Skocz do zawartości

Lukasz1633

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Lukasz1633

  1. Witam nie wiem czy mogę i czy ktos po takim czasie mi odpowie ale problem mam podobny:
    Posiadam kocioł jednofunkcyjny Bosch GC2300iw 15KW ze sterownikiem bezprzewodowym salus i mam następujący problem z grzaniem zasobnika.
    Zasobnik to Galmet mini tower 120l. Podczas grzania cwu temperatura kotła na zasilaniu wężownicy dochodzi do 80 stopni C. i niestety podobno nie ma możliwości na kotle jej ograniczyć. Problem z jakim się borykam to bardzo wysoka temperatura zasobnika, woda przekracza 60 stopni, pomimo ustawienia temp. wody na 36 stopni. Wszystkie czujniki są sprawne sprawdzałem w funkcjach serwisowych. Instalator który montował mi kocioł powiedział że tak ma być i jest wszystko ok, mówi że woda ciepła idzie do góry i dlatego jest taka różnica między czujnikiem na dole w zasobniku a termometrem u góry zasobnika. Oczywiście z tym się zgodzę, tylko jakby obniżyć temp. zasilania wężownicy na np. 65 stopni, problem powinien zniknąć wiadomo czas grzania się pewnie wydłuży, ale mi to nie przeszkadza . Czytałem gdzieś że kocioł powinien grzać o 20 stopni większą temperaturą niż jest zadana, proszę o informację czemu tak u mnie nie jest i jak to jest u Was? może ten kocioł jest niesprawny? w funkcji serwisowej 1 A-6 podczas grzania zasobnika jest temp. zadana 80 stopni. Zastanawiałem się czy nie wymienić na oryginalny sterownik CW 400 w instrukcji wyczytałem że tam jest opcja zmiany temperatury na wężownicy ale instalator twierdzi że kocioł na nią nie zareaguje bo to są fabryczne ustawienia których nie da się zmienić. A mam małe dzieci i już syn się poparzył dlatego koniecznie muszę obniżyć tą temperaturę. Dodatkowo dochodzi aspekt finansowy, a grzanie do wysokich temperatur kotłów kondensacyjnych jest nieekonomiczne dodatkowo nie mam takiej potrzeby. Na dobę zużycie gazu na samo cwu i kuchenki gazowej to od ok 1,1- 1,5 m3 gazu nie wiem czy to dużo czy normalnie, ale obniżając temp. na wężownicy pewnie zużycie byłoby znacznie mniejsze.
    Bardzo proszę o pomoc i jakieś wskazówki co można zrobić w powyższej sytuacji, z Waszych wypowiedzi wynika że jednak da się obniżyć temperaturę wężownicy, tylko pytanie czy na moim kotle da sie to jakoś zrobić.
  2. -Ciśnienie w instalacji mam ustawione na reduktorze na ok 4,5 bara przy zamkniętych kranach, jak odkęce kran to spada do 3 barów, jak kolejny to do 1,5, a jak odkręcę wszystkie 4 krany to jest 0,5 bara.

    - Ciśnienie w naczyniu przeponowym jest 4,3 bara- jest nowe i sprawdzone.

    - naczynie przeponowe jest 12 litrowe i ma jeszcze mały zapas, zasobnik mam 120 litrowy w rurkach nie bedzie więcej niż 10 litrów ( może nawet będzie ok 5 litrów).

    - Zawór bezpieczeństwa jest 6 barowy i jest nowy.

    Wychodzi na to że to chyba coś z reduktorem?

    Czyli podsumowując wykonawca mi zawalił instalacje dając ten zbiornik przeponowy na końcu w "odnodze". Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia? nie będą się namnażały w nim bakterie legionella?

  3. Witam,
    Mam następujący problem, przeszedłem z ogrzewania paliwem stałym na gazowe. Wykonawca przerobił mi całą instalacje CO i CWU. Problem jaki mi występował w starej instalacji z bojlerem elektrycznym to ciągłe kapanie z zaworu bezpieczeństwa oczywiście brak naczynia przeponowego więc to normalne. W nowej instalacji problem wygląda podobnie z tym że już mam zamontowane naczynie przeponowe które jest wpięte na trójniku przy samym wejściu do zasobnika cwu. W instalacji mam wpięty reduktor ciśnienie to ok 4-4,5 bara, jednak jeśli woda w bojlerze się podgrzewa ciśnienie idzie na 5,8 bara i powoli zawór bezpieczeństwa zaczyna przepuszczać. Naczynie przeponowe podobno dobite na 4,3 bara ( tak twierdzi wykonawca). Wykonawca mówi że coś jest z reduktorem, a wydaje mi sie że coś jest nie tak z naczyniem przeponowym, być może jest źle wpięte (dorzucam zdjęcia). Jakby było coś z reduktorem to przecież na zimnej wodzie by było wysokie ciśnienie. Dodatkowo druga sprawa jest taka że naczynie przeponowe to Reflex Refix DE 12l, a podobno jest to naczynie nie przepływowe które nie powinno być stosowane w instalacja cwu. Proszę o informacje co mam zrobić w takim przypadku? Wykonawca twierdzi że jest wszystko ok i tak ma być.

    20210917_071651.jpg

    20210917_071724.jpg

    20210917_071913.jpg

    20210917_071932.jpg

    20210917_071944.jpg

    20210917_072056.jpg

    20210917_072401.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.