Skocz do zawartości

JM11

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JM11

  1. W kwestii producentów kotłów w mojej okolicy to właśnie Defro jest najbliżej, także pod tym względem ta marka by mi też pasowała. Co do bufora - na pewno powiem o tym hydraulikowi jak będzie montował u mnie kocioł. Odnośnie pompy ciepła - myślałem nad tym tematem. Niestety, na tą chwilę budynek mam nieocieplony, do tego nie posiadam ogrzewania podłogowego. Przydałoby się może zrobić coś też z oknami - wszystko to by się składało na zmniejszenie strat i wtedy faktycznie pompa super sprawa. U mnie w rodzinie mają w mniejszym domu i sobie bardzo chwalą. Wygoda itd. Ale tamten budynek ma wyeliminowane praktycznie wszystkie ewentualne straty ciepła. Wspomniał Pan jeszcze o kotle Lazar Smartfire 11 kW - widzę, że opinie na jego temat dobre. Jeżeli się nie mylę, to jeden ze znajomych ma taki kocioł. Ale obawiam się, że w tym przypadku moc byłaby za mała. Hydraulik mówił, żebym celował w coś o mocy 15 kW. Wezmę go pod uwagę. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Na tą chwilę skłaniam się ku modelu Defro Calori, ale trochę jest mało opinii w sieci na jego temat. To chyba stosunkowo "nowy" model i zapewne dlatego.
  2. A co forumowicze sądzicie o Defro Calori? I czym on się różni od Eko Slim?
  3. Dziękuję za odpowiedź. Patrzę teraz kotły Slimko - 12kW chyba byłby na styk jeżeli chodzi o moc, prawda? Ale z tego co widzę, 16kW ma takie same rozmiary także super sprawa. Ogólnie bardzo fajnie się "prezentuje" gabarytowo. Z kolei Lumo, model Bio Mini może też by się zmieścił. Jak Pan ocenia te kotły pod względem wykonania i trwałości?
  4. Dzień dobry, Panowie, stoję przed pilnym zakupem nowego kotła C.O. na pellet. Powierzchnia do ogrzania: około 120m, niestety budynek nie jest jeszcze docieplony. Poszukuję kotła, który będzie względnie "mały", oczywiście zdaję sobie sprawę, że kocioł, zasobnik itd. muszą swoje zajmować ale mówiąc wprost - mam bardzo małą kotłownię i z czymkolwiek większym żeby tu zamontować będzie problem. Wszystko w zasadzie na styk. Patrzyłem na kotły SAS, Defro, Lazar, SEKOM i Setlans. W przypadku SASa mogę mieć w zasadzie od ręki kocioł o mocy 17kW (rzekomo taka moc ma być wystarczająca). Defro i Lazar widzę, że to jest droższy temat. Na SEKOM dopiero można składać zamówienia. Czy mógłbym prosić o jakąś opinię, która z tych marek będzie "najbezpieczniejsza"? Widziałem też kotły "ładowane od góry" tj. sam kocioł i zasobnik były w jednym bloku - rozmiar całości w zasadzie o połowę mniejszy niż w przypadku rozwiązania tradycyjnego ale pytanie czy taki "wynalazek" będzie trwały i czy zda egzamin. Ogólnie, jeśli można, prosiłbym o opinię czym kierować się przy zakupie takiego kotła. Ewentualnie czy ktoś posiada kocioł z jednej z wymienionych marek (lub innych) i może go polecić? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.