Skocz do zawartości

ACHA

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia ACHA

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Miesiąc później
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i dlatego moze zaczne od poczatku. Posiadam dom nie ocieplony z pelnej cegly(szer. zewn. sciany -40cm) o powierzchni 100-120m, kociol kostrzewy 12KW i prosta intalacje jak na zdjeciu z dwoma pompami grunfos(40 i 60) i zaworem na porocie ATV-45 stopni, sterownik mam taki:Problemem dla mnie przy tym rozwiazaniu w mojej instalacji jest to ze jak temperatura jaka mam zadana na mieszaczu w sterowniku np : 52-stopnie(a czujnik od temp. mieszacza umieszczony jest na rurze zasilania krotkiego obiegu) to gdy ta temperatura zostanie na mieszaczu osiagnieta to wylacza sie pompa a piec dochodzi do zadanej bo chodzi na automacie i sie wylacza dobijajac temperature w czasie wydmuchu na kotle do prawie 80-stopni, cala ta wysoka temperatura z kotla krazy w krotkim obiegu i czesciowo wydostaje sie na najblizsze 2-grzejniki. Najwieksza wada takiego rozwiazania jest to ze grzejniki przy wylaczonej pompie kotlowej szybko stygna . W mojej instalacji zeby jej zabardzo nie zmieniac znalazlem na necie taka animacje jak na zdjeciu i schemat z dodatkowym bajpasem(ktory by spelnial role mini sprzegla) i dodatkowa pompa na powrocie i tak sobie mysle czy ta 2-pompa pracujac non-stop po wylaczeniu sie pompy kotlowej nie wyciagala by tej goracej temperatury(nie mylic wody) z krotkiego obiegu na obieg grzejnikowy przez co grzejniki by byly caly czas cieple i mozna by bylo zmniejszyc temperature zadana na mieszacu o dobre kilka stopni bo pomieszczenia by sie nie wyziebialy(podobna praca wystepuje w rozwiazaniu z zaworem 4-drogowym tylko ze obiegi wodne sie mieszaja) a takze przez to byly by praktycznie podwojne oszczednosci na pellecie . Co sadzicie o tym rozwiazaniu?
  2. Kotlospaw swietny schemat ale ja nie mam podlogowki tylko sama instalacje grzejnikowa+ bojler , poza tym zeby ustawic nizsza temperature na instalacje musi byc jakis zawor mieszajacy najlepszy z silownikiem. W tym schemacie jest zawor 3-D ARV z silownikiem ale tylko na podloge. Widzialem schemat tylko na grzejniki ktory wrzucam tutaj ale tez bez zaworu mieszajacego i dlatego szukam tutaj na forum porady jaki mieszacz na cala instalacje by mozna bylo dolozyc zeby to wszystko zagralo.
  3. eliks i sambor a czy w tym schemacie zamiast sprzegla hydraulicznego jak by zastosowac taki bypas z pompa na powrocie na dlugim obiegu to dalo by sie jakosc umiejscowic w tym wariancie(tez na powrocie) zawor ARF 384 z silownikiem lub jakis inny zawor mieszajacy zeby to w miare dobrze zadzialalo.? Mam instalacje z samym zaworem ATV-45 i to co na kotle idzie na instalacje bo nie mam zadnego zaworu mieszajacego ktory podawal by nizsza temperature na instalacje i chcialbym tym sposobem zabardzo nie ingerowac w przerobke obecnej instalacji , dolozyl bym tylko 3-pompe ,bypas i jakis zawor mieszajacy , czy moglo by to w takim ukladzie zadzialac.
  4. Witam. Czy moglby ktos wrzucic prawidlowy schemat graficzny do ukladu otwartego instalacji z zaworem ATV + sprzeglo i trzema pompami(C.W.U, C.O, Kotlowa), dodam ze ten schemat chce wykorzystac co instalacji z samymi grzejnikami + C.W.U.
  5. A przy tej histerezie ile masz odpalen kotla na dobe i jaki czas po odpaleniu kociol pracuje a ile jest na postoju
  6. A start pomp u Ciebie po rozpaleniu kotla jest przy jakiej temperaturze(chodzi mi o start pompy kotlowej i C.O) i czy po wygaszeniu kotla (jak jest na postoju) to caly czas u Ciebie nadal pracuja obie pompy: kotlowa i C.O.? I jeszcze chcialem zapytac bo Twoj kociol pracuje na automacie czyli po odpaleniu praca przez ok. 5-minut na modulacji od najnizszej mocy a potem juz na pelnej mocy 10KW przez caly czas czyli ponad 90% calego cyklu czasu pracy kotla.
  7. Dzieki, teraz juz pomalu zaczynam ogarniac zasade dzialania tego zaworu ale czy 1.bieg dla pompy c.o. to nie jest troche zamalo(czy ostatnie grzejniki na instalacji sa dobrze dogrzane?)
  8. Trener40 a czy moglbys wkleic schemat swojej instalacji z zaworem -4drogowym(czy jest silownik czy ustawienie na recznym a jak na recznym to jakie otwarcie zaworu?)1. na jakim biegu pracuje pompa kotlowa(powrot) 2. na jakim biegu pompa c. o. 3. na jakim biegu C.W.U. 4. Czy wszystkie trzy pompy to 40 czy moze pompa c.o. to pompa 60(wysokosc podnoszenia do 6m). 5. jaka masz ustawiona temperature na kotle a jaka na mieszaczu,jaka histereza kotla. Pytam o te parametry bo praktycznie nigdzie nie ma tego precyzyjnie opisanego na forach a chcialbym poznac doglebnie zasade dzialania zaworu 4-drogowego i dlaczego zastosowanie tego zaworu w instalacji daje takie oszczednosci w ilosci spalanego pelletu.
  9. U mnie przy odpaleniu serwisant zaoferowal wszystkie czujniki temperatury gratis, kociol bio luxury b 12kw
  10. Ja zaplacilem za odpalenie 350zl i roczny przeglad tez chyba tyle kosztuje o ile sie nie myle. Jesli chodzi o centrale w Gizycku to porady co do ustawienia kotla u serwisantow przez telefon sa rozne (zalezy na jakiego sie trafi , jak na kretyna to katastrofa a jak na kompetetnego to jest gitara) i jeszcze na marginsie napisze ze gdy instalator instalowal kociol i przeoczyl szpilki na ktorych przykreca sie palnik to po moim telefonie do Gizycka(dzial handlowy) jak powiedzialem ze mi ich brakuje to na drugi dzien juz kurier przywiozl za darmo caly komplet i w ramach rekompensaty dolozyli dwie obejmy na weza, wiec nie jest tak zle co niektorzy pisza.
  11. Mam pytanie do Ekspertow z tego Forum co by mozna jeszcze bylo mozna zmienic w ustawieniach tego kotla(Kostrzewa bio luxury B 12KW) na tej instalacji zeby ograniczyc nadmierne spalanie pelletu? Czy moze juz jedynym ostatecznym rozwiazaniem ktory rozwiaze problem nadmiernego spalania bedzie dolozenie zaworu 4-drogowego z silownikiem + 3-pompa do tej instalacji jak na zdjeciu.
  12. Instalacje mam rzeczywiscie zle wykonana bo najprostsza, zawor atv-45 stopni nakrotkim obiegu+11 grzenikow zeliwnych(duza pojemnosc wodna) instalacja tak wyglada jak na zdjeciu. Kociol mam od 3-miesiecy i nie opanowalem wszystkiego co jest w sterowniku, teraz pracuje kociol w automacie(fuggy logic) temp. na kotle 62 a na mieszaczu ktorego czujnik jest zalozony na rurze zasilania krotkiego obiegu temp. 58st.(przy tej temp. pompka sie wylacza i piec szypko dochodzi do zadanej temp. i sie wylacza) Chcialem Cie jeszcze zapytac czy wydajnosc podajnika ktora jest ustawiona 6.3 kg/h ma tu jeszcze jakies znaczenie zoby ograniczyc nadmierne spalanie?
  13. Czyli jak dostanie mniej paliwa to na wyswietlaczu sterownika powinna zmienic sie tez moc kotla w KW. Jeszcze jedno pytanie bo juz kombinowalem z kalorycznoscia i po wpisaniu najwyzszej kalorycznosci dostepnej w sterowniku 6.0 dalej na wyswietlaczu byla widoczna przez caly czas pracy maksymalna moc 11.7KW tylko spalanie pelletu na godzine zmniejszylo sie na wyswietlaczu z 2.4kg/h na 2.2kg/h i w zwiazku z tym czy juz tylko moge dalej zmniejszac ilosc podawanego pelletu na godzine aby ograniczyc ogromne spalanie w opcji: korekta paliwa ktora nie jest objeta kodem serwisowym do momentu az na wyswietlaczu maksymalna moc 11.7kw zacznie sie obnizac i w ten sposob wlasnie dobrac optymalna dawke pelletu dla tej maksymalnej mocy 11.7kw ograniczajac w ten sposob rzeczywiste nadmierne spalanie
  14. Ja mam palnik platinum bio VG w kotle kostrzewy i mam pytanie, jak zrobic zeby bez testu wagowego dobrac otymalna dawke pelletu w kg/h zeby byla utrzymana maksymalna moc kotla 11.7kw i mam powiazane z tym pytanie czy jezeli obnize maksymalnie dawke peletu na godzine w opcji kalorycznosc paliwa lub korekta paliwa to na wyswietlaczu powinna tez sie zmienic moc kotla z maksymalnej mocy 11.7kw na nizsza czy tez moc na wyswietlaczu bedzie maksymalna 11.7kw a rzeczywistosci kociol bedzie pracowal z mniejsza moca , mam ustawione w sterowniku na palnik EEI i maksymalna moc pokazuje mi 11,7KW i po tescie wagowym przy kalorycznosci 5.6 pokazuje mi zuzycie peletu na godzine 2.3kg/h a w rzeczywistosci po 6 godzinnej pracy pracy kotla na mocy 11.7kw zuzycie wynosi ok . 18kg. Chcialem jeszcze zapytac czy podwyzszenie i obnizenie kalorycznosci paliwa i wybor korekty paliwa to jest to praktycznie samo?
  15. A jakie masz parametry nadmuchu?, trzeba zwiekszyc nadmuch w ustawieniach serwisowych(1948,1978)i zwiekszyc zadana temp. na kotle oraz ewent. korekte tlenu oraz usunac metalowa klapka z rusztu jak jest pellet klasy A2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.