Skocz do zawartości

Paweł26

Stały forumowicz
  • Postów

    356
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Paweł26 w dniu 21 Grudnia 2011

Użytkownicy przyznają Paweł26 punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Paweł26

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Powiem inaczej,dziś oczekujemy praktycznie bezobsługowości i stałej temperaury w domu,przy przepalaniu jesli posiadasz bufor utrzymasz stała temperaturę w domu. Górne spalanie ma to do siebie,że z pierwszego załadunku uzyskujemy możliwość pracy na wysokiej efektywności....dość szeroki temat do omawiania.
  2. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Musisz ogrzac wode,w 2gom przypadku utrzymujesz jej temperaturę. Do tego celu jest sterowanie,lepiej jest puścić więcej ciepła w komin. Ilośc energii wytworzona z 10 Kg węgla może być różna,wiąze sie to ze sprawnościa procesu spalania. Z reguły producenci podaja sprawnośc kotła na poziomie 80-kilku procent(jest to tzw sprawnośc wymiennika) Realnie połowa energii z 10 kg jest marnowana na straty wymiennika,sprawność procesu spalania,prominiowanie podczerwone.....
  3. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Moc kotła przy przepalaniu cyklicznym ma znaczenie,a tym bardziej większa bezwładnośc. Oszczędności absolutnie nie da, brak izolacji rur,często rury powrotne idą w posadzkach bez izolacji cieplnej. Duża bezwładność ma swe plusy i minusy,często sterowanie takim instalacjami w celu utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach jest znacznie trudniejsze(nie wspomnę o kryzie. Niewątpliwa zaletą natomiast jest możliwośc pracy przy zaniku napięcia,nierzadko spotyka się nowe instalacje bez spadków syfony....brak doświadczenia instalatorów.
  4. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Ilość wody w instalacjach stalowo-żeliwnych zwyczajowo jest 2-3 krotnie większa od instalacji nowego typu. Z tego oto powodu przy przepalaniu ilosć energi jaką mamy dostarczyć do podgrzania wody jest większa ze wzglęndu na wielkość zładu i prace cykliczną. Tego typu instalacja działa podobnie jak podłogówka,wolno sie nagrzewa i długo oddaje. Jakiś zawór + pompka+ sterowanie(800) plus ruty i robocizna. Przy paleniu cyklicznym nie koniecznie potrzebujemy tego typu ustrojstwa = 2 tony węgla
  5. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Liczy sie inaczej...poczytaj forum. Poza tym przy przepalaniu marnuje się spora ilośc opału. A instalacja w budynku to kolejna rzecz o jakiej trzeba pomyśleć kupując kocioł. Dla starej ,stalowo żeliwnej nie wyposażonej w mieszacz i ochronę powrotu piec trzeba przewymiarować(dopasować do mocy grzejników).
  6. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Mówimy o piecu a nie grzałce 24/h. Zapotrzebowanie dla budynku zmienia sie wraz ze zmiana temperatury zewnętrznej. Nie wiem jak wylicza moc kotła MPM,czesto jest tak ,ze producenci do mocy(powierzchni grzewczej) kotła licza komorę zasypowa). Kiedyś porównywałem kocioł kolegi Przemysława 12KW do rynkowego 18KW(praktycznie ta sama powierzchnia grzewcza) Przy przepalaniu dobiera się kocioł ogólnie wiekszej mocy. Możesz dobrać kocioł z mocą dla -20 i palic ciągle,w cieplejsze dni przepalać.
  7. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Wyliczenia na stronie ciepło właściwe z pewnością nie uwzględniają wielu rzeczy. Izydor pamiętaj o tym ze przez kilkanaście dni niedobór mocy da się we znaki,inna sprawa,że przez większość sezonu kocioł chodzi na pół gwizdka. Przy -20 kocioł chodzi z mocą max,i będzie mieć problem z ogrzaniem C.W.U.(owszem z kotła da się wydobyć więcej KW przy zwiększonej stracie kominowej). Dla 3-4 osobowej rodziny powinno doliczyć się około 3 KW Druga istotna sprawa to moc kotła podawana przez producenta,(dla węgla kamiennego jest inna niż brunatnego,inna dla poszczególnych rodzaju drewna). Trzeba sobie dopowiedzieć też na pytanie,czy w mrożne dni mamy czym uzupełnić straty(wtedy to możemy nie doliczać .c.w.u. Zapomniałem dodać,ze dla pracy ciągłej dobiera się inna moc kotła,niż przy przepalaniu.
  8. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Przelicz sobie tu http://cieplowlasciwie.pl/. Komin ma zbyt duży przekrój,ogranicz go do fi 200(koniecznie ociepl w wolna przestrzeń).
  9. Kupiłem wilo yonos 25/ 1 - 4.Szukam teraz lfp na grundfosie lub grundfosa 25/40 jako dawce.
  10. potrzebuje waszej opini odnosnie wilo stratos pico 25/1-4 ,wilo yonos pico 25/1-4 oraz lfp efekta 25/40Proporcja cenowa to 500 do 400,a jakosciowo lepsze sa ?wilo....?
  11. mam do sprzedania cały korpus pompy lfp 25/40 z uszkodzonym wirnikiem.Od grundfosa rózni sie tylko kolorem obudowy
  12. Zasów = kawitacja dobrze myslę ? Jaki zasów,zawór dławiacy np ? Skoro nie mam jeszcze pompki to lepiej wybrac mniejsza niz 25-40 3 biegowa .Najtaniej wychodzi LFP efekta za ok.400pln lub wilo stratos pico 1-4 za ok.520.
  13. W układzie mam kilka pomp,jedna z nich lfp25-40 na licencji grundfosa ma uszkodzone łozysko w wirniku.Koszt naprawy jest dośc spory dlatego chce kupic pompe. Z własnego doświadczenia wiem iz 25-40 na podłogówke mimo ustawienia na 1 bieg powodowała szumy w rozdzielaczu.Dlatego tez szukam pompy z mniejszym minimalnym przepływem. Dodam iz na wyswietlaczy mi nie zalezy jako gadzecie,bardziej na odpowiednio dobranej pompie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.