Skocz do zawartości

KML93

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez KML93

  1. Witam serdecznie!

    Panowie ten sam temat, powiem szczerze że brak mi czasu na przestudiowanie tych całych 70str bieżącego tematu dlatego piszę ten post.

    Ten sam temat, dotacja wymiana zasypowego na eko groszek. Wyprzedzam pytania odnośnie gazu. Dom stary powstał ok 1970. Jedno piętrowy, brak ocieplenia dlatego z gazem trochę ciężej niż w bardziej nowoczesnych budynkach które są ocieplane z podłogówkami etc. 

    Wyszło mi że dom potrzebuje ok 29kw. Interesuje się piecem z tematu, ogniwo eko plus. Widziałem o największej mocy 26kw. Czy będzie ta różnica odczuwalna? Dodam ze przy minusowej temp ok -20 stopni w domu jest zazwyczaj ok 25 stopni. Troje ludzi korzystają intensywnie z cwu.

    Jakie macie zdanie na temat tego kotła? Na co zwrócić uwagę? Jaki palnik? Potencjalny wykonawca projektu ma w ofercie jeszcze Stalmark. 

    Widziałem że temat powstał kilka lat temu gdy te kotły wchodziły na rynek. Może ktoś coś doradzić?

    Z góry dziękuje i pozdrawiam

  2. Odnośnie przeróbek  PEX na jakich systemach pracujecie? Ostatnio miałem sytuację w której musiałem zaślepić nie potrzebne przyłączą wody. Na pierwszy rzut oka, patrzę 16. Skompletowałem materiał, ustaliłem z właścicielem że zakręcam wodę na 20min. Było chwilę przed zakończeniem zmiany a ów instalacja zasilała pomieszczenia socjalne. Po odcięciu rurek okazało się że to system TECE FLEX. Masakra..  ludzie z branży ( akurat Ci wokół których się obracam) nawet nie słyszeli o takim systemie. Inne średnice rurek. Ale dałem radę. Ktoś z Was lubi pracować w tym systemie?

    Pozdrawiam

  3. 42 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

    bo te montuje się ze względu na gabaryty przeważnie dachach lub czasem na ziemi.

    Tak tak, taka ciekawostka to  montowaliśmy również centrale modułowe na atresolach ale to są przemysły na globalną skalę. Rurociągi liczone w kilometrach.. 

    43 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

     

    Moja sugestia jest taka, by sprawdzić czy przy nie pracującej centrali nie dochodzi do naturalnego (grawitacyjnego) ciągu powietrza przez centrale.
     

    Pójdę tym tropem i zacznę od sprawdzenia czy wyrzutnia i nawiew są zamknięte.

     

    Dziękuje bardzo za pomoc :) 

    42 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

     

     

     

  4. Witam Szanownych Panów. Przepraszam że nie w temacie ale nie wiem gdzie skierować pytanie i pomyślałem o tym wątku.

    Otóż, chodzi o skraplanie się wody przez anemostat w trakcie opadów deszczu. Kilka dni temu, pewien inwestor wezwał mnie na teren swojej budowy z informacją że firma sprzątająca znalazła kałużę wody pod anemostatem. Moja pierwsza myśl- z doświadczenia, że może coś źle zabezpieczone przy centrali, źle zasylikonowane czy źle oblachowane. Ale po konsultacji z przełożonym, okazuje się że ten anemostat jest podłączony do centrali która znajduję się na poddaszu. Dodam jeszcze że instalacje jest nie uruchomiona. 

    Jak myślicie w czym może być problem?

    Pozdrawiam serdecznie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.