Skocz do zawartości

maverick35

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maverick35

  1. Koledzy a jak oceniacie samą koncepcje współpracy MPM DS Wood 18 kW i bufora 1000 l? Zapotrzebowanie na ciepło jak wspominałem ok.10 kW.
  2. Wyliczyło mi 1700 litrów . Bufor miałby być ten z dołączonej grafiki.
  3. Witam. Proszę o opinie w temacie: Planuje przebudowę całej kotłowni,według mojej koncepcji kocioł MPM DS wood 18 kW połączony z buforem 1000l,bufor z wężownicą nierdzewną do CWU 8m2 powierzchni i wężownicą dolna do dolara 3m2. Główne pytanie czy według Was taki sposób przygotowania CWU będzie odpowiedni dla 4 os.doroslych i 2 dzieci-glownie prysznice czasem wanna.Dwie łazienki,dwie kuchnie. Co do działania CO jestem raczej spokojny że ten sposób się sprawdzi-czytane tematy na forum. Zapotrzebowanie na energię ok.10 kW-audyt ze strony ciepłowłaściwe. Proszę o ewentualne sugestie i porady.
  4. Jeszcze jedna istotna sprawa.W poprzednim wpisie dałem nie ten rysunek co powinienem. Ten zbiornik ma wyglądać wewnątrz tak jak na zdjęciu.
  5. No właśnie głównie latem chciałem korzystać z solarów,a zimą tyle na ile dadzą radę też by były używane😬
  6. Proszę o informację czy po wspawaniu króćca powrotu wody do kotła u dołu ww zbiornika nie zostaną zakłócone jakieś przepływy i czy mogą powstać inne problemy. Proszę o info
  7. Tak.Chce grzać zimą cała objętość bufora.Na lato będzie w przyszłości zamontowany solar do dolnej wężownicą. Wszystko super tylko czy po wspawaniu króćca nie pojawia się problemy np.z jakimś zakłóceniem przepływów itp.???? Bufor jest naprawdę fajny i ma ciekawą wężownice do cwu,5.7m2 powierzchni i 42 litry pojemności powinny starczyć na 4 osobowa rodzinę.
  8. Witajcie. Mam okazję nabyć bufor marki Viessmann model vitocell 333.Jest to według mnie i tego co czytam między innymi na tym forum konstrukcja bardzo ciekawa. Bufor ten współpracował by docelowo w kotłem na paliwo stałe.Najprawdopodobniej MPM Ds lub Ds Wood. Jest tylko według mnie jeden kłopot w jego konstrukcji mianowicie króciec powrotu wody do kotła jest w połowie wysokości zbiornika.... Według mnie ten aspekt eliminuje możliwość wykonania takiej instalacji jak planuje. Chyba że zaingerować i wspawac dodatkowy króciec na odpowiednio niskiej wysokosci-kuzyn spawacz temat ogarnie😄 Proszę o jakieś porady i sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.