Skocz do zawartości

buderus35kw

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez buderus35kw

  1. Filtr na powrocie wyczyściłem, więcej w tym momencie niema. Jest jeszcze separator na powrocie otwarłem zwór przepuściłem z 10 litów wody, a nawet go zdemontowałem i przepłukałem. Jedyne co mnie zastanawia to gdzieś zniknął magnes/logo z separatora, którym się bodajże miało poruszać podczas czyszczenia, ale to chyba wpływu niema.

    Nic to nie dało. Nadal przy 50 stopniach na rurze 42. Zmniejszyłem nawet pompę z 100% na 50%, a nawet na 10% i tez nic to nie dało.

    Dzwoniłem do serwisanta to przyjedzie na przegląd za 3 miesiące i kazał mi wymienić termometr i powiedział, że to trzeba pirometrem zmierzyć, to mu powiedziałem, że mam 2 termometry i pirometr i pokazują mniej niż na kotle i nie umiał odpowiedzieć na pytanie czy tak ma być.

    Czy nikt z forumowiczów niema zwykłego termometra na zasilaniu, żeby odpowiedzieć czy występuje jakaś różnica miedzy kotłem a zasilanie 1-2 metry od kotła?

    Może powinienem zgłosić usterke gwarancyjną? Serwisant powiedział, że jak niema błedu na kotle to niema usterki.

  2. Dziś na kotle 41 stopni, a na termometrze na zasilaniu 35 stopni, wczoraj przy 50 było 42.

    Czy wy też tak macie?

    Pompa w kotle gundfos 20-70 idzie na 100% procent, ale nawet obniżenie mocy nie pomogło.

    Zawór 3d w kotle ustawiony na ogrzewanie, cwu wyłączone.

    Jak miałem sprzęgło to przy 41 na kotle czujnik sprzęgła także pokazywał 35 stopni i dlatego wywaliłem sprzegło.

    Poza tym w poprzednim roku nie miałem czujnika sprzęgła i kocioł był ustawiana na temperaturę maksymalną w okolicach 40 stopni i dogrzewał mi wybrane pomieszczenia do 22 stopni, a wczoraj przy 50 miałem problem osiągnąć 21.

     

  3. Termometr ferro kupiony w obi wkręcony w trójnik na rurze zasilającej. Mam dwie sztuki gdyby jeden był uszkodzony.

    Poza tym założyłem też opaskowy, który pokazuję 2stopnie mniej. Pirometr na rurze też pokazuje ok 40 stopni.

    Dane termometru. 

    Ferro Termomanometr axialny 63mm 1/2'' TM63A
    Cechy:
    - obudowa: ABS o wysokiej odporności
    - pokrywa: tworzywo odporne na zarysowanie
    - tarcza: aluminium lakierowane proszkowo
    - mechanizm: manometr oparty na sprężynie bourdona
    - termometr: oparty na spirali bimetalicznej
    - przyłącze: mosiężne 1/2'' tylne
    - zakres temperatur: 0-120 stopni C
    - zakres ciśnienia: 0-6bar
    - średnica tarczy: 63mm

  4. Mam kocioł  Buderus Gb172I-35H.

    Czy to normalne, że na kotle mam np. temperaturę 50 stopni, a na rurce na zasilaniu gdzieś metr od kotła 40 stopni?

    W zeszłym roku nie miałem czujnika sprzęgła i termometru na zasilaniu.

    W tym roku kupiłem czujnik sprzęgła i termometr na zasilanie za sprzęgłem.

    Zaobserwowałem  taką sytuację, że kocioł pokazywał 41 stopni, czujnik sprzęgła 35 stopni, termometr na zasilaniu za sprzęgłem 32 stopnie i im wyższa temperatura na kotle tym bardziej się to rozjeżdżało. Np przy 50 stopniach miałem na rurce zasilania jakieś 37 stopni. Pompa za sprzęgłem 75-32 nic się nie zmieniało po zmianię biegów 1,2,3 jedynie na 1 biegu nie wszystkie grzejniki grzały. Pompa w kotle na 100%, po obniżeniu mocy np na 40% spadała temperatura kotła do 38, sprzęgło nadal 35, ale zasilanie spadało do 30.

    Zdemontowałem sprzęgło i teraz mam taką sytuację kocioł 50 stopni, termometr na zasilaniu 38 stopni. Gdyby było 48 to ok, ale skąd strata 12 stopni.

    Poza tym ma w jeden z pionów wpięta podłogówke 3 pętle po 15m2 i jak włącze pompe podłogówki to nie grzeje część grzejników w tym pionie. Więc albo muszę podłączyć podłogówkę w okolice kotła, albo zamontować sprzęgło z powrotem, bo pompka z kotła nie daje teraz rady, bo raczej podłączenie szeregowo pompy 75-32 bez sprzegła nie jest dobrym pomysłem tym bardziej, że dalej na instalacji ma kolejna pompe podłogówki wpiętą w pion.

    Zastanawiam się czy nie lepiej kupić sprzegła z kierownicą przepływu być może temperatura zasilania byłaby wyższa.

     

     

     

  5. Zakupiłem sobie rc310 i niestety sterownik nie działa tak jakby sobie życzył i spalanie mi wzrosło za 15m3 do 23m3 na dobę, a liczyłem, że spadnie.

    Najpierw ustawiłem sobie regulacje wg temperatury pomieszczenia i ustawiłem 22 w dzień i 15 w nocy od 22 do 5. Około godziny 24 temperatura pomieszczenia była 23 stopnie, a piec nie dość, że się nie wyłączył to jeszcze grzał na 38% mocy.

    Zmieniłem 15 stopni na całkowite wyłaczenie i nie podziałało. Grzał do takiej temperatury jaką miał zadaną na piecu, a nawet więcej bo korygował to o wskazania czujnika sprzegła.

    W nocy zmieniłem to na grzanie wg krzywej z korektą o pomieszczenie i ustawiłem, że krzywa przy -20 ma grzać do 40 stopni na sprzegle i dodatkowo przy 15 stopniach ma przejśc w tryb letni. Powyłączałem ochrone przed zamarazniem itp.

    Dziś o 11 sprawdzam co się dzieje, a na dworze 15 stopni, a kocioł pali na 35% mocy z 35kw.

    Czytałem instrukcje ze sterownika i z pieca, przerobiłem wszystkie funkcje i nie wiem czemu kocioł ciągle grzeje do temperatury zadanej która jest taka jaką ustawie w sterowniku na maksymalną.

    Bez sterownika miałem ustawiony kocioł na 40 stopni i ograniczyłem moc do 6kw i kocioł rozgrzewał wode do ok. 34-37 stopni, ale w kotle bo na sprzegle wtedy było mniej nie wiem o ile bo nie miałem czujnika. Chodził 24h/dobę i temperatura w pomieszczeniach miałem 22-23 stopnie przy obecnych pogodach i było ok przy spalania 15m3/dobę.

    Kupując rc310 miałem nadzieję, ze przynajmniej pozwoli mi zaoszczędzić pare m3 wyłączając kocioł w nocy i w dzień przy temperaturach +12, a może nawet dzięki pogodówce i modulacji mocy pozwoli także zaoszczedzić wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na ciepło względem pracy ciągłej na 6kw.

    Niestety narazie działa to tak chaotycznie, że prędzej spali 40m3 zamiast pozwoli zaoszczędzić.

    Czy ten sterownik niema takiej funkcji, żeby poprostu wyłączył kocioł o godzienie 22, a właczył o 5 rano i grzał do ustawionej mocy lub temperatury zadanej? Przecież salus za 200zł takie coś potrafi.

    Mam jeden obieg grzewczy, a z cwu nie korzystam choć jest podłączony bojler ale ręcznie jest wyłączone grzanie, może gdzieś jest jakaś funkcja na kotle która blokuje sterownik, bo przecież to nie jest normalne, ze przy krzywej -20 na 40 stopni kocioł przy 15 stopniach na dworze grzeje na 35% mocy.

     

     

     

  6. Witam

    Od lutego posiadam Buderus Gb172I-35H 35kw.

    Powierzchnia ogrzewana 460m2 z czego 42m2 podłogówka z zaworem mieszającym i pompą wpięta w jeden z pionów co, a reszta grzejniki w większości żeliwne po nawet 30 żeber na pomieszczenie, ale są też aluminiowe i blaszane ale niewiele. W sumie w obiegu może być od 1m3 do 1,5m3 wody, a najwyższy grzejnik gdzieś 8-9m powyżej kotła.

    W związku z tym, że pompa z kotła nie dawała rady zasilić wszystkich grzejników to dołożono sprzegło, a za nim podłączono starą pompę ze sterowaniem ręcznym 3 biegi która jest podłączana bezpośrednio do gniazdka 230v.

    Kocioł jak narazie ma tylko sterownik wbudowany i ręcznie musiałem ustawiać temperature. Generalnie ustawiałem miedzy 35-40stopni w zależności od temperatury na zewnatrz i miałem na wyższych piętrach ok 23 stopnie i było ok, jedynie w salonie na parterze miałem ok 20 i było za zimno, ale wydaje mi się że jak dołoże tam jeden grzejnik to będzie ok i wyjdzie taniej niż zakładanie zaworów termostatycznych na górze bo takowych niema wcale.

    Problem polega na tym, że kocioł chodzi 24h/dobę i spala ok 16m3/ dobę przy 35stopniach i aż 24-26m2 przy 40stopniach, a zauważyłem że jak go wyłączałem na noc to rano temperatura spadła maksymalnie o 1 stopień więc doszedłem do wniosku, że trzeba mu dokupić jakiś sterownik tylko nie wiem jaki.

    Znajomy miał podobną sytuacje podłogówka + żeliwo tylko powierzchnia dużo mniejsza, a od instalatora dostał sterownik salus i go wyrzucił bo spalał na nim więcej i na dodatek ciągle mu się podłoga wychładzała i trzeba było długo czekać, aż znowu się nagrzeje tylko, że wyczytałem że to sterownik typu on/off bez modulacji.

    Pytanie czy oryginalne sterowniki od Buderusa pomogą zmniejszyć spalanie i które? Bo niechce sytuacji, żeby według pogodówki grzał do 50 stopni bo spalanie może mnie zrujnować.

    Drugie pytanie czy należy dokupić czujnik do sprzegła i podłaczyć go do kotła, a takze czy pompa powinna być wpięta do kotła lub wymieniona na elektroniczną no i czy konieczny jest moduł do sprzegła bodajże mm100?

     

     

     

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.