Skocz do zawartości

Deco10

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Deco10

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak, wiem o tym dlatego chcę to zrobić jeszcze w tym roku i połączyć to z dotacją na fotowoltanikę bo też można się o to ubiegać jeśli jest wymieniany stare źródło ciepła. Pytanie mam takie czy warto w wypadku marki Defro dopłacać trochę do marki bo są inni producenci, których podobne piece są tańsze o ok. 2-3 tys.? Głównie chodzi mi o trwałość/żywotność tych pieców.
  2. Bufor instalowałbym tylko w wypadku zasypowca V klasy, który ciągle chodzi mi po głowie ale konieczność dość dużej przebudowy piwnicy pod bufor i brak dopłaty do tego typu pieców raczej mnie skłania do pieca z podajnikiem.
  3. https://cieplo.app/wynik/hfx0 To już wcześniej zrobiłem i zastanawiam się właśnie czy powinienem się kierować tą niezbędną mocą grzewczą 19,6 kW, podczas gdy przeciętna moc grzewcza to tylko 7,8kW. Czy nie lepiej spotkać się z tymi dwoma wartościami gdzieś pośrodku i wybrać piec 15kW?
  4. Dzień dobry, Myślę nad zmianą starego, 20 letniego pieca zasypowego na nowy piec z podajnikiem Defro Komfort Eko Lux. Pierwsza rzecz czy w ogóle ten wybór pieca jest dobry? Jeśli ktoś z użytkowników takiego pieca to czyta to będę wdzięczny za opinie. Druga rzecz, zastanawiam sie nad mocą pieca, jaki powinienem wybrać. Stary piec to kopciuch o mocy 26 kW. Wydaje mi się, że był przewymiarowany w momencie zakupu. Budynek wybudowany na przełomie lat 50/60. Powierzchnia ogrzewana to ok. 180m2 (parter+1 pietro+klatka schodowa). Brak izolacji, ściany grube na ok. 45cm. Okna plastikowe, podwójne. Strop między poddaszem a piętrem nieużytkowym ocieplony styropianem grafitowym grubość ok. 25cm. Instalacja C.O. to grube rury, część kaloryferów nowych, część starych + dwie podłogówki. Bojler na cwu 300 litrów. Zazwyczaj chcę mieć w zimie temperaturę ok 21-22 C. Nie lubię jak jest za gorąco w domu. I teraz wg specyfikacji na stronie producenta: To jest liczone dla zapotrzebowania na ciepło 70W/m2, w moim starym domu trzeba liczyć, że jest co najmniej 100W/m2 lub więcej. Z drugiej strony to jest liczone dla temperatury na zewnątrz -20C. Takich okresów w zimie mimo, że mieszkam w górach jest może 3-4 tygodnie, może nawet mniej. Moc kotła 25 kW jest wg mnie za duża i odpada, zastanawiam się co dla mnie byłoby lepsze, piec o mocy 15kW czy 20kW? Jak myślicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.