Skocz do zawartości

DawidD

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia DawidD

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Póki co jedno pomieszczenie ogrzewane jest bez zarzutów. W prawdzie muszę rozkręcić RTL na maks (50), no ale to zrozumiałe, bo temp na piecu mam ustawioną na 48, a nie 55 - 60 jak to w trakcie zimy. Jak przejdę do testów drugiego pomieszczenia to dam wam znać. Bałem się, że to nie zadziała, a o dziwo działa. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak długie są te pętle, ale moim zdaniem są nieznacznie zbyt długie (mają więcej niż 80m na pewno). Pozdrawiam!
  2. Na dniach będę dalej sprawdzał. Póki co to jedno pomieszczenie bardzo fajnie się nagrzało, tak jak pisałem wyżej. Oczywiście to prawda, ale jak sam widzisz wyżej to co zostało u mnie zastosowane sprawdza się do 20m2. Tak jak pisałem, będę dalej testował. No bo poprawić tego nie ma jak, skoro posadzka już jest zalana. Mimo wszystko jestem dobrej myśli.
  3. Hydraulikiem, nie wiem czemu napisałem 'prawnikiem' - poprawiło mi to prawdopodobnie samo. Zostawiłem włączoną podłogówkę w jednym pomieszczeniu i ku mojemu zaskoczeniu podłoga nagrzała się w całości do 30stopni, więc.. chyba jednak nieznacznie to działa? - pierwsze pomieszczenie płytki -drugie pomieszczenie panele Jak wyżej napisałem instalacja trochę pochodziła i wygrzała się, w pomieszczeniu 26stopni wbiło, a podłoga 30 stałe. Więc.. chyba jednak działa, mimo iż na piecu zadana temperatura 48 (gdzie w etapie ogrzewania/grzania zadaje mu 55stopni - 60) Coś z tego może być. Jutro będę testował drugie pomieszczenie i zobaczę jak to poleci. Z tego co wiem to jeden zawór RTL kasetowy wystarcza na 20m2 (zgodnie z opisem w dokumentacji tegoż zaworu) "Pamiętać należy, że instalację ogrzewania podłogowego z zaworem RTL można zastosować jedynie w jednym, góra dwóch pomieszczeniach (do 20 m²)." Dzięki wam bardzo za pomoc, liczę na dalszy feedback.
  4. Czyli w tym przypadku co pozostało zrobić? No i jakim cudem do niepokonania skoro zawór RTL nie jest na środku owej pętli, tylko gdzieś przy końcu jak dobrze rozumiem? Więc na nim woda jest ciepła. Muszę skonsultować to z prawnikiem w takim razie.
  5. Nie mam zielonego pojęcia, ale jedno pomieszczenie ma 18m2, drugie dość podobne. Zbyt gęsto nie były 'rurki' układane. Pragnę dodać, że zawór RTL ma okolo 34 - 39 stopni *maks. Więc to ciepło musi iść jakoś przez podłogówkę z racji iż zawór jest tak jakby po jej środku. Na piecu temp 48stopni, piec jest poza domem. Ale to nie ma wpływu na sytuacje, bo grzejniki chodzą normalnie (na pełnej mocy jaką im zadam termostatem), no a podłogówka nagrzewa się do maks 26stopni *miejscami, nawet jeśli zadam jej na RTL maks czyli 45 - 50 c; Powiedz mi jaki to może mieć wpływ? Bo pętle z pewnością nie są zbyt długie (z racji wielkości pomieszczenia) ah, dodam, że sytuacja występuje nawet jak zamknę na rozdzielaczu dopływ do jednej z podłogówek i testuje jedynie jedną. Nie ma to różnicy, czy jedna, czy dwie.
  6. Hej, w nowo zamontowanym ogrzewaniu podłogowym (wcześniej tam były grzejniki) pojawił się problem, mianowicie: - powrót na rozdzielaczu (gdy zamknę wszystkie inne zawory, a zostawię tylko podłogówkę) jest bardzo zimny - podłogówka w jednym pomieszczeniu grzeje mocniej, a w drugim gorzej (oczywiście każda z podłóg to dwie odrębne linie, każdą sprawdzałem osobno). - dodatkowo podłoga grzeje nierównomiernie, w jednych miejscach czuć cokolwiek, a w drugim praktycznie nic. - nawet gdy zawór kasetowy ustawie na 50 to grzanie podłogówki jest bardzo znikome, a przy takim ustawieniu powinna ona być wręcz gorąca. - przy pierwszym odpaleniu podłogówki w pomieszczeniu gdzie lepiej ona grzeje piec szybko się wychłodził (co jest normalne), zaś przy tej gorzej działającej praktycznie wcale on tego nie odczuł. Dodatkowo dodam, że w obu pomieszczeniach były grzejniki i tam została zrobiona podłogówka, w każdym pomieszczeniu jest takie cudo: https://allegro.pl/oferta/kasetowy-zawor-rtl-ogrzewania-podlogowego-3-4-cala-7726269288?snapshot=MjAyMi0wOC0yM1QwODo1Mzo0OS4yMDNaO2J1eWVyOzM1YTVkYTk2MzcxZTZlM2JhOGVhZjJmMzg0ZTE5MTA2ZmJiMDQwODgzN2MxM2VmNTdlZjQwMjJhZDQyYzQ1MDE%3D Dodatkowo w jednym z pomieszczeń gdzie istniało ryzyko większego zapowietrzania się dodatkowo w ścianie został zamontowany odpowietrznik którym przy dopuszczaniu wody odpowietrzyło się instalacje. Przy rozdzielaczu występuje pompa wilo. Oczywiście zmieniłem w niej ustawienia na stały przepływ który jest wymagany przy ogrzewaniu podłogowym. Waszym zdaniem w czym może tkwić problem? Wcześniej owy problem nie występował i występuje on tylko w tych dwóch pomieszczeniach.
  7. Mam ten sam problem, prawdopodobnie silnik w podajniku do wymiany lub coś nie tak ze żmijką. Ale strzelam, że to pierwsze - moja sytuacja jest 1;1. Bez powodu podajnik nie podaje, a gdy dam go na ręczny i lewe obroty to rusza i potem działa bez zarzutu. Prawdopodobnie wymienię silnik.
  8. Mianowicie od pewnego czasu mam problem z podajnikiem wyposażonym w silnik: SEMKg63-4B2/T-IMB14 co jakiś czas podajnik po prostu staje w miejscu, po wymianie kondensatora (10uF) było dobrze przez parę dni, aż do dnia dzisiejszego gdzie problem powrócił. Podajnik ponownie postanowił się zatrzymać, dopiero po mojej ingerencji i przełączeniu na tryb ręczny (włączeniu lewych obrotów) podajnik ruszył. Nie mam pojęcia co tutaj jest problemem, jeden hydraulik sugerował mi, że silnik jest już do kitu (przepalone zwoje, etc), a drugi, że problemem może być żmijka która jest po prostu zużyta. Jednakże moim zdaniem dobrze pracujący silnik powinien zerwać śrubę (która jest fabryczna). Mieliście podobny problem? Dziękuje za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.