Skocz do zawartości

Psubrat

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Psubrat

  1. Dziękuję. Wzorując się na tamtym schemacie zmodyfikowałem swój (choć stał się znacznie mniej czytelny).
  2. Czy taki schemat byłby prawidłowy? 3D zamiast 4D, i w taki sposób poprowadzone rury? Czy pompy są w dobrych miejscach w tym układzie? Bo np. w cyrkulacji wody są na powrocie, a w instalacji CO na wyjściu.
  3. 1. Czemu służy zawór trójdrożny, czy on właśnie nie miał służyć temu celowi? Czy jest zamontowany w złym miejscu? Wgrałem nową wersję schematu, zmieniłem kolor rury przy tym zaworze, bo chyba tak powinno to wyglądać. 2. Czemu służy lewy zbiornik wyrównawczy? 3. To co już zauważyłem, że nie działa w tym układzie, to automatyczne wyrównywanie ciśnienia, aby np. zawierało się pomiędzy 1 a 1.5. Gdy spada <1, to trzeba ręcznie dopuszczać wodę do układu, zaworem zaznaczonym na schemacie na prawo od prawego zbiornika wyrównawczego. Czy tego nie można zautomatyzować w prosty sposób, czy też tak zazwyczaj wyglądają takie instalacje? Zmniejszanie się ciśnienia jest chyba sporym zagrożeniem dla całej instalacji. 4. Czy tylko brak ochrony powrotu jest problemem?
  4. Witajcie, kupiłem poniemiecki dom, w którym poprzedni właściciele zrobili instalację CO i obieg ciepłej wody. 5 lat temu zainstalowali piec SAS Slim 29kW na pellet. W związku z programem Czyste Powietrze będziemy musieli wymienić ten piec na (chyba) niewiele lepszy. Przy okazji zmniejszając jego moc, bo w sporymi nakładami na ocieplanie domu potrzebna też będzie mniejsza moc. Może 20-24 kW. Dom ma ok. 300 m2, ale ogrzewane zimą jest właściwie 200 m2. Przy okazji wymiany pieca chcę się upewnić, że istniejąca instalacja jest zrobiona sensownie, czy nie trzeba czegoś przerobić. Nie znam się na tym zupełnie, amatorsko zrobiłem tylko schemat swojej instalacji. Prośba o pomoc w ocenie tej instalacji ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.