Skocz do zawartości

Patrick2603

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Patrick2603

  1. 7 godzin temu, pochłaniacz napisał:

    Ale czy zawór różnicowy będzie działał odwrotnie ?

    Zawór 3D daj na powrocie, to będziesz miał chroniony powrót.  Ewentualnie tak jak kolega pisał, 4D plus dodatkowa pompa powrotu.

    Tak zawor roznicowy dziala tak i tak poniewaz jak bys go rozkrecil to w srodku z jednej strony gdy pompa ciagnie to kula zamyka na szczelnie a z drugiej strony ma takie dystanse wiec kwestia obrucenia zaworu co do kierunku przeplywu czyli to samo dzialanie jak na zasilaniu by bylo 

     

    5 godzin temu, mac65 napisał:

    Trzy litery  ŹLE  . Jeśli zasilanie instalacji to jednocześnie rura wzbiorcza to nie można na zasilaniu montować żadnej automatyki ani zaworów . Kocioł na ekogroszek to  na ruszcie palił nie będziesz bo go tam nie ma wiec zawór różnicowy zbędny , wystarczy pompa z filtrem i zawory  odcinające przy pompie na powrocie do kotła . Zawór 3d w złym miejscu , powinien być na róże powrotnej a w miejscu którym go narysowałeś zwykły  trójnik i z trójnika dopiero na 3d . 

    Ładowanie CWU po kolei od kotła zawór odcinający z filtrem , pompa , zawór odcinający , zawór kierunkowy ( poziomo klapowy , pionowo grzybkowy zależy jak będziesz miał miejsce  ) żeby CO nie wyciągało ciepła z zasobnika CWU .Na końcu zasilania bojlera , w najwyższym punkcie odpowietrznik ( najlepiej automat ). 

    Zaworu 4 d do tego układu nie założysz bez przeróbki pionu do naczynia zbiorczego . Do sterowania temperaturą w pomieszczeniach przy takim układzie musisz założyć termostaty na grzejniki .

    W zasadzie nie powinno być problemu bo już nawet króćce pod CWU masz wspawane ( reszta skręcana ) i można te calowe króćce wykorzystać pod mieszacz i zasilanie zasobnika CWU . Zasobnik w prawo jak masz miejsce i wszystko zmieścisz   Reszta to już tylko ustawienia na sterowniku kotła .

    Pozdrawiam 

     

    Ok dzieki za podpowiedz.czyli wiem juz cos wiecej no i masz racje 4 drogowy zbedny ponieważ nie dam rady dosc juz rurami co naczynia. Ale pytanie odnosnie. Zaworu 3 d czyli jak jest pompa na powrocie bez roznicowego to przed pompa wstawiam 3D i lapie sobie go z trojnika od zasilania i wystarcz. ? A wymiennik cwu  bedzie jakis metr od ziemi bo nie mam go juz jak powiesic no i wiadomo jak wymieniles osprzet taki musi byc 

  2. Witam temat wymiany kotła"  Na dzień dzisiejszy  jest to budynek jedno rodzinny  wybudowany rok po wojnie z czerwonej cegły 25 cm grubość muru dom bez podmurowania ma ok 140 m2 nie odliczając skosów poddasza które jest zagospodarowane. ocieplone poddasze wełna mineralna  dach wymieniony/ okna nowe +rolety zewnętrzne budynek ocieplony zostanie może za 2 lata .. minus taki  ze jest położony w szczerym polu... 
    instalacja składa się z 10 grzejników stalowych + wymiennik poziomy 140 l  zasilane wszystko jest kotłem spawanym 13 lat temu na zamówienie ze względu na bardzo niską piwnice. instalacja zrobiona na Grawitacji w najprostszy sposób  z naczyniem otwartym na strychu podłączonym do zasilania ( bez możliwości zmiany)  rura zasilająca jak i powrotna to 2' przy kotle. poki co wszystko daje rade mam na myśli ogrzewanie budynku. w planie jest zakupienie kotła Parex - (??ktoś zna taką firmę ) na ekogroszek  i teraz pytanie 14 kw który niby jest w przedziale od 130-do200 m2  czy 19 kw która jest od 120--do220 .https://www.parex-kotly.com.pl/produkty/kotly-na-ekogroszek/kotly-toret#dane-techniczne       <--19 kw 
    https://www.parex-kotly.com.pl/produkty/klaster-5#dane-techniczne      <14 kw 

    2 sprawa Mało miejsca w piwnicy na podłączenie kotła. i teraz pytanie takie jeśli wjedzie nowy Kociołek to pompa na CO będzie musiała zostać zamontowana na powrocie chciałbym zachować grawitacje wiec plan jest taki Zasilanie z kotła jedno wędruje na CO bezpośrednio na odcięcie tylko zawór+ śrubunek (bo nie ma miejsca)   a na powrocie CO pompa _+zawór różnicowy  jako obejście a z drugiego krućca osobno zasilania  i powrotu złapany wymiennik poziomy 140 L + pompa   na zasilaniu. dobrze by było jeśli kośby znalazł czas i chęci i  mógł rozrysować mi schemat podłączenia nowego kotła ewentualnie wersje z zastosowaniem zaworu zaworu 3 drogowego       zdjęcie na dole to właśnie stary kociołek  Jeśli o czymś zapomniałem  to śmiało krzyczeć.. 

    20210311_053802.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.