Skocz do zawartości

adikpl

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia adikpl

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @Tomek0407 Tak jak pisałem na początku wątku, kilka miesięcy po tym jak podpisałem umowę na dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze" dowiedziałem się, że wniosek (który nie spodziewałem się, że przejdzie w gminie) dostał dofinansowanie i dostałem instalacje fotowoltaiczną i czekam na montaż pompy gruntowej ciepła (wszystko finansowane w 85%) a piec i tak muszę wymienić ponieważ bez wymiany źródła ciepła, nie zrealizuję resztę rzeczy, które założyłem w programie tzn. wymiana okien, drzwi, docieplenie budynku. Dlatego też taka sytuacja. Mało tego nie wiem czy w tym roku zrealizują pompę ciepła więc na zimę będę musiał czymś grzać póki nie mam pompy.
  2. @Pieklorz @Popcorn1 @Dikster @dino49 Panowie widzę, że dyskusja dość mocno się rozwinęła i u mnie najprawdopodobniej wybór pada na https://allegro.pl/oferta/piec-co-piece-kociol-24-kw-kotly-duo-2-paliwa-9910597239 ? Coś powiecie na temat tego pieca, czy piec z dwoma palnikami tego typu będzie dobrym wyborem? Czy macie jakieś rady, wskazówki?
  3. @Popcorn1 Jeśli chodzi o czyszczenie Defro, to prawda, zapycha się trzeba czyścić częściej palnik. Ale w moim przypadku wiele to nie wniosło, bo przy mrozie i większości włączonych grzejników piec nie daje rady tak jak pisałem powyżej. Ale powód już myślę znaleziony. @mac65 Podsumowując czy oprócz Lanzberga miałbyś jeszcze dla mnie jakieś propozycje nad którymi warto się zastanowić?
  4. Przemierzyłem dom, dodałem dokładne wymiary do strony i stanu jaki jest obecnie i się zdziwiłem jeśli chodzi o metraż. Aplikacja liczy wszystkie klatki schodowe i skosy, w projekcie wychodzi zdecydowanie mniej metrów do ogrzania. Traktowałem w sumie piwnicę jako parter bo ona również jest ogrzewana, z tym, że jest równo z poziomem ziemi a nie tak jak na ciepło właściwe. Oto wynik przed modernizacją: 33kW (obecny czas), który mnie zaskoczył i chyba rozwiązuje zagadkę dlaczego piec Defro 24kW nie daje rady: https://cieplo.app/wynik/eg7r Oto wynik po modernizacji: 14kW (czyli tym co planuje wykonać: https://cieplo.app/wynik/eg7z Z tego co polecaliście najbardziej spodobał mi się piec https://www.landzberg.pl/kotly/kotly-piece-pellet-eco/ - z uwagi na ilość przewałów, zawirowacze, czy dodatkowe drzwiczki czego ewidentnie brak mi w Defro ale nie jestem specjalistą. Co sądzicie? Jaki piec proponujecie? @mac65 @Pieklorz @dino49 @Popcorn1
  5. @mac65 Zadana temperatura na piecu Defro obecnie to 65 stopni, powrót 55, piec przy mrozie -5 ma ciężko dojść do temperatury 55 stopni. Może rzeczywiście ustawienia są złe bądź coś źle robię ale przestawiałem już na wszystkie sposoby nadmuch, podawanie, przerwy, zawór, pompy, itd.. Efekt raczej mizerny spalanie to samo 6-7 ton. Jeśli chodzi o źródła ciepła to akurat tak się wydarzyło, że złożyłem wniosek o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze a, że Defro Eko Duo to 3 klasa, to musiałem wymienić piec i zdecydowałem się na pellet. Parę miesięcy temu dowiedziałem się, że gmina dostała fundusze z UE na fotowoltaikę i pompy gruntowe, gdzie ja się załapałem czego kompletnie się nie spodziewałem i dlatego o tym wspominam. Dzięki za poradę zaraz wypełnię w całości i wkleję link, może będziecie coś w stanie na tej podstawie więcej doradzić.
  6. Witam wszystkich, na początku proszę o wyrozumiałość ponieważ nie jestem ekspertem :) Obecnie używam piec na ekogroszek DEFRO EKO DUO 24kW https://www.defro.pl/p,82,komfort-eko-duo.html + instalacja solarna do ogrzewania wody 250l zasobnik. Zamontowałem piec w 2016 roku, piec zaproponowany przez instalatora nie był dobrym wyborem, gdy jest wysoka temp. na zewnątrz spala za dużo a przy mrozie nie daje rady uciągnąć instalacji i ma problem z osiągnięciem zadanej temperatury. Obecnie spalanie 6-7 ton na sezon to standard przy ekogroszku Sobianek lub Bartex wysokiej kaloryczności. Z programu Czyste Powietrze chcę wymienić piec na pellet, tylko nie mam pojęcia jaki piec dobrać. Instalatorzy doradzali Kostrzewę Mini Bio Luxury lub Kotłospaw KIPI DuoKO. Z tego co czytałem w Kostrzewie palnik dostosowuję się do zapotrzebowania a przy Kotłospaw co niektórzy instalatorzy zachwalają palnik KIPI. Nie mam pojęcia co lepsze. Nie jestem przywiązany ani do jednego ani do drugiego. Obecnie dom: 190m2 (parter (tutaj kotłownia) + 1 piętro), dom przełom lat 70/80. Okna wszędzie dwuszybowe, ocieplenie styropianem białym (15cm - 3 ściany zewnętrzne, 1 ściana od sąsiada ocieplenia brak), poddasze niedocieplony strop i dach, stara instalacja (grzejniki żeliwne - 7 grzejników żeliwnych żeberkowych, 3 grzejniki stalowe, 2 x podłogówka na parterze), 2 x drzwi zewnętrzne. Podłogi na parterze nie wszędzie idealnie docieplone, tylko pod podłogówkami. To co planuję zrobić: 1) wymiana wszystkich okien na trzyszybowe oraz wymiana parapetów 2) montaż rekuperatora 3) docieplenie stropu i poddasza. 4) docieplenie styropianem grafitowym od strony sąsiada, gdzie mam jedną ścianę nieocieploną 5) wymiana drzwi zewnętrznych 6) nowa instalacjo CO wraz z podłogówkami, ilość grzejników zmniejszy się do 5 i zostaną zamontowane termostaty przy wszystkich grzejnikach. Z innego programu dostałem dofinansowanie na pompę ciepła gruntową i również to zadanie będę realizował. Jaki w tej sytuacji piec wybrać? Jakie rozwiązania zastosować? Marka, moc? Na co zwrócić uwagę? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.