Skocz do zawartości

kikor

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia kikor

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Posiadam kocioł Ferroli Biopelet 12 Pro , który ogrzewa dom 110 m2 (grzejniki) oraz zasobnik 250 l CWU. Mam problemy z praca kotła, pierwszy to reset do ustawien fabrycznych, podczas resetu nie wszystkie ustawienia wracają do fabrycznych (np. moc nie ustawia się na auto,a na P1) .Drugi problem to podawanie peletu przy zmianie np. na -2 ustawienie nie zapisuje się na 1. Trzeci problem to nastawy sterownika na pracę z zasobnikiem CWU w instalacji z zaworem przełączającym, ustawiam nastawy takie jak w instrukcji lecz wtedy nie działa sterowanie termostatem pokojowym np. Temperatura ustawiona na 22 stopnie kocioł - przekroczona kocioł nadal grzeje pomieszczenia i nie reaguje na sterowanie sterownik iem czy z aplikacji. Proszę o pomoc.
  2. Cześć . zastanawiałem się jak to prawidłowo podłączyć i po lekturze różnych forów wymodziłem coś takiego jak na obrazku . Ma to szansę poprawnie zadziałać ? Kocioł Ferolli 12 kW zasobnik CWU Joule 200 l.
  3. Podsumowując dotychczasową dyskusję ; PC- odpada , przewymiarowany kocioł z buforem odpada ,pozostaje dobrze nisko modulujący kocioł . Może coś z Duńczyka ? Blackstar RTB ?
  4. Tylko po co ? pewnie jeszcze stracić gwarancję ,takie kombinacje to głupota .Trzeba kupić taki jaki ma być bez kombinowania .
  5. Tak pewno jest ale prawie 5kw na mocy minimalnej to albo bufor albo za duże spalanie Specjalnie wyjścia nie ma , gazu nie ma , do pompy nie jestem przekonany ( np. brak prądu a duże ups-y dużo kosztują )wszystko teraz drogo w warunkach zabudowy biopaliwa . Dzięki serdeczne za propozycje , jednak wręcz przeciwnie wywaliłem z projektu kominek i komin do niego ,Miałem kiedyś kominek jakoś nie mam ochoty na następny raz.
  6. Nie mam , to dom jeszcze w budowie ,wymyśliłem sobie PV tylko do podgrzewania wody w lecie , nie zamierzam iść z PV na całość. PC mam same grzejniki nie mam podłogówki (nie lubię i nie chciałem) . Załóżmy ze poszedł bym w PC jak by miało to wyglądać instalacyjnie(schemat) i cenowo ?
  7. Nic nie ma na internetach , albo żle wpisuje/szukam....
  8. Przed napisaniem czytałem małe co nieco o temacie , instalacji też kilka zrobiłem troszkę wiedzy ,,lizłem,, 😉Laguna ma dobre opinie natomiast najmniejszy to model dużo za dużo - 18kW ,a jakieś ingerencje w soft to chyba mija się z celem. Kalor - - pierwsze słyszę co to za produkcja , ktoś posiada eksploatuje ?
  9. Może i z pompą ciepła to dobry pomysł ? jak to się ma projektowo zamiana żródła ogrzewania ? trzeba robić projekt zastępczy? Sąsiad wymienił kopciucha na pompę , koszt pompy z montażem 40 tys. miesięcznie w zeszłej zimie za prąd płacił ok. 500 zł słabo to trochę ekonomicznie ale za to wygodnie. Te 20tys. na sam kocioł.
  10. Witam wszystkich. Kończę budowę domu i pomału przygotowuje się do zakupu i montażu kotła. Dom nie podpiwniczony z nie użytkowym poddaszem 110 m2 , pod posadzka styropian 15 cm, ściany 20 cm , strop 45 cm wełny 🙂 okna 8 szt , duże drzwi tarasowe 3-szyby z argonem profil 8-kom. Ogrzewanie tylko grzejniki 11 szt. wpięte do rozdzielacza. Chciałbym żeby kociol współpracował z zasobnikiem na c. w. u oraz z panelami PV do grzania wody w lecie (sensowne ?) dla 4 osobowej rodziny. Kwota jaką chciałbym na kociol przeznaczyć to najlepszy stosunek jakość/cena, najbardziej jednak chciałbym żeby był w zasadzie bezobsługowy trwały i nie awaryjny i dostępnym serwisem Kwota która moge przeznaczyć to do 20 tys. Doradzi ktoś przy wyborze?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.