Skocz do zawartości

realg

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    domek niecałe 200m2
  • Instalacja
    wyłącznie kaloryfery
  • Kocioł
    technix; sv200 15kW; argos pid plus

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    mazowieckie
  • Zainteresowania
    podróże, film, wotb

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia realg

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Starter dyskusji
  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Szczerze mówiąc myślałem, że zalecicie jakieś szlamowanie komina od wewnątrz lub wapnowania (wapno podobno neutralizuje kwas. A tu że nic nie robić tylko wysuszyć. Oczywiście gdyby ktoś jeszcze miał inne doświadczenia własne z wkładaniem wkładu kwasowego do komina, w którym przelazł kondensat to chętnie się zapoznam.
  2. Chcę wstawić wkład 1.4404 (316L) do komina i przejść na pellet. Komin z czerwonej cegły przesiąkł mi kondensatem po zmianie kotła na 5 klasę (ekogroszek). Oczywiście fachowiec mówi że zrobi to w 1 dzień. Tylko on przecież to wstawi w ten kondensat i nowy wkład będzie korodował! Pytanie jak przygotować wnętrze komina by wkład stalowy nie miał kontaktu z kondensatem, który wsiąkł w cegłę? Może macie doświadczenia w tej mierze? Do głowy przychodzi mi spłukanie wodą i zastosowanie neutralizatora, wysuszenie jakąś dmuchawą od dołu. Najlepiej latem. Ale to moja czysta teoria. Wiadomo rozebranie tej części komina i wymurowanie z nowego materiału to najlepsze wyjście, ale realia są takie że trzeba rozwalić 4 pomieszczenia z płytkami, kamieniem na ścianach tak więc nie bardzo. Prośba o pomoc.
  3. Wydaje mi się, że to pracują elementy metalowe i żeliwne na skutek zmiany temperatury .
  4. Dziękuję za ten kamyk do mojego ogródka. Będę miał to na uwadze. Poza tym dodam, że dalsze godziny lektury forum dla APP, co ciekawe, zamiast wyjaśnić moją wątpliwość, wprowadziły dodatkowe wątpliwości. Mianowicie dowiedziałem się, że nawet dobór dmuchawy, dla której był pisany soft (DM80) nie gwarantuje poprawnej współpracy, albowiem są do niej montowane różne silniki: Ziehl-Abegg, EBM, EMC, mające różne charakterystyki. Cóź, najwyraźniej i tu się sprawdza zasada: im dalej w las tym więcej grzybów. Mając to na uwadze powinienem doprecyzować moje pierwotne zapytanie: Czy powinienem zmienić moją dmuchawę RMS 120 AL/40W z silnikiem Ziehl-Abegg, by mieć optymalne sterowanie SV200 15kW poprzez APP. Jeśli tak, to na jaką i z jakim silnikiem?
  5. W pierwszej kolejności dziękuję za odpowiedź od forumowicza z ekstremalnym doświadczeniem i przebogatą wiedzą. Podziwiam i szanuję. W instrukcji brak jest odpowiedzi na moje pytanie "Czy dmuchawa RMS 120 AL/40W będzie optymalnie sterowana przez Argos PID Plus (palnik SV200 15kW)?". Dziękuję za nakierowanie na to forum. Wielkie zasoby. Po dwóch godzinach lektury, odpowiedzi wprost na moje pytanie nie znalazłem. Najbliższe odpowiedzi co nalazłem to Twoją wypowiedź z września b.r.: "Polfans dosyla teraz RMSki na nieszczęsnym EBMie.... [...] . EBM 83W od dołu wstaje tak jak silnik EMC 40W a z kolei góra bliżej wentyla 75W EMC... Krótko mówiąc lipa" Ale to dotyczy dmuchawy "80W". Jedyne co mogę wywnioskować to to, że charakterystyka silników EBM montowanych obecnie w RMS 120 nie jest kompatybilna z softem APP. Nie wiem czy to prawidłowe wnioskowanie, zwłaszcza w odniesieniu do mojego RMS 120 40W. Ja chciałem tylko się dowiedzieć, czy powinienem zmienić dmuchawę na DM80, by mieć optymalne sterowanie SV200 15kW poprzez APP.
  6. Cześć jestem niby tu nowy, ale od prawie dwóch miesięcy intensywnie studiuję forum. Mimo tego nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: Czy dmuchawa RMS 120 AL/40W będzie optymalnie sterowana przez Argos PID Plus (palnik SV200 15kW)? Owszem dowiedziałem się o zależnościach właściwego doboru dmuchaw, przy określonych wielkościach palnika SV200, ale wszystko jest tu na forum podane odnośnie SKZP02. Wiem też z forum, że generalnie 40 watowa dmuchawa spokojnie wystarczy do obsługi sv200 15kW. Ogólnie mało jest informacji o konfiguracjach z Argos PID Plus, a taki właśnie mam sterownik, bo zapalarki, czy pogodówki nie potrzebuję. A wyczytałem, że APP lepiej steruje dmuchawami (grupowe) i ma soft dedykowany do SV200). Wyczytałem też, że APP idealnie jest spasowana z charakterystyką DM80. No, ale ja mam RMS 120 40W, więc powinienem wymienić na DM80 by mieć idealne sterowanie? Jeśli tak to jakiej różnicy/korzyści się można spodziewać?
  7. realg

    Cześć Wam!

    Cześć Wam! Jestem niby nowy na forum, ale intensywnie czytuję od prawie dwóch miesięcy 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.