycz/Góra Kalwaria

Osiągnięcia merpl

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, Panowie, proszę o pomoc, mam zestaw : regulator pokojowy ST 281 RS + moduł ST 61 + sterownik ST 48 + siłownik zaworu 4d ESBE ARA661 120s, chodzi o sytuację , kiedy w domu zostanie osiągnięta zadana temperatura, piec przechodzi w podtrzymanie, siłownik zamyka zawór pozostawiając 5% uchylonego, i tu jest ok, ale co muszę zmienić w ustawieniach by zmusić piec do pracy by po zamknięciu zaworu osiągnął i trzymał temperaturę zadaną na piecu np.65 st. ? bo na chwilę obecną mam tak, że piec przechodzi w podtrzymanie a temperatura na piecu spada 45,40, i wyłącza się pompa CO . nastawy: temperatura zadana w domu 25 st temperatura zadana na piecu 65 st temperatura zadana na zaworze 50 st ochrona powrotu włączona, min. temperatura powrotu 55 max. temperatura powrotu 80.
  2. Witam wszystkich, w środę uszczelniłem palnik, efekt niesamowity, musiałem wprowadzić korektę nadmuchu z 51% na 10-12% ( tu jeszcze sprawdzam jak lepiej) generalnie piec pracuje pięknie, nie jestem pewny ale mam wrażenie że mniej zaczął palić ale to jeszcze do zweryfikowania. Natomiast jedna rzecz mnie zmartwiła, jak co sobotę dokładnie wyczyściłem piec, zawsze na najwyższej półce i drzwiczkach miałem sporo siwego sypkiego suchego popiołu, tym razem tak nie było, pojawił się czarny coś jakby troszkę tłustawy popiół/sadza jest go znacznie mniej ale o grubszej "granulacji", ale nie to jest niepokojące, ta sadza bardzo ładnie się czyści, ale na drzwiczkach czy ściankach komory pieca pojawił się delikatny ciemno brązowy kolor ( strach pomyśleć ale to wygląda ja nalot rdzy??), nie jestem pewny co mogło spowodować taką zmianę, czy to że znacząco ograniczyłem cug przymykając "szyber" na wylocie czy to , że od środy wprowadziłem cykl "tygodniówki" ? ustawienie : noc : od 12 do 3 obniżenie -2 stopnie, dzień 7-10 (-2) od11-13 (-5) od 14 do 16 (-2) od 16 normalnie, temperatura zadana na piecu 55. Obecnie wprowadziłem pewne korekty, maksymalne obniżenie -3 stopnie, piec po dojściu do 52 i tak po przejściu w podtrzymanie dochodzi do 55 stopni, "szyber" przesunięty o jeden ząbek. Temperatura spali 80stopni. Miał ktoś podobną sytuację?. jwkrzyś dzięki, jak tylko zaopatrzę się w siłownik zacznę dokładnie drążyć temat, troszkę mnie zaskoczyłeś bo dzwoniłem do techa i serwisant powiedział, że sterownik ST-48NK jest przygotowany do obsługi zaworu ( sprawdzałem, w programie mam możliwość skonfigurowania dwóch zaworów) ale czy musze jeszcze mieć dodatkowy moduł? kurcze nic nie wspomniał. Sam podłączałeś do sterownika? JasiekOtw na początku dość często dzwoniłem do serwisu Stąporkowa , i zawsze słyszałem zwiększyć nadmuch zmienić węgiel (nawet ekoret im nie pasował na pewno zły) gdyby nie forum to do dziś zmieniał bym dostawców i spaliłbym pewnie drugie tyle. Chcę tylko powiedzieć, że nabrałem pewnego dystansu do tego co doradzają panowie z serwisu ze swoją "książkową" wiedzą, czy za tym również idzie praktyka? nie wiem... staram się zawsze mieć na piecu te 55 , jak mi za ciepło przestawiam delikatnie zawór 4d. Pozdrawiam , mer.
  3. Cześć Pierwszy post więc Wszystkich pozdrawiam. Od pewnego czasu bardzo wnikliwie śledzę wątek związany z piecem Stąporkowa. Palić ekogroszkiem uczę się od Października , i gdyby nie rady i spostrzeżenia tu znalezione już dawno zwątpił bym w ten piec. Dziś na ustawieniach 12s(13 przy -15 ) przerwie 109( tak aż tyle) nadmuch 51% ( nastawy serwisowe oczywiście 10 min i 40 % max), klapka na dmuchawie ok 1 cm szczeliny, paliwo: ekoret - workowany ( u autoryzowanego sprzedawcy) ale i oryginalnie workowany też daje rade, oba wartość kaloryczna 26mj. wypala się bardzo dobrze, do idealnego popiołu z papierosa troszeczkę brakuje ale i tak jestem zadowolony , a i jeszcze jedno, obecnie temperatura spalin 110 stopni, ale to dopiero po przestawieniu "szybra" wcześniej po ustawieniach montera i radach serwisu temperatura dochodziła do 180 /190 stopni, po tej zmianie piec o wiele szybciej dochodzi nie wiem dokładnie ile coś ok 8-12 min , temperatura zadana 55/56 stopni w domu 23-24 stopnie /lubimy ciepło ;-) / dom grzany pierwszą zimę, sporo dużych okien, generalnie spora instalacja na początku bałem się, że kupiłem za mały kocioł, spalanie przy obecnej pogodzie ok 25 kg , nie wiem czy dużo czy mało. Obecnie przerabiam funkcję "tygodniówki" Przymierzam się do uszczelnienia palnika sylikonem, obecnie co tydzień dość dokładnie czyszczę piec włącznie ze ściągnięciem korony, i mam pytanie jak często po uszczelnieniu czyścicie palnik? Chcę też troszkę stuningować instalację, czy ma ktoś siłownik zaworu mieszającego? jak to działa? czy warto ? interesuje mnie model ESBE ARA 661 do tego sterownik pokojowy tech ST-280 RS Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.