Skocz do zawartości

mrc2410

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia mrc2410

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A ten zawór bezpieczeństwa tego nie ratuje ?
  2. No właśnie dziwne bo zawór 4D zamknięty jest w pozycji max w prawo tak? Wtedy na grzejniki jest odcięte, i woda krąży tylko w kotle i CWU ? I taka sytuacja juz miała miejsce kilka razy choćby całe lato kiedy grzeje tylko CWU, lub podczas rozpalania. To 4D się właśnie w takiej pozycji ustawia.
  3. Też to jest troche skopane, bo naczynie jest podłączone do pionu CO. Z pompy CO wychodzą piony na dom, i jednym z tych pionów jest pojechane na poddasze i tam naczynie, A powinno być bezpośrednio do kotła ? Też mam w planach to przerobić, może to też powodować jakieś problemy ?
  4. Ok. Przed pompa czy za pompa? Czy bez znaczenia ? Raczej chyba zgodnie ze sztuka za pompa ? 🙂
  5. Rozumiem. Czyli w pierwszej kolejności przełożyć powrót CWU bezpośrednio do kotła i zobaczyć czy się poprawi ?
  6. Z tym 3 drogowym to juz producent tak wymyślił że tak ma być i koniec. Czyli do dołożenia zawór zwrotny na powrocie do pieca i przerobienie powrotu CWU. Powrót z CWU powinien być bezpośrednio do kotła ? Nie połączony z powrotem z 4D ? Gdzieś tylko wyczytałem na forum, ktoś opisywał że dla bojlera powyzej 220L powrót powinien właśnie tak być podpięty jak jest obecnie ? Jaki to ma wpływ i na co ?
  7. Tylko w takim wypadku aktualnie w zimie bardzo szybko wychładza się w domu. I tak na sterowniku jest ustawiona praca Pompy CWU bez priorytetu.
  8. Witam. Posiadam kocioł na pellet, Pellet Focus 21 ( 18KW ) . Dom ok 160m2 z poddaszem użytkowym, nie ocieplony. Ocieplony tylko strych. W domu jest 16 grzejników, bez podłogówki. Obiegi grzewcze to grzejniki oraz zasobnik CWU 300L z 1 wężownicą. Aktualnie instalacja jest zrobiona z zaworem 4d + siłownik. Na wyjściu z 4d pompa na grzejniki, na zasilaniu CWU pompa. Ochrona powrotu wykonana jest przez serwisanta Lazar tak jak widać na zdjęciach. Problem dotyczy mianowicie tego że, ciężko i długo dogrzewa sie CWU, czasami podczas całej nocy nie może dogrzać do 48stopni. Pompa CO , Pompa CWU oraz pompa kotłowa muszą pracować na najwyższych biegach, w innym przypadku albo nie grzeje wogóle CWU albo grzejniki są w połowie zimne. Jeżeli na pompie CO zmniejszam bieg to nie chce puszczać cieplej wody na grzejniki, jeżeli na pompie CO dam max bieg a na pompie kotłowej 2 lub 1 wtedy grzejniki sa tylko do polowy ciepłe ( dół jest kompletnie zimny ) Więc obie te pompy muszą pracować na najwyższym biegu, tak samo jest z pompą CWU musi pracować na najwyzszym biegu. Na powrocie do kotła zaraz na wejsciu mam termometr na którym w miare stale utrzymuje sie temp 55-60 stopni. Kocioł ustawiony na 70stopni Sterownik pokojowy, który tylko obniża wartość na mieszaczu po rozwarciu styków Kocioł ustawiony w pracy ciągłej. Proszę o porady, sugestie co można by było przerobić , zmienić. Na już lub w niedalekiej przyszłości. Nie chce na ten moment całkowicie przerabiać tej instalacji. Ale czy na szybko coś by można było z tym zrobić. Dziękuje za porady i sugestie i zapraszam do dyskusji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.